5800 v50.0.005 Yayınlandı Hemde TÜRKÇE

mrt_kck
23-04-2010, 12:56   |  #76  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

burki_rock aynı sorun bendede var telefonu bağladıgımda sendekilerin aynısını söylüyo fakat telefonuma mesajla gelen güncelleştirme ise v.50 görünüyo nsu göstermiyor.en iyisi wi-fi ile telden v.50 ye gecmek.

burki_rock
23-04-2010, 13:02   |  #77  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

wi-fi bi bulursam geçicem :D kontrol etmek için telden direk bağlanıyım nete diyorum yok ağa ondada bağlantı hatası veriyor hehe :D

mrt_kck
23-04-2010, 13:21   |  #78  
Yeni Üye
23 mesaj

ya sinir oldum ben ya tele bakıorum v50 diyo bilgisayar v40 diyo :D neyse ben buldum wi-fi yapmaya gitcem birazdan bakalım ne olcak :))

burki_rock
23-04-2010, 13:26   |  #79  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

cafeye filan mı gitsem bende :D ah bee kaç gündür bursadaydım kuzenlerin wi-fi 2 evde birden :D bakmamıştım foruma vs. baksam görürmüşüm piuuuu :D ayarlarız biara :D

mrt_kck
23-04-2010, 15:48   |  #80  
Yeni Üye
23 mesaj

wi-fi üzernden yükledim v50 yi şimdide format attım tele acılıo yeniden ama ingilizce olarak geldi bakalım neler olcak :D

burki_rock
23-04-2010, 15:50   |  #81  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

heyecanla bekliyoruz uehu :P :D

mrt_kck
23-04-2010, 15:56   |  #82  
Yeni Üye
23 mesaj

ya yaptım ama bu menülere gelen ks cok yavas hareket ediyo neden acaba.bundan bahsedenler olmustu sebebi nedir acaba.normal format attım hard format gerekirmi????

burki_rock
23-04-2010, 15:58   |  #83  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

ya çok hızlı olursada kötü olur gibi sanki menüde zaten ne kadar çok şey olabilir ki :)

_hEro
23-04-2010, 16:24   |  #84  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

bahsedilen sorunların hiçbirisi bende yok şuanda.Menülerdeki (Uygulama menüleri) Kinetik kaydırma arada bir tekliyor.onun sebebide iphone daki gibi bir mekanizması yok sonuçta.Biraz ekrana tıklamak gerekiyor.
Arkadaşlar tekrar söylüyorum.Nokia henüz herkes için internete vermedi v50 yi.Telefondan yapın güncellemeyi.

burki_rock
23-04-2010, 16:29   |  #85  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

bekliyoruz bakalım hero kardeş :) yani insan ne kadar çok şey biliyor olsada bu konular hakkında yeni birşey olunca bir heyecan alır götürüyor hehe :D

doktor_can
23-04-2010, 17:54   |  #86  
Taze Üye
3 mesaj

yaa arkadaşlarrr bu arada slmmm sizz taktınız şu kaydırma maydırma kinetis olayına bızım amacımız kaydırma deil bızım amacımız yenı guncelleme ile telfona verılen performans yenı özelıkler dokunamtıgında hassaslık kamerasındakı ıyleştirme ve yenı programlar ofiss vs vs programlarr telefona kopya yapıyolar n 97 yapılan guncelleştırmeyı bu telefona atıyolr ugraşmadan kafa yormadan 2007 2008 yılından ıtıbaren nokia şirketi başka şirketle anlaşarak kullanılan parcaların arzıalı oldugu tespit edildi ve halen fabrıka uretmeye calışıyoo ve geri alma fabrıka deişimi yapmıyolar telefonları toplatmıyolar pıyasaya surmeye devam edıyolar.dıyecegım şu elınızdekı 5800 telefonları cıkartmaya bakalım başka markalara samsung veya sonny erıcson gıbı markalara dönelelım cunku 2010 gırmeden önce nokia satışı yuzde 20 25 hısselerı duşmuştu o yuzden bırakalımm markayıda başka telefonlara dönelelım artıkk olan bıze oluyo keriz yerıne koyuluyos hıc kımse ses cıkarmıyoo bu telefonda verıyon v50 hıc bı özelıgını görmedım v  40 ile aynı durumdaa ıyleştırme deil tm tersine bozma oluyo bakın dokunmatik tıtreşimi 1 ile 2 yer deişmiş 1 orta derecede tıtrıyo 2 ise az tıtrıyo bunun sebebi kımden kaynaklanıyo acaba söylermısınızz????

bLiND
23-04-2010, 20:20   |  #87  
Yıllanmış Üye
243 mesaj

5800 ı bu kadar kötülemenizin nedenini anlamış değilim bence 5800 da galeri, müzik çalar menüsü daha hızlı oldu....

burki_rock
23-04-2010, 20:37   |  #88  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Ya beğenmeyen almaz basit olanı bu.Bende samsungdan iğreniyorum.yani sevmemek bile değil.Adamların 1000 TL ye saatığı telefonunda tipi aynı 300 e de.Ve insan şöyle bi elinde tuttumu plastik dandik malzeme olduğunu çok rahat anlayabiliyor.Sony ericsson hele evlerden ırak.kullandım biliyorum.yani özellikleri kısıtlı,hadi onu geçtim illaki bir sorun çıkarır.şuana kadar kullanıp sorun yaşamayan görmedim.yine en iyi nokia kalıyor.motorola iyiydi bi zaman ama şu an çok gerisinde kaldı çağın.nokia konusunda haklıysanda iphone(çok parası olanlara)-htc daha akıllıca seçimler olur.ama bu forum bunları konuşmanın yeri değil diye düşünüyorum :)

mrt_kck
23-04-2010, 20:40   |  #89  
Yeni Üye
23 mesaj

haklısın burki_rock katılıyorum sana

_hEro
23-04-2010, 20:53   |  #90  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

burki_rock sony ericcsonda çok kötü değil.Sadece piyasanın taleplerine geç cevap veriyor.
5800 dan önce w700i kullandım.Hayatımda 3 tane telefon kullandım zaten ve dayanıklılık konusunda w700i çok iyidi.Hiçbir sorun yaşamamıştım.
Benim parama en iyi özellikleri kim sunuyosa gider ona yatırırım paramı.Rasyonel olan budur.

Dolun4y
23-04-2010, 22:16   |  #91  
Yeni Üye
21 mesaj

BU 5800 ı öldüresiye dövecem =)

wifi yapınca pcye baglanınca sarj acaip gidiyor :D 7 de duruyor sarj uzun süre bi biş inince acaip hızla azalmaya başlıyorr.

burki_rock
23-04-2010, 22:32   |  #92  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Ben de 5 senedir k750i kullanıyorum 2. telefonum şuanda hero.Ama işte joystick olayı çok kötü kırdı sony'nin namını.Yeni bir iki dokunmatik çıkaracaklar ama bizim memlekette tutunamadılar bir türlü.Nokia'ya acayip antipatim vardı ama son 2 senede kırdılar bunu.Hem özellikli hem güzel telefonlar yaparak.Şu sırada bu htclere gözüm çok kayıyor :) hem şık duruyorlar hemde inceleme fırsatı bulduysanız sağlam ve hızlılar.zaten telefon değil 5800 da dahil pda olarak geçiyor hepsi.

doktor_can
24-04-2010, 12:25   |  #93  
Taze Üye
3 mesaj

nokia yi kötulemek tüketici insanlar olarak hakkımızdır.ben şunuda belirtmek istiyorumm 5800 ilk cıktıgında telefonun fiyatı 900 950 cıvarındaydı telfondan sorunlar cıkarak kullanıcan parcalarında duşuk performans oldugundan dolayı pıyasa degerini 530 tl indirdiler peki bu duşmenın sebebini biri bana acıklar mı? neden duştu pıyasa degeri neden alanların yuzde 80 85 pişman olmuşş guncellemesi olan bı telfon mu iyi yoksa guncellemesi olmıyan telefonda tum programlar sabit olan saglamlık  dokunurluk  cözunurluk parcalarında hıc bı sorun cıkmıyan telefon mu iyi?biri acıklar mı ilk cıktıgında IPHONE ile rekabet haline girdi girmesinin tek bi sebebi var 8 gb oldugu ıcın dıger samsung sonny yada motorola telefonlar neden rekabete deilde neden 5800 rekabete girdi neden n97 rekabet saglamadı söylermısın bu telefondaki özelıklerın en kralı IPHONE  kayıtlı ve bulunuyo dıgr telefonlardada dokunmatıklık var wlan var sadece hafıza kartı 8 gb dıye rekabet sagladı en cok satılan tlf 5800 oldu neden mi piyasa degeri duşupp bu özelıklere sahip olan bı telefon 530 540 tl sahıp bı telefona bu özelıkler kacırılmaz dıye herkes satın aldı ve alanların yuzde 80 85 pişman durumda bunu ben deil piyasa ve insanlar söyluyoo kanıtlanmış bi durum tşk ederım.hoşcakalı.!!

_hEro
24-04-2010, 12:47   |  #94  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

doktor_can Samsung iphone la rekabete girmedi ,buna Nokia cesaret etti diye Nokia'nın kötü amaçları mı olması gerekiyo ? Fiyatın düşme sebebi bir çok şey olabilir.Sadece kalite fiyatı belirlemez.Bunu Nokia'da belirleyemez.Onlarca değişken vardır fiyatı belirleyen.Yüzde 80/85 oranından bahsediyorsunuz.Buda beni ilgilendirmez.Ben telefonda şu ana kadar bir sorun dahi görmedim, yaşamadım. Karalamak kolay tabi, neresi kötü telefonun anlamıyorum.Yapamadığın, eksik kalan fonksiyonu yok.Yüzlerce uygulama, oyun, tema sırf bu telefon için çıkıyor.İlk piyasaya sürüldüğünde bir çok sorunu varmış ama bunlar esgeçilip önemsenmemiş mi ? Hayır...Hepsi birer birer düzeltilmiş.Müşteri desteği fazlasıyla iyi.Gecenin 3ünde mesaj bırakıyorum ertesi sabah 10da sorun belirtmişsiniz diyerek arıyorlar.Ayrıca fiyatın aşağı inmesinde sürümden kazanma amacınında güdüldüğünü düşünüyorum.10 lirayken 3 kişi alıyorsa 30 lira hasılatın olur.Ama sen bunu 6 liraya çekersen ve 10 kişi alır ve hasılatın 60 liraya denk gelir.Aynı mantık.Tabi bunlar birer ihtimal.Dediğim gibi birçok değişken var.4aydır kullanıyorum.Fiyatının fazlasını veren bir ürün.

burki_rock
24-04-2010, 13:06   |  #95  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Öncelikle hero eline sağlık.bende ocakta aldım ve şuana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.Telefonun ilk çıktığı zamanlar kutusu dopdoluydu onları kıstılar (yedek kalem,kılıf vs.)ki bakınca hiçbiride ucuz şeyler değil orjinallerini araştırın kılıf bile tek başına 40 lira.bununla beraber 900-950 lira hiç hatırlamıyorum 850-750 arası değişti kutu içeriği tamken.ayrıca sony ve motorolanın memleketteki hali ortada ki motorola düzgün telefon çıkaramıyor 2 senedir.Samsungdan zaten bahsettim at çöpe yau.İphone diye ağzımızı sulandıran ki benimde sadece tipini beğendiğim telefon 5800 kadar iyi değil.daha öncede yazdım şekilciliğe önem vermede üstümüze yok.Ocakta aldım telefonu ve hiç sorun yaşamadım çok şükür inşallah yaşamamda.Ayrıca sony servisine önceki telefonumu yolladığımda keza motorolada bilgi filan vermiyorlardı ki ikisindede sorun yaşadım,nokiada birşey sorcak olduğunda kesin karşılığını arıyorsun.ayrıca güncelleme vs. çıkarmak zorunluluğuda yok zaten.sen almışın böyle kabullen der geçer.sanırım yıl sonu açıklamalar yapılınca 2010da en çok satan telefonda 5800 olacak.bu kadar çok satan bir telefonda bu kadar sürümdede tabiiki sorunlular olacak.sonuçta her yumurtadan civciv çıkmıyor ;)<

_hEro
24-04-2010, 13:14   |  #96  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: burki_rock  
Öncelikle hero eline sağlık.bende ocakta aldım ve şuana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.Telefonun ilk çıktığı zamanlar kutusu dopdoluydu onları kıstılar (yedek kalem,kılıf vs.)ki bakınca hiçbiride ucuz şeyler değil orjinallerini araştırın kılıf bile tek başına 40 lira.bununla beraber 900-950 lira hiç hatırlamıyorum 850-750 arası değişti kutu içeriği tamken.ayrıca sony ve motorolanın memleketteki hali ortada ki motorola düzgün telefon çıkaramıyor 2 senedir.Samsungdan zaten bahsettim at çöpe yau.İphone diye ağzımızı sulandıran ki benimde sadece tipini beğendiğim telefon 5800 kadar iyi değil.daha öncede yazdım şekilciliğe önem vermede üstümüze yok.Ocakta aldım telefonu ve hiç sorun yaşamadım çok şükür inşallah yaşamamda.Ayrıca sony servisine önceki telefonumu yolladığımda keza motorolada bilgi filan vermiyorlardı ki ikisindede sorun yaşadım,nokiada birşey sorcak olduğunda kesin karşılığını arıyorsun.ayrıca güncelleme vs. çıkarmak zorunluluğuda yok zaten.sen almışın böyle kabullen der geçer.sanırım yıl sonu açıklamalar yapılınca 2010da en çok satan telefonda 5800 olacak.bu kadar çok satan bir telefonda bu kadar sürümdede tabiiki sorunlular olacak.sonuçta her yumurtadan civciv çıkmıyor ;)<
Sizede 2 noktada katılmıyorum.5800 iphone kadarda iyi değil.(3gs).Fiyatına bakacak olursak 1/4 oranını görürüz.Sadece fiyat performans açısından Iphone u 4e katlar.Ayrıca leblebi gibi satılan bir üründe çok sorun çıkacaktır diyede bir yargı yanlış olur diye düşünüyorum.

burki_rock
24-04-2010, 13:45   |  #97  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

:) senle biz niye anlaşamıyoruz hero :) ben tam anlatamıyorum sanırım.ben 3gs le değil "esas rakibi" olarak çıktığı 3g ile kıyaslıyorum :) onla n97 kıyaslansın.dokunmatikteki iyiliği hariç ben çok bir fark göremiyorum iphone 3g ile ;) ben çok satılanda çok sorun çıkarda demedim :) arada çürüklerde olacak elbet dedim.ve çok satılan telefonda az satılandan çokmuş gibi görünür sorun ama yüzdeye vurunca daha az bile olabilir :) anlaştık mı şimdi yoksa yine mi katılmıcan yau hehe.

_hEro
24-04-2010, 14:05   |  #98  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: burki_rock  
:) senle biz niye anlaşamıyoruz hero :) ben tam anlatamıyorum sanırım.ben 3gs le değil "esas rakibi" olarak çıktığı 3g ile kıyaslıyorum :) onla n97 kıyaslansın.dokunmatikteki iyiliği hariç ben çok bir fark göremiyorum iphone 3g ile ;) ben çok satılanda çok sorun çıkarda demedim :) arada çürüklerde olacak elbet dedim.ve çok satılan telefonda az satılandan çokmuş gibi görünür sorun ama yüzdeye vurunca daha az bile olabilir :) anlaştık mı şimdi yoksa yine mi katılmıcan yau hehe.
İyi bakalım öyle olsun :)<

Hacialioğlu
24-04-2010, 14:33   |  #99  
Hacialioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj
Alıntı: alpk  
*#0000# de güncellemeleri kontrol et e bastığınızda geliyormuş v50 ben
Kontor gidiyormu peki ?

_hEro
24-04-2010, 16:29   |  #100  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: Hacialioğlu  
Kontor gidiyormu peki ?
Erişim noktasına göre değişir.Wireless den bağlanırsan gitmez ama gsm operatöründen bağlanırsan gider.