64 adet 64-bit Windows programı

CHIP Online
19-04-2010, 00:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'nin çıkışı ile birlikte popüler olan 64 bit Windows için tam 64 program bir arada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/64-a ... programi_19544.html

Windows 7'nin çıkışı ile birlikte 64-bit'lik bilgisayarların satışı arttı. Daha hızlı, daha güvenli ve belleği daha iyi kullanan 64-bit'lik uygulamaları denemek istiyorsanız doğru yere geldiniz!

Özel Dosya: En popüler 64-bit programlar

Yeni PC'lerin hemen hemen tamamında 64-bit işlemciler var ve çoğunu 4 GB bellekle satın almak mümkün. Ama bu bellek kapasitesinden tam olarak yararlanmak istiyorsanız Windows 7'nin 64-bit sürümünü yüklemeniz gerekiyor.

Ama macera bununla da bitmiyor.64-bit'lik bir işletim sistemi kullanıyorsanız o sistemden tam olarak verim alabilmek için kullanacağınız uygulamalar da 64-bit olmalı. Bu özel dosyamızda sizin için en popüler Windows programlarının 64-bit sürümlerini bir araya getirdik!

Özel Dosya: En popüler 64-bit programlar

Tüm konu: 64 adet 64-bit Windows programı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 64-bit'e geçtiniz mi?

Trabzonli
20-04-2010, 17:27   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selam Windows 7 yi kullanan arkadaşlar gerçektende çok met ediyor bende geçmeyi düşünüyorum

Bilgisayarimin özellikleri ama yeterli değil sanirim sizden bilgi edinmek istedim

Bilgisayar > Mobile AMD Sempron (tm)

Processor 3600+

1.61 GHz 384 MB RAM

Fiziksel uzantısı

Sistem > Microsoft windows xp professional

Versiyon 2002

Service pack 3

Ve En yüksek 32 Bit.

Bilgisayarima windows 7 kurmam için uygunmu değilmi?

Son Düzenleme: Trabzonli ~ 20 Nisan 2010 17:30
Sefa Adak
21-04-2010, 00:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

@Trabzonli Arkadasım,

Ben en dusuk 512 MB RAM olan makinaya Win.7 kurdum ve normal bi seviyede calıstı ama fazla masraf olmadan verim alabilmen icin kesinlikle RAM takviye etmeni oneririm.Ayrıca hız icin kasa içi bakım yapman da faydalı olabilir.RAM en az 1 GB olsun..

@ Ben x64 'e geceli cok oldu, ciddi anlamda performans farkı var.Hem Desktop PC hem NoteBook'mda da x64 Win.XP ve Win.7 Prof. kullanıyorum.Ve şu ana kadar programlarda pek sorun yasadıgım soylenemez.Win.7 de hic program uyumsuzlugu olmadı ama XP'de x64 MSN uymamıstı.Onu da derinlemesine arastırmadan sonra çözdum.Aslında 32 BIT Standard bi kullanıcı icin yeterli, oyle cok fazla data işleyen insan az vardır diye dusunuyorum ama x32 ile x64 arasında gercekten performans farkı var, kurmaya deger.Win.7 zaten hızlı ama XP'de gozle gorulur şekilde farkediyo.Ayrıca konu icin tsk, gzl bi arsiv hazırlanmıs..Yararlı olucagını dusunuyorum..

Trabzonli
25-04-2010, 20:13   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgileriniz için teşekkürler.