80'li yıllar demek..

lck_can
10-11-2008, 19:49   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

80 Lİ YILLAR DEMEK
-1980li yillarda hayatinin ilk tecrübelerini yasamis,ilkokula gitmis, kenan evren’i, erdal inönü’yü, özal’ı tanimis olmak, ajda pekkan’in alo, michael jackson’in pepsi reklamlarini hatirlayacak kadar sansli olmak demek Big in Japan , the final countdown , eye of the tiger demek.
-icraatin içinden demek, semra koy bir kaset de nesemizi bulalim demek. Köprü demek, ödediginiz her kurus verginin yol, su,elektrik olarak size geri dönmesi demek
-voltran voltran voltran demek , depozito toplamak adina kola sisesi biriktirmek demek , adile nasit ten masal dinlemek demek.
-debbie gibson, tiffany, jason danovan, sandra,modern talking .vb…dinliyor olmak…Comanchero’nun ve life is lifein sözlerini ezberlemeye çalismak demek…michael jackson, madonna, samantha fox demek
-korhan abay,cenk koray,metin milli,ersen ve dadaslar demek.clementine, he man, she ra, transformers demek.
-okula siyah önlükle gitmek demek.
-kayahan,nilüfer,sezen aksu, baris manço ile büyümek demek ihtilal cocugu demek köle izaura demek, ziyaretçiler demek!!!! acidçi misin metalci mi demek…
-moruk demek, herild yani demek, hey corc versene borc demek, olmaz maykil bende de yok cevabini isitmek demek, geriye donup baktikca ic gecirmek demek…
-yüzyil içindeki en iyi, en kiyak kusak. hem eski hem yeni olmak demek. biraz gözü açik bir 80 li yüz yillik nesil kültürünü bir porsiyonda almis demektir.
-edi mörfiiiiiii huuuuuuuuuuuuuu sörli makleeyynn yeeeeeee diye bagirip en az bir technotronic kasedine sahip olmak demek.
-mahalle ceşmelerinden su icmek, bayramlari iple cekmek, cumhurbaskani denince kenan evreni hatirlamak demek
-koltukaltinda topla okul bahçesine yalniz giderken nasilsa oyniycak birileri vardir diyebilmek demek
-eti kemik geciyor demek
-evden çikmayan bilgisayar bebeleri haline gelmeden çocuklugunu yasayabilmis son dönemin bir üyesi olmak demek.
-ne sorusuna zonk cevabi vermekten zevk duymak, büyüteç ile kagit yakmak , 9 voltluk pile dilinle dokunmak demek.
-televizyon konserlerini teybe çekerken odaya giren aile bireylerinden birini hemen susturmak demek
-son dersin son 5 dakikasinda parkeleri giyip zilin çalmasini beklemek, hurraa kapiya dolusmak, disariya pestil olarak çikmak demek, sinek ilaci arabalarinin arkasinda biraktigi bulutta deli gibi dolaşmak demek.
-kutu kolayi actiktan sonra kapagini cekip cikarip atmak demek, tipe bak demek, fon muzigi laura brannigandan self control olan gunler. bakkala gitmenin, sokakta oynamanin, harclik toplamanin
gecerli sayildigi, havucun olmadigi yillar demek… her seye ragmen temiz ve el degmememis bir hayat demek…sonrasinda biz büyüduk ve kirlendi dünya demek.
-pazar aksamlari mecburen yikanmak ve erken yatmak demek, sesi açip kismak için televizyonun dibine kadar gidip üstündeki dügmelere basmak zorunda olmak demek
-sehirlerarasi yolculuklara cikarken otobusun 302s olmasi icin dua etmek. bilet alirken arka kapinin onu ve tekerlek ustu olmasin demek.
-resimli futbolcu kartlari demek, süper babaanne demek, fantayla kolayi karistirmak demek, mahalle kavrami demek.
-cavusevsku ve karisinin kursuna dizilisini tvden seyretmek demek, o goruntulerin yillar sonra bile kafadan hala cikmami$ olmasi demek.
-anket ve hatira defterlerinin olmasi bunlara seviyorum ama kimi diye baslayan maniler yazmak
-önünde tek arkasinda 2 çizgi olan külotlu çoraplarin havada sallanarak giydirilmesi, içinde biri sabunlu iki islak bez olan mustili beslenme çantasi,dantel yaka,yenen kokulu silgi,leblebi tozu çekerken atlatilan ölüm tehlikeleri,hulahop,ayak bilegine takilarak çevrilen top,sek sek oynamak,bayramda mahalleye dagilip seker toplamak, müsaitseniz annemler size gelecek demek
-trt’nin yayin akisinin bitmesiyle çikan tiz biiiiiiiiiiiiip sesine ragmen televizyonu kapatmamak demek.
-annelerin çernobil yüzünden çay içirmemesi, gofret yedirmemesi demek.. challengerin oldugu günkü haberleri hatirlamak demek.. Yazlik diskolarda içeri alinmamak demek. bunun içinaglamak ve içeride - her nedense “You are in the army now” sarkisinda sarmas dolas danseden abi ve ablalara bakip özenmek demek
-gorbaçov’un kafasindaki kirmiziligin ne oldugunu merak etmek demek
-sinemalarda the lord of the rings, harry potter izlemek yerine jules verne romanlari okumakla gecirilen bir cocukluk demek
-aldim çantami kolumaaa, çiktim dallas yoluna, ben babi’yi beklerken ceyar girdi koluma sarkisini dansiyla birlikte bilmek demek.
-hafta da bir kere tirnaklari keselim, firçalayip onlari tertemiz olalim diye sarkilar ezberleyen bir nesil olmak demek
-videocudan american ninja, kartal,kan sporu ve evil dead gibi filmleri kiralamak demek
-analogtan dijitale geçis devrini yasamis birey oldugunu anlamak ve ikisinden de farkli zevkler aldiginin farkina varmak demek
-çok güzel bir ülkenin son yillarini hayal meyal hatirlamak, sonra da çivisinin çikisini görerek büyümek demek
-Hava durumlarinin eksi degil de sifirin altinda bilmem kaç denildigini bilmek demek
-Muhtemelen hayatimiz boyunca yasadigimiz en güzel 10 yil demek…
-trt 1 de olusan sorunlar sonucu yayina bir süre ara verildiğinde ekrana getirilen donuk agaç, dag bayir resmine 10 dakika hareketsiz bakabilmek demek
-Türkiyede yasamis son mutlu kusak oldugunu hüzünle hissetmek demek

viking20
10-11-2008, 19:56   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Alıntı old.belli,böyle durumda alıntı yaptığın adreside vereceksin.

lck_can
10-11-2008, 20:47   |  #3  
OP Yeni Üye
46 mesaj
viking20
Alıntı old.belli,böyle durumda alıntı yaptığın adreside vereceksin.
alıntıdır ama nerden aldığımı hatırlamıyorum

oldumu paşa

omer_6134
10-11-2008, 21:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Bunlardan biri Kahkaha

lck_can
10-11-2008, 21:14   |  #5  
OP Yeni Üye
46 mesaj
OOOOMMMMEEEERRRR
Bunlardan biri Kahkaha

yukarıda eklediğim konu alıtıdır nerdenen aldığımı hatırlamıyorum ama OOOOOOOMMMMMMMMMEEEEEEEEEERRRRRR kardeşim bulmuş benim için hehehehehehhe

eywallah kardeşim süpersin tam zamanında yetiştin (:

Son Düzenleme: lck_can ~ 10 Kasım 2008 21:16
uGuR.uK
10-11-2008, 22:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

onlarda alıntı merak etmeyin, yani arkadasında o google sitelerinden birini yazıp yazmaması pek mühim degil. bu ve bunun gibi bicok konu ekşisozluk'ten gelme oluyor geneldeGöz kırpma

omer_6134
10-11-2008, 22:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj
lck_can
OOOOOOOMMMMMMMMMEEEEEEEEEERRRRRR
Abarttın be sende Kahkaha

SaGoPa KaJMeR.
10-11-2008, 22:41   |  #8  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
elazigli
onlarda alıntı merak etmeyin, yani arkadasında o google sitelerinden birini yazıp yazmaması pek mühim degil. bu ve bunun gibi bicok konu ekşisozluk'ten gelme oluyor geneldeGöz kırpma
Sende bi ekşisözlük tuturmuş gidiyorsun ne işDil çıkarıyorGöz kırpma     

uGuR.uK
11-11-2008, 16:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
byburak2008
Sende bi ekşisözlük tuturmuş gidiyorsun ne işDil çıkarıyorGöz kırpma     
en az burası kadar ordada aktifimde ondan elimden kacıveriyorGülümseme yoksa baska bi cıkarım yokDil çıkarıyor

Reborn91
11-11-2008, 21:28   |  #10  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Ben gerçekten isterdim o senelerde yaşamak. Şimdiki nesle karışmamak için uğraşıyorum fakat malesef hayat şartları içine çekiyor...

qazx
12-11-2008, 19:24   |  #11  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

-Türkiyede yasamis son mutlu kusak oldugunu hüzünle hissetmek demek ]-alıntı-

sanki beni anlatmış.ben o günleri doya doya yaşadım işte.kıskananlar çatlasın:)
ne günlerdi be.off ulann offffff.(yak bi **gara).canlandı gene hatıralar...