5800 v50.0.005 Yayınlandı Hemde TÜRKÇE

Hacialioğlu
24-04-2010, 17:05   |  #101  
Hacialioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
294 mesaj

tahminen kaç kontor gider ?

_hEro
24-04-2010, 17:29   |  #102  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: Hacialioğlu  
tahminen kaç kontor gider ?
Bilemem.Bağlandığınız süreye ve ücretine göre değişir ama yakınlarınızda mutlaka bir wifi noktası vardır ?

Hacialioğlu
24-04-2010, 18:02   |  #103  
Hacialioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

malasef yoktu ve kontorlerin hepsi gitti ve yüklemedide :S

Çak-ır
24-04-2010, 18:07   |  #104  
Taze Üye
13 mesaj

Ya bir ay sonra telefon değiştirmeyi düşünüyorum :) 5800'ın yorumlarını(özellikle hero'nun yorumlarını) okudukça kanım kaynıyor :D ama hala kararsızım hangi modeli alacağıma :/. Yorumları okumaya devam edicem bi müddet daha :)

GhosTon
24-04-2010, 20:05   |  #105  
Üye
55 mesaj

arkadaşım ben 5800 kullanıyorum tavsiye ederim fiyat olarak çok iyi özellik olarakta öyle ama anlamadıgım sorunlar var ve bir cogu yazılımsal sorunlar ve en şikayci oldugum nokta yazılım yazılım yazılım yazılım senin isteklerini karşılıya bilir ama benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor

2 gün önce v40 dan v50 ye geçtim telefonum kendi kendiliğine ekranı gidiyordu hard format attım attıktan sonra ilk ayarlarımı yaparken tekrar gitti ondan sonra da hiç gitmedi 2 gün oldu daha bişey yok bakalım ne zaman gidicek donanımsal oldugunu sanmıyorum aynı anda internet tarayıcı muzik çalar gps nimbuzz
hepsini açıyorum
hali ile telefon zorlanıyor ama hiç kendini resetlemiyor sadece programı otomatik olarak kapatıyor haberin bile olmuyor bataryadandır diye telefonu sağ elimle tutup ölümüne salladım ekranı açık konumda gine hiç bişey olmadı anlamış değilim yüklediğim uygulamalardan sanırım baya oyun ve uygulama vardı v50 yükledikten sonra onların bir kısmı geri hafıza kartından okundu ama o esnada bişeyler oldu

ve 5800 ın fiyatının düşmesinin sebebini ben nokia nın ovi yi geliştirmek için yaptıgını düşünüyorum sıra N97 mini ile N97 ye geliyor onlarda baya düşücek bilginize

diğer bir madde V50 ile hala radio da donma sorunu devam ediyor bugun gine radio da dondu ve zorla kapattım

hero kardeşim yorumlarını eksik etme benden ( imalı olarak düşünme samimiyetimden böyle diyorum )

burki_rock
24-04-2010, 21:52   |  #106  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

V50 ye geçmiş bulunuyorum :) wi-fi ile bende çoğu kişi gibi :) şuanda hiçbir sıkıntı yok açıkçası hard formatta atmadım sıkıntı olmadığından atmayıda düşümüyorum.İnternette gezintinin tam ekran olması bneim dikkatimi çeken ve en çok beğendiğim özellik oldu :)<

GhosTon
24-04-2010, 22:51   |  #107  
Üye
55 mesaj

evet burki_rock o özellikli kulanışlı olmuş benim tarayıcıdaki eksik gördüğüm özellik tam ekranda iken geri gidemiorsun önce tam ekran modundan çıkacaksın ondan sonra seçtiğin siteye gidiceksin
eksik işte :D bir sürü eksik varda

_hEro
25-04-2010, 01:21   |  #108  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Tarayıcı olarak Opera Mobile öneririm.Ama alternatiflere yönelmek zorunda olmamız hoş değil tabi o yönden haklısınız.Bu arada önceki sürümlerde de tarayıcı tam ekran yapılabiliyordu.Çak-ır 5800 elbette öneririm, eğer o fiyatta birşey alacaksan başka telefon alma.Sadece buradaki değil birçok sitedeki yorumları okuyun.
Ayrıca teşekkür ederim.

Çak-ır
25-04-2010, 11:14   |  #109  
Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: _hEro  
Tarayıcı olarak Opera Mobile öneririm.Ama alternatiflere yönelmek zorunda olmamız hoş değil tabi o yönden haklısınız.Bu arada önceki sürümlerde de tarayıcı tam ekran yapılabiliyordu.Çak-ır 5800 elbette öneririm, eğer o fiyatta birşey alacaksan başka telefon alma.Sadece buradaki değil birçok sitedeki yorumları okuyun.
Ayrıca teşekkür ederim.
Nokia 5800 veya E66.. Dokunmatikten kaçınıyorum aslında daha önce hiç dokunmatik kullanmadım çünkü bir de çok mesajlaşan biri olduğum için kullanımı zor mu kolay mı bilemiyorum. :) Fiyat olarak çok iyi aslında.

_hEro
25-04-2010, 11:37   |  #110  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: Çak-ır  
Nokia 5800 veya E66.. Dokunmatikten kaçınıyorum aslında daha önce hiç dokunmatik kullanmadım çünkü bir de çok mesajlaşan biri olduğum için kullanımı zor mu kolay mı bilemiyorum. :) Fiyat olarak çok iyi aslında.
Bende aynı endişeyi duyuyordum.Ama şuan çok rahatım :) Dokunmatik titreşimi var ekrana dokunduğunuz zaman titriyor.Bir müddet onunla kullanır alışırsınız, sonrası kolay zaten.Ayrıca size dokunduğunuzu hissettiren temalar var.Tuşa bastığınızda bir buton gibi içeri çöküyor daha kolay tıklıyorsunuz böylelikle.
Ama tabi bunlar kişisel görüşüm sizi etkilemek istemem.Karar sizin.

matrax-38
25-04-2010, 12:05   |  #111  
matrax-38 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
746 mesaj

Çok güzel telefon 1 hafta önce aldım (blue v31 ) alırkende kasa açıklığı varmı diye iice inceledim hiç yoktu 1 hafta kullanınca biraz açıklık oluştu çok kötü bi durum insanın canını sıkıyor biraz daha açılırsa valla garanti falan dinlemeden açıp kendim ne gerekiyorsa yapıcam servislerde sürünemem.

mito1172
26-04-2010, 01:41   |  #112  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

telden wfi le v50 yaptım yükledikten sonra biraz bekledi ve sistem hatası dedi nedense ama bi sorun yok baya hızlandı tlf v50de. tüm menülerde kaydırma harika olmuş ve müzik çalar süüper olmuş yazılar daha büyüdü. bişey daha diyeyim nsuda v40 yüklü istersen tekrar yükle demesi normal çünkü v40 her koda verildi sanırım. tekrar yükle yazısının çıkmasının sebebi şudur eğer v40 ta sorununuz varsa tekrar yüklerseniz düzelebilir demek bu yüzden öyle bir yazı seçenek çıkıyor. artı telefonu kötü demek hata süper demekte öyle. ama iyi telefon müzik setine tvye bağladım sesini duyunca şaşırdım mükemmel ses veriyor pcyi bağladığımda bile sete bu sesi vermiyor.ses çok berrak ve güçlü çıkıyor müzik setinde. artı tvyede bağlayıp görüntüyü tvye verebiliyorsun oyun oyna müzik dinle msjı tv ekranında oku süper oluyor yani kısaca bence fiyata göre iyi özellikler var tabi birazda şans olayı elektronik işi şansın varsa sağlamı yada şansına sorunlusu denk geliyor ben şanslıyım genelde elektronikte. son olarak şunuda diyelim zengin olsam bu teli alırım yinede ve ipone yide alırdım ama zengin olsam iponeyi alırdım hava için sadece. bu tel niye ucuzladı bilmem anlatabildimmi? yaw dar gelirlilede alssında onlarda tadını çıkarsınlar diye ucuzladı hep zenginlermi armudun iyyisini yiyecek. bence telefonu kötülemeye gerek yok beyenmeyen almasın kardeşim ben sesi sete bağladığımdan beri hayranım 5800 e hee kendi sesi az buda bi gerçek. iyi forumlar çok konuştum. NOT: hard format falan atmadım ne v40 ta nede v50 de aralık 2009da aldım hiçbir sorun yaşamadım haritada kadın sesinin çıkmaması,alarmda kaydırma tuşlarınında çıkmaması haricinde oda dert değil varsın oda konuşmasın alarmdada o tuşlar olmasn. bence hard format olayı abartılmış. notuu uzattık yine.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 26 Nisan 2010 01:51
_hEro
26-04-2010, 02:24   |  #113  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Hayır abartıldığından değil, kimi sorunların çözümünde işe yarıyor.

Son Düzenleme: _hEro ~ 26 Nisan 2010 03:46
burki_rock
26-04-2010, 02:58   |  #114  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

eline sağlık mito :) bende v40 çıkması olayını aştım zaten ben sormuştum onu v50 ye geçtim sıkıntı kalmadı.Alarmda kaydırma tuşları olayını anlamadım cevaplamadaki gibi mi diyorsun?hayır öyleyse benim hala öyle.ben v40da hard format atmıştım ama v50 de gerek duymadım.Telefon hızlı ama menü geçişinde takılı kalır gibi durma olayı bnei her güncellemede deli ediyor :) v40 taki gibi çok büyük özellikler yok ama işlevsel şeyler gelmiş şık olmuş :)

doktor_can
26-04-2010, 12:50   |  #115  
Taze Üye
3 mesaj

mito kardeş v40 da haritada maps guncelleme yaparken bılgı uzerinde tum haritaları yukledi ve kadın seside cıkmıştı bende ama paralı oldugu ıcın kullanmayı tavsye etmedim aylıgı 15 yaa 20 tl cıvarındaydı sanırımm  ama v50 halen eksiklikler var yane dokunmatiginde kamerasında ve cıft tıklama işlevleri kötu yanii dıger telefonlara göre dokunugunda acılması bu telefonda ıkı kere cıft tıklanmasi bıraz sinir bozucu ama umarımm  yeni versiyonlar cıkartarak daha buyuk hataları gıdereceklerdir tşk ederim...

burki_rock
26-04-2010, 13:28   |  #116  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

buarada ben bişi farkettim tema özelliki efekti yani gitmiş. :S

_hEro
26-04-2010, 13:44   |  #117  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: burki_rock  
buarada ben bişi farkettim tema özelliki efekti yani gitmiş. :
Hayır gitmedi.
Ayarlar/Kişisel/Temalar/Genel/Temanın üzerine tıklayın/seçenekler/tema efektleri/açık
yapın.

burki_rock
26-04-2010, 13:51   |  #118  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

saol ya bilmiyordum :) ağa yaptık heralde.ama yok olmuyor bir türlü.hard formatla alakalıdır belki atmadığımdan uğraşamıycamda bin tane ayar yapmya şimdi.

atesh_
26-04-2010, 16:10   |  #119  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaslar benimde bazi sorularim olacak yanitlarsaniz sevinirim.bende v50 yukledim ve karsilastigim sorunlar;arayan kisinin resmi cok kucuk cikiyor,gelen arama esnasinda yesil renkte cevapla ve tuc ac menusu cikiyor ama calismiyor.ayni problem alarm calmasi esnasindada var.benzer sorunlarla karsilasanlar varmi acaba ?

burki_rock
26-04-2010, 16:14   |  #120  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

bi hard format yap istersen.bu küçük resim olayı bneim v40 ı ilk yüklediğimde başıma glemişti hard formattan sonra resimleri tekrar kişilere tek tek ekledim düzeldi.dokunmatikte bir sorun yoktur sanırım ama bir dene hard formatı.

Dolun4y
26-04-2010, 22:53   |  #121  
Yeni Üye
21 mesaj

bir artısını söyleyeyim gece potreyi şectiğimde ekstra ışık vuruyor odanın içine bi 5-6 metre ileriye gidiyor flaş normalde bu kadar değil bu bir artı..

yalnız v50deki yatay dikey olayı düzelmedi nokia işini tam yap yada hiç yapma.. ve şu paranın hakkını

_hEro
26-04-2010, 23:28   |  #122  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

v50 de yatay dikey olayı tamamıyla düzelmiş.1sn bile sürmüyor geçişler.Nerden çıkıyor bu problemler yahu ??
Rehberdeki kişilerin resimleri, kaynağı bulunamadığı zaman küçük çıkar.Yani bu bir sorun değil, aksine çözüm.Kaynağı yer değiştirdiyse veya silindiyse tekrar ekleyeceksiniz.
Alarm konusunda bir fikrim yok.

burki_rock
26-04-2010, 23:31   |  #123  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

bende farklı bişi demedim hehe :) buarada sensör biz dik dururken güzelde yatarken q klavyede mesaj tam bir hokkabazlığa dönüyor :D çok hassas oluyor nedense.ama güzel güzel iyi.bakarsınız bir sürpriz daha yapar mayısta filanda v60 çıkar hehe

mito1172
28-04-2010, 02:07   |  #124  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj
Alıntı: _hEro  
Hayır abartıldığından değil, kimi sorunların çözümünde işe yarıyor.
abartılmış dememin sebbebi nette nereye baktıysam sorun yoksa bile hard format atın deniyor kardeş. millet sanki servis olmuş bunu tavsiye eder olmuş herkese ama servis bunu yapmıyor ve tavsiyede etmiyor nedense o yüzden abartılmış dedim tabiki bazı sorunları düzeltebiliyor ama düzeltmediğide oluyor.

Alıntı: doktor_can  
mito kardeş v40 da haritada maps guncelleme yaparken bılgı uzerinde tum haritaları yukledi ve kadın seside cıkmıştı bende ama paralı oldugu ıcın kullanmayı tavsye etmedim aylıgı 15 yaa 20 tl cıvarındaydı sanırımm  ama v50 halen eksiklikler var yane dokunmatiginde kamerasında ve cıft tıklama işlevleri kötu yanii dıger telefonlara göre dokunugunda acılması bu telefonda ıkı kere cıft tıklanmasi bıraz sinir bozucu ama umarımm  yeni versiyonlar cıkartarak daha buyuk hataları gıdereceklerdir tşk ederim...
valla kardeş naptıysam konuşturamadım hatunu haritada sanki dilsiz bendeki neyse haritayı  paralı diyorsan değil paralı gerekli ayarlardan sonra bedava harita. tıklama ve dokunmatik bende çok hassas iyi yani dediğim gibi bazılarında ufak tefek dertler oluyor şans işi.

Alıntı: burki_rock  
eline sağlık mito :) bende v40 çıkması olayını aştım zaten ben sormuştum onu v50 ye geçtim sıkıntı kalmadı.Alarmda kaydırma tuşları olayını anlamadım cevaplamadaki gibi mi diyorsun?hayır öyleyse benim hala öyle.ben v40da hard format atmıştım ama v50 de gerek duymadım.Telefon hızlı ama menü geçişinde takılı kalır gibi durma olayı bnei her güncellemede deli ediyor :) v40 taki gibi çok büyük özellikler yok ama işlevsel şeyler gelmiş şık olmuş :)
eyvallah burki kardeş. alarmda v40 da da değişmemiştii bende yani eski haliyle gözüküyor kaydırma tuşları yok yani. sağ sola yeşik oklar varmış evet cvplamadaki gibiymiş ama ben hiç görmedim alarmda onları neyse dertte değil zaten olmasada olur. menu geçişine gelince efekt açıkken yavaşlıyor gibi geldii bana efekti kapatıp dene eğer açıksa tabi, sanki hızlanıyor kapayınca geçişler. eklenen özellik tüm menülerde kaydırma ve müzik çalar değimiş kardeş buda iyi olmuş.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 28 Nisan 2010 02:15
burki_rock
28-04-2010, 02:24   |  #125  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Bende efektler çalışmıyor zaten :D o yüzden hızlı hehe :D ama dediğim üzere hard format atmadım.buarada evet alarm bende öyle turuncu ve kırmızı olarak çıkıyor kaydırmalar alarmda.ayarı filan vardır belki bi kurcala istersen mito.