890 GPA UD3H vs Saphire Ati 5770 Uyumsuzluğu

emre.mert
12-09-2010, 13:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba,
Anakartı alalı 3 gün ekran kartını 1 sene oluyor.

Saphire Ati 5770 ekran kartını yeni sisteme taktığımda atimpag.sys adlı bir dosya sistemin açılışta mavi ekrana düşmesini sağlıyor.Catalyst in 10.1 versiyonuna kadar tüm sürümleri denedim.(10.8b dahil)Anakartın bios versiyonu  Fa idi update ettim FD oldu.Ama sorun hala çözülmedi.Kendi ekran kartını kullanınca sıkıntı yok her şey canavar gibi ama gel görki durum böyle.. İşletim sistemi win 7 ultimate 64bit

Şimdi sıkıntının ne olduğunu bir türlü anlamadım board mu? ekran kartımı? Yada başka bir şeymi? Dahili ekran kartı ile ilgili herşeyide kapadım biostan.Power diye düşündüm ama elimdeki power 600W sıkıntı olmaması gerekli. Bu arada kullandığım ramler kingston 1.5v 1333mhz işlemci ise Phenom II x6 1090T ve sistemde overclock un o su yok.Herşey standart ayarlarında.Bu arada dün gece farkettim ben bu ekran kartını kulandığım bi önceki sistemde boşta iken 45-47 derece idi.Şimdi 57-60 derece boşta.Ama dediğim gibi gram o/c yok arkadaşlar.Şimdi ne yapmalıyım.Sürücüleri yine yeniden tamamen kaldırdım yükledim ama sanırım sıkıntı sürücü ile alakalı değil.Bu ısı problemini farkedince kartı soğuttum.Sistemi bios ekranında açtım bekledim aynı ısınma burada da söz konusu.Biosta da sıcaklığı farkedince işletim sistemini yeniden kurmaya lüzüm görmedim.Ekran kartı mı bozuldu acaba dedim önceki sistemi yeniden kurdum kartı test ettim sıcaklıklar normal.Ekran kartını kesin sağlam bunu anladım.Ekran kartını 16x den 8x portuna taktım acama pcix demi problem var diye aynı durum buradada söz konusu.Biyerde bi yanlışlık var ama ne bulamadım.Tüm dünyada ki forumları araştırdım bir uyuşmazlık raporu gelmemiş.Bahsi geçen dosya de genelde o/c li istemlerde sıkıntı yaratıyor.Sanki benim anakart ekran kartını istemsiz o/c yapıyor dibi ama bios ayarları auto da.
Acil yardım diyeceğim ama kimin işi acil değil ki değil mi?
Tecrubelerinizden fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Teşekkürler