8800 ekran kartı aldım ama dııt sesi

rsL
08-12-2007, 18:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

sapphire anakartım var üstünde onboard ekran kartı vardı x1200 seriesten.
neyse bugün 8800 gt ekran kartı aldım
taktım ama powera bastıgımda dııııııııııııııııııııııııııt diye kesintisiz ötüyo.
onboard ekran kartını mı iptal etmem gerekiyor ki öyledir kesin ama ben bulamadım iptal etme yerini biosta.

bide bana kutuda asdece ekran kartı geldi aparatı falan varmıydı ekstradan bilmiyorum.
ekran kartının bana bakan üst kısmında sata girişine benzer bi giriş var o sli köprüsü için mi bilmiyorum aklıma takıldı o da acaba güç girişimidir diye falan.

uzun lafın kısası ben ne yapıcam bu ötmeyi engelliyip ekran kartını kullanılır hale getircem.
ayrıca baktım öterken kartın fanı dönmüyo hiç.

rsL
08-12-2007, 18:37   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

buda kartın görününmü üstündeki giriş dediğim yer heme sol üstteki olan yer .

blackhawkmilan31
08-12-2007, 18:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

şimdi biosta chipset diye bölüm olmalı,oraya tıklayınca onboard vga tarzında bişey yazar yada daha farklı bişey yazabilir.spphire lerin biosunu tam bilemeyeciğim için tam olarak adını veremeyecem ama ana hatlarıyla söyledğim şeylere benzer bişeyler olması lazım.dediğim yere gel ve off konumuna getir, F10 ile kaydet ve çık.

aparat konusuna gelince aparatı her ekran kartı dağıtıcısı vermiyor.ama içinde olması gereken dönüştürücü vs gibi aparatları ayriyeten alabilirsin.son olarak montajı tam olarak yaptınmı,eğer fan dönmüyosa güç kablolarını takmamış olabilirsinEmin değil

kutunun içinde sanırım güç kablosuda yok,o zaman şu konuya bi bak;   

Son Düzenleme: blackhawkmilan31 ~ 08 Aralık 2007 19:12