6 gb reme birden bire yükleme yardım

emre_inani
20-07-2011, 00:46   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
206 mesaj

arkadarş lar win 7 2630qm 6gb rem gt540m e.k  normalde maximum bilgisayar remi 1.5 gb yada 2 gb kullanıo sınırları zorladıımda 3 gb fln gördüm enfazla, bugun bişey oldu bilgisyar kasıldı fln bi baktım rem 5.80gb lara çıkmış düzeldi fln sonra bakdım yawaslar gibi oldu görev yöneticisini açtım hiç bi program açık deil 1.5gb dayken birden  aynı oyun yükleme ibresindeki gibi ibre yükselmeye basladı yani 15 saniyede 1gb yüklüduu durmadan reme bişiler yükleniodu bütüm programalr kapalıyken rem fullananene kadar doluo internettten bişeyi harddiske deilde reme indirio gibi kapatınca düzeldi anca  sonra bi kez daha tekrarladı

sizce bu nedir virüsmüdür  tekararlanmaya dewam ederse format atıcam bilgisi olan varmı bu konu hakkında

SORUNU BULDUM çok ilginç bi tane klasör var içindede filim var klosöre dokunursam sol tuşla 1 kere sağ tuşla bikere veya klosöre gireresem olay devreye giriyor ama içindeki filim dosyasına başka şekide klosöre dokundamdan gireresem hiç bişi olmuyor nedir bu sizce nasıl bi yazılımdır bem ömrümde böle bişey göremedim klosöre bi kere  tıklamam yetio klösere girmesemde oluo

Son Düzenleme: emre_inani ~ 20 Temmuz 2011 20:00
Kapalı Hesap (186082)
20-07-2011, 00:51   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,770 mesaj

Windows update ?

özkan_oktay
20-07-2011, 02:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Yerin de olsam konuyu format attıktan sonra açardım.

emre_inani
20-07-2011, 14:51   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

amaç zten format atmama gerek kalmaması ve deişik bi konu başkalarının ilgisini çekebilir ben windows 95 ten beri bilgisayar kullanırım hayatımda il defa böyle birşeyle karşılaşıyorum kaynak izliyecisinede yatay doluluk ibresi aççıkken  ve bilgiayarda hiç bir program açık deilken rem okadar hızlı doluorki aklın hayalin durur remi okadar kullanacak bi yazılım yok tur daha 128 gb rem olsa dolana kadar gidicekçok hızlı bir şekilde virüs tarzı bişey internetten indrdiğim bi film dosyası var klosör içinde onla ilgili bişey yaptığım zaman oluo ama virüs taramalarından gayet düzgün geçio pc

özkan_oktay
20-07-2011, 15:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

emre_inani:
amaç zaten format atmama gerek kalmaması
Yanıt:
Format atmayı millet ne çok büyütüyor. Dünyanın sonu değil format sadece yarım saatlik bir işlem hem kayıptan çok yararı oluyor formatın. Bence en etkili çözüm her bakımdan formattır. Ben düzenli olarak 3 ay da bir atarım bir kaybım olmadı. Verilerim de öylece duruyor formattan sonra. Yani şu anlayış giderilsin artık Format deyince korkuyorlar. İsmi bence onun format neden olmuş anlamadım "İşletim sistemini yeniden kurma" demeleri çok daha güzel olurmuş en azından kulağa korkutucu gelmiyor :)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 20 Temmuz 2011 15:34
M.G.G
20-07-2011, 15:34   |  #6  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Tampon bellek taşırtma saldırısı olabilir.Biosu resetleyin ;)

emre_inani
20-07-2011, 16:35   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

SORUNU BULDUM çok ilginç bi tane klasör var içindede filim var klosöre dokunursam sol tuşla 1 kere sağ tuşla bikere veya klosöre gireresem olay devreye giriyor ama içindeki filim dosyasına başka şekide klosöre dokundamdan gireresem hiç bişi olmuyor nedir bu sizce nasıl bi yazılımdır bem ömrümde böle bişey göremedim klosöre bi kere  tıklamam yetio klösere girmesemde oluo

gelelim ökan arkdaşa mrk etme  ben formattan korkan biri deilim dediin gibi yarım saat süre bilir  ama ondan sonra ki ıvır zıvır eksikllikler lerin tamamlanması günleri alabilio olur olma z yerlede windowsun update  indirmesi her bilgisayarı kapamada updatei yüklemesi interneette eksikk yazılımların çıkması internet sitelere kaydetttiğim şifrelerimin mail adreslerimin otamatik yok olması hem bunlara rağmen 3ayda bi format atıosan ben ayda bi atıorum sonuçta windows 95 e nasıl format atılırda ne uraşatırırıdı aynen 98 de sonuçta ozamankii gibi zor deil ama en güzeli ne kadar formattan kaçanırsan bilgisarını advanched system care gibi pragramlarla güçlü tutarsan dahaii

özkan_oktay
20-07-2011, 18:03   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Advanced System Care artık bebek programı oldu. O tür programlara 12 yaşın da falan meraklıydım sistem nasıl hızlandırılır gibisinden :) Aksine ASC sisteme bağımlılık yaptırıyor sürekli çalıştırmak gerekiyor. Film dosyana gelince ben test için internetten çeşitli zararlılar indiriyorum bazı zararlılar çalıştırmadığım hal de sadece dosya iken sağ tıklasam ya da taışmaya kalksam pc'm donuyor. Senin dosya da zararlı olabilir mi?

M.G.G
20-07-2011, 19:14   |  #9  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

HDD Regenarator ile harddiskini tarat bulduğu bozukukları düzelt ;)

emre_inani
20-07-2011, 20:05   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

çok acayip bişey virüs desem bilgisyara bi zararını görmedim, virüs programlarıda bişey bulmadı dokunmadıkca bi zararı yok acaba klosöre değişik bi ayaralr flnmı uygulanmış içindeki film 9gb o filmi reme yükleemeyemi kalkıo