5800 v50.0.005 Yayınlandı Hemde TÜRKÇE

_hEro
21-04-2010, 17:02   |  #26  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

numbb yapman gereken iki şey var,
İlk olarak dosya yöneticisinden hafıza kartına gir ve seçeneklere tıkla.hafıza kartı seçeneklerinden biçimlendiri seç.Hafıza kartı ismini gir (istediğin gibi yazabilirsin).1dk bile sürmeden biçimlendirdiğini göreceksin.Tüm veriler siliniyor hafıza kartından.Sadece telefon için gerekli klasörler kalır.Merak etme hiçbir şey olmaz.Ama resim,müzik,vidyo,oyunn (.sis) gibi dosyaların varsa hepsini önce pc ye at.Yoksa uçar gider.İkinci olarakta biçimlendirdikten sonra telefonu kapat.Yeşil+Kırmızı+Foto Çekme tuşu+Açma kapama tuşuna basılı tut.Nokia yazısını görene kadarda 4tuşuda bırakma.Pin kodundan sonra ülkeni girmeni isticek.Geriside tarih saat ıvır zıvır işte.Korkacak birşey yok merak etme ;)Quick Office i denedim.v50 ile gelenin aynısı ve bende de lisans istiyor.Paralı yani.Ama word dosyalarını okuyabiliyorum.Şimdi konu açıp paylaşıcam.Herkese lazım bu :)</

Kapalı Hesap (113439)
21-04-2010, 17:21   |  #27  
Kapalı Hesap
464 mesaj

eyvallah bu sefer daha iyi anladım  :) telefonda şarjda biraz sonra yapıcam . önce yedeklemeleri de alayım da.  quick ofis olayını iyi düşünmüşsün ben de merak ettim ..   yeşil+kırmızı+fotoçekme tuşu+açma kapama tuşu   :D  ahtapot misali sarılıcam telefona :D

bLiND
21-04-2010, 17:45   |  #28  
Yıllanmış Üye
243 mesaj

o boyut niye o kadar farklıymış peki bilen var mı teki 138 mb teki 19 mb :S

_hEro
21-04-2010, 18:08   |  #29  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: bLiND  
o boyut niye o kadar farklıymış peki bilen var mı teki 138 mb teki 19 mb :
numbb araştırmış.
Telefondan sadece gerekli dosyalar indiriliyormuş.NSU dan ise her şey baştan iniyormuş.

Karub
21-04-2010, 18:31   |  #30  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

_hEro kusura bakma okuldaydım soruna cevap veremedim ama zaten kendin denemişsin :)
Nokia'da bu huy alışkanlık oldu artık. Hep Türkiye'yi küçümsüyor. Bakın bir kişi daha demiş Rihanna ve quick office yok diye.. Rihanna'yı kim takarda Quick ofice mağdem diğer sürümlerde var neden bunlarda yok? Yani Türkiyedekilerde..
Ama _hEro demiş, telefondan güncelleme yapınca gerekli dosyaları yüklüyormuş. Belki NSU ile yapılınca tam olarak yükler. NSU'ya gelsin o zamanda yükleyip hard format atarım diye düşünüyorum. Şimdilik hard formattan uzak durdum.
Acaba bundan sonraki sürüm çıkar mı? Çıkarsa n97 ev ekranı gelir mi ki.. :D

_hEro
21-04-2010, 18:49   |  #31  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Muhtemelen çıkar Karub niye çıkmasın.NSU ile de geleceğini zannetmiyorum.Gelmesse gelmesin ama.Ben buldum Quick Office i :) Nokia bölümünde konusunu açtım.İndirirsin Karub.Tabi buldumda Nokia nın Türkiye'ye vermemesi ayrı bir konu.

Kapalı Hesap (113439)
21-04-2010, 19:06   |  #32  
Kapalı Hesap
464 mesaj

hero , hafıza kartını biçimlendirdim fakat diğer işlemi bir türlü beceremedim ya güleceksin ama o 4 dört tuşa basma olayını kaçırıyorum bi şekilde birine basılmıyor bi an , başka yolu yok mu bunun ? birisi  *#7370# filan demişti o nedir ?

Kapalı Hesap (113439)
21-04-2010, 19:16   |  #33  
Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: numbb  
hero , hafıza kartını biçimlendirdim fakat diğer işlemi bir türlü beceremedim ya güleceksin ama o 4 dört tuşa basma olayını kaçırıyorum bi şekilde birine basılmıyor bi an , başka yolu yok mu bunun ? birisi  *#7370# filan demişti o nedir ?
tamam şimdi hallettim , telefon hassas oldugu için aldıgım beri elimi biraz narin alıştırmışım heralde :) o kadar para verince insan hassaslaşıyor .. son denemede oldu. 12345 kodu filan da istemedi , bi sorun çıkmadı . bomboş tertemiz hale geldi ya . böyle iyi oldu şimdi.

teşekkür ederim yardımın için .

_hEro
21-04-2010, 19:32   |  #34  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Rica ederim numbb.Yeni gördün kusura bakma ;)
Hadi geçmiş olsun :)

Kapalı Hesap (113439)
21-04-2010, 20:01   |  #35  
Kapalı Hesap
464 mesaj

program güncellemeleri filan yapınca bunlar yine telefon hafızasında yer kaplıyor .. bunu engellemenin bir yolu yok değil mi .. mesajlar rehber bunlar standart hep  telefon hafızasında

_hEro
21-04-2010, 20:11   |  #36  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
program güncellemeleri filan yapınca bunlar yine telefon hafızasında yer kaplıyor .. bunu engellemenin bir yolu yok değil mi .. mesajlar rehber bunlar standart hep  telefon hafızası
Yok diye biliyorum.Malesef.

bLiND
21-04-2010, 20:32   |  #37  
Yıllanmış Üye
243 mesaj
Alıntı: _hEro  
numbb araştırmış.
Telefondan sadece gerekli dosyalar indiriliyormuş.NSU dan ise her şey baştan iniyormuş.
ikinize de teşekkürler o zaman :)

bLiND
21-04-2010, 20:34   |  #38  
Yıllanmış Üye
243 mesaj
onu ben dediydim :p
aslında farkları yok.
ikisi de aynı işi yapıyorlar yalnızca tuşlara basark yapmak dokunmatikte yazılımsal bi sorun vs. olursa gibisinden durumlar için birbirlerine alternatiflerdir diye düşünüyorum....

ory3
21-04-2010, 20:45   |  #39  
Taze Üye
7 mesaj

Benim pc de nokia software uptader yüklerken sorun çıkardı bağlantı kesildi direk telefondan bağlandım sorun çözüldü güncellememi yaptım biraz hızlanma var ama bana göre en büyük sorun mesaj yazma kısmındaki tam ekran q klavyenin kalkması benmi göremiyorum acaba?

alpk
21-04-2010, 20:49   |  #40  
Yıllanmış Üye
240 mesaj
Alıntı: ory3  
Benim pc de nokia software uptader yüklerken sorun çıkardı bağlantı kesildi direk telefondan bağlandım sorun çözüldü güncellememi yaptım biraz hızlanma var ama bana göre en büyük sorun mesaj yazma kısmındaki tam ekran q klavyenin kalkması benmi göremiyorum acaba?

bence tekrar yükleseniz iyi olur tam ekran Q klavye halen var NSU ile yükleyin tüm bileşenleri yüklüyormuş ama en son sürüm ise şimdikini silmeniz gerekecek hard format sanırım işinizi görür emin değilim ama...

bLiND
21-04-2010, 20:53   |  #41  
Yıllanmış Üye
243 mesaj
Alıntı: ory3  
ekranı yan çevirin....

Kapalı Hesap (113439)
21-04-2010, 21:27   |  #42  
Kapalı Hesap
464 mesaj

hard format öncesi - ovi suite ile bir yedekleme almıştım , burdaki mesajları veya diyelim ki sadece rehberi aktarmak istiyorum eski cihaz ayarlarını yüklemek istemiyorum. seçenek karşımıza çıkıyor mu  yoksa her şeyi toptan geri mi yüklüyor arkadaşlar ?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (143745) ~ 21 Nisan 2010 21:31
Kapalı Hesap (113439)
21-04-2010, 22:09   |  #43  
Kapalı Hesap
464 mesaj

evet  nokia pc suite content copier ile birçok farklı seçenek ile istediğimizi geri yükleyebiliyormuşuz şimdi baktım .. hero bu arada bi sorum olucak sonra da lost izlemeye başlıyım .. :) hard format sonrası sanki biraz telefonda görüşme yaparken gelen sesde azalma oldu ,, yandaki + / - ses tuşuyla  maksimum seviyeye getirmeme karşın tam eskisi gibi değil sanki ... bu telefondaki gelen sesi tam olarak nerden artırabiliriz

RadikaL
21-04-2010, 22:49   |  #44  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar buqun bendetelefonumu v50ye yukselltim quncelleme qeldi kendim quncelledim..

Guncelleme yaptıktan sonra telefonumun dokunmatık ekran tıtreşiminde problem yaşıyorum. Dokunmatık ekran tıtreşim seviyesini 1 yapıyorum ama 3 yapmış qibi titriyor 3 tede aynı tıtreme 2 normal 1 yok yanı anlatabiLmişimdir inş. Hard formatta attım ama sorun duzelmedi biqisi oLn varmı yardımcı oLucak biri.

matrax-38
21-04-2010, 23:39   |  #45  
matrax-38 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
746 mesaj

Ya bende v50 yükledim gayet güzel çok hızlı yalnız her zaman nokia map loader ile türkiye haritasını yüklerdim ama artık teli hiç görmüyor nsu görüyor ama map loader görmüyor varmı aynı sorunu yaşıyan?

_hEro
21-04-2010, 23:39   |  #46  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
evet  nokia pc suite content copier ile birçok farklı seçenek ile istediğimizi geri yükleyebiliyormuşuz şimdi baktım .. hero bu arada bi sorum olucak sonra da lost izlemeye başlıyım .. :) hard format sonrası sanki biraz telefonda görüşme yaparken gelen sesde azalma oldu ,, yandaki + / - ses tuşuyla  maksimum seviyeye getirmeme karşın tam eskisi gibi değil sanki ... bu telefondaki gelen sesi tam olarak nerden artı
Evet yapabiliyorsun dicektim ama zaten keşfetmişsin :) 
O tarz bir ses sorununa rastlamadım ben.Sana öyle gelmiş olmasın ?
Alıntı: RadikaL  
Arkadaşlar buqun bendetelefonumu v50ye yukselltim quncelleme qeldi kendim quncelledim..

Guncelleme yaptıktan sonra telefonumun dokunmatık ekran tıtreşiminde problem yaşıyorum. Dokunmatık ekran tıtreşim seviyesini 1 yapıyorum ama 3 yapmış qibi titriyor 3 tede aynı tıtreme 2 normal 1 yok yanı anlatabiLmişimdir inş. Hard formatta attım ama sorun duzelmedi biqisi oLn varmı yardımcı oLucak biri.
O sorun bende de var malesef ve çözümünü bulamadım.

RadikaL
22-04-2010, 00:19   |  #47  
Taze Üye
2 mesaj
O sorun bende de var malesef ve çözümünü bulamadım.
yazılımsaL bı problem oLabiLirmi. ekran titreşim sevıyelerinde sevıyesizlik var  :)) 1 2 3 artarak qitmiyor 1 le 3 aynı yüksek 2 orta 1 yok

_hEro
22-04-2010, 00:28   |  #48  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
yazılımsaL bı problem oLabiLirmi. ekran titreşim sevıyelerinde sevıyesizlik var  :)) 1 2 3 artarak qitmiyor 1 le 3 aynı yüksek 2 orta 1
Kesinlikle yazılımla alakalı.Nokia durumun farkına varmıştır eminim ki.Birsonraki güncellemeyi beklemekten başka çare yok şimdilik.

e1ektronick
22-04-2010, 12:10   |  #49  
Yeni Üye
20 mesaj
yazılımsaL bı problem oLabiLirmi. ekran titreşim sevıyelerinde sevıyesizlik var  :)) 1 2 3 artarak qitmiyor 1 le 3 aynı yüksek 2 orta 1
aynisi bendede var radikal arkadasim ben 1 olmadigindan dolayi ve 1 ve 3 ayni oldugundan 2 ye aldim. 2 hic degilse biraz hafif titriyor yani onceki 1 in yerini tutar hic degilse...

GhosTon
22-04-2010, 12:47   |  #50  
Üye
55 mesaj

arkadaşlar dün akşam bende black e v50 yükledim ama anladım ki nokia bu işi bilmiyorum. yani soğdum her seferinde söylüyorum iphone sevdalısı değilim ama iphone bambaşka bir alet şuan nokia 5800 ve iphonun donanım olarak sahip oldugu güçler hemen hemen bir birine çok yakın yani çok detaya inmiyorum birinin öteksii iyidir diğerinin pusulası iyidir falan ama aşağı yukarı kafa kafaya donanıma sahip makinalar ama gel gör ki nokia yazılım konusunda sıfır gerçekten böyle saçma sapan yazılım güncellemesi ile özellik getirmeden ne yapma çalışıyor hiç bir anlam veremiyor v40 v50 arasında hiç bir fark yok menüde ikonlara kinetik kaydırma gelmiş ama sanki makina kasıla kasıla kaydırıyor

benim gördüğüm bariz farklar şunlar mesela müzik listesindeki yazıları ve iconları büyütmüşler ki knetik kaydırmada böyle donma hissi yaşatmıyor v40 da küçüktü dona dona gidiyordu şimdi büyütmüşler ve akıcı görünüyor. radio sorununu hiç söylemiyorum v40 da radio dinliyemiyordum. düzelmişlermi onu da bilmiyorum deneme fırsatım olmadı en en sinir oldugum noktalardan biri ise şu seçenekler menüsü mesela bir şarkı silmeye çalışın şarkıyı seçin ve seçenekler değip silme ekranındaki kinetk kaydırma dona dona gidiyor bu donmaları kaydırmaları düzeltmek bu kadar mı zordur ya gerçekten hiç bir anlam veremiyorum

sonuçta nokia 3.2" dokunmatik ekranı sabit tutuyor artık nokianın standartı bu geliştir işte simbyan ı geliştir bütün telefonlarda ekran ölcüsü aynı gelecek dokunmatiklerin ve sen hala komik şeylerin peşindesin NOKİA...

bazı arkadaşlar iphone os 4.0 çıkmış ondan dolayı v50 falan çıktı diyorlar ama :D hikayet v50 de hiç bir espiri yok v40 kalsada olur hele o menülerdeki donarak kaydırmayı görünce şok olucaksınız benim gibi berbat bişey hiç gelmese daha iyi