8mbps'e Geçiş(Bu Başlık Diğerlerinden Farklı!!!)

Phoenix_
05-03-2010, 17:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
895 mesaj

Arama yaptım ve başlıklara baktım.Genelde istediğim türden şeyler bulamadım.

Dün 8mpbs lik NETLIMITSIZ tarifesine geçtim.Yaptığım speedtestler sonucunda hızımın 7 mbps olduğunu görünce sevindim.Dosya çektim toplam 200 mb filan.Onda da 890kbps 'e kadar çıktı.Ki o da 7mpbs ediyomuş 3 aşşağı 5 yukarı.
Henüz taahhütnamemi vermedim 24.99 TL kampanyası için.

Şimdi ben bu hızı gördüm.Ama bu hızda düşme olur mu???Bir de Taahütname versem,3 ay sonra çıksam ben şimdi çıkış oarası olarak 75 TL mi vereceğim indirimli ay ücreti olarak,yoksa 150 TL tamamını mı vereceğim.
***************************BURDAN SONRASI DAHA ÖNEMLİ :)******************

Şimdi Böyle yazıp bırakmıyorum.Santral uzaklığımı Google Earth den hesapladım.Zaten evden de görebiliyorum :)) Uzaklığım 500 METRE.HAT ZAYIFLAMASI 16 dB...

Ama sorun şu ki bizim buradaki santrali kapatacaklarmış.Santral olarak merkezden verirlerse 3000 METRE,Arada bi yer var orayı verirlerse 1600 METRE olacak.

Adil Kullanım Limiti benim işimi görür.Ayda 5 gb standart kullanımım var.Oyun çeksem anca 2 ayda bir filan çekerim.Film çeksem ayda 4 film belki çekerim.Olmadı sınırsız kullanan başka arkadaşlar var.Onlarla paylaşırız partları.Pek download işim olmaz.Bi CS oynarım o kadar.
Hızımı da desteklemiyor diyip 4-6 mpbs ye çekebilirler.Umrumda değil.Asıl sorunum İNTERNET BAĞLANTIM KESİLİR Mİ???KOPMA YAŞARMIYIM SÜREKLİ???Kuzen var aynı tarifede.Santral ya benim gibi dibinde,ya da merkeze 800 METRE filan.Daha hiç düşmemiş hızı,neti kesilmemiş,8mpbs gördü.

Sizce geçeyim mi?Taahhütname vereyim mi?Verirsem 150 TL karım olacak.Zaten 2 yıl sonra üniye gidecem inş.

Cevap verirken Santrale uzak olup,arada 3-4 KM olup,bide hızım 15gb çektim 512kpbs ye düştü filan demeyin :))

Bu arada ESKİŞEHİRDEYİM.YUNUSKENT TRAMVAY DURAĞI YAKINLARINDA OTURUYORUM...(Gökmeydan,Yenidoğan kesişiminde.)

Son Düzenleme: Phoenix_ ~ 05 Mart 2010 17:55
Phoenix_
05-03-2010, 21:33   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

4 saattir bir cevap veren olmadı mı yani?CHIP bu kadar mı boş kaldı?? Hiç mi 8 mpbs kullanan yok :))

Recep Baltaş
05-03-2010, 21:42   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

1-Hızda düşme olmaz.
2-Çıkarken indirimsiz fiyatların tamamını verirsiniz.

Santral mesafesi uzasa da araya kutu vb koyarak bir şekilde dengelerler onu. Kopma olursa da 4'e çekerler, stabil olur.

Sorun olmaz.

Phoenix_
06-03-2010, 09:42   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

dün 700 mb lık bir dosya çekecektim saat 21.45 gibi torrentten aniden 10 kere dakika başı gitmeye başladı internet.Ama ondan sonra yeniden eski haline döndü .Ama onun haricinde de yaklaşık 1 gb lık dosya çektim,tık demedi.

Az önce de(saat 8 gibi başladım) 4 tane 200 olarak arşiv çektim.Rapidde 150 filan verdi.Başka bir sunucuda 900 ü gördüm .

İnşallah şu haftasonu bir kesilme olmaz.Eğer olmazsa geçeceğim kampanyalı tarifeye.

Keşke Fiber Optik olsa da bizim buralarda geçsem :(

Hayalet 26
06-03-2010, 12:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj
Alıntı: Phoenix_  
Bu arada ESKİŞEHİRDEYİM.YUNUSKENT TRAMVAY DURAĞI YAKINLARINDA OTURUYORUM...(Gökmeydan,Yenidoğan kesişiminde.)

[/alıntI]

Oturduğun yer bana oldukça yakın sayılır.Ben de eğitim gönüllüleri vakfı nın karşısındayım.

Forumda epey bi Eskişehirli var sanırım. :)

H@ckerCesur
06-03-2010, 12:18   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Hiç durmadan geç. Yalnız ayda 15 gb limitini geçersen hızın da otomatikman 512 kbyt olur. Eger kaliteli bir modemin varsa kesilme yaşamazsın. Ben 8 mbit limitsiz kullanıyorum 99 tl olan paket 
senki de 49 tl olan paket NETLİMİTSİZ </p

Phoenix_
06-03-2010, 12:43   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

Hayalet 26 gerçekten yakınmışsın yaş kaçtı ki belki tanıdık çıkarsın :))

Serafim.Hayalet de bilir ki Eskişehire Fiber Optik hizmeti gelse bile bizim oraya getirmezler;çünkü talep az olur bizim oralarda...O  nedenler Süper Online a geçmem zor iş.Bende istiyorum ama maalesef.Daha Uydu NET bile yok buralarda :D

Sanırım hız düşürmeyi ayın 20 sinden sonra manuel yapıyorlarmış.

Hacker ,senin paket stabil 8 ama ah keşke bende geçebilsem de o kadar da para veremem ;50 tl ye her hafta iskender yerim daha iyi :D :D :D

Eğer tüm gün download yaparsam babam bana gösterir dowload ı :)) Zaten zar zor geçirdim bu tarifeye :))

Modemim de TTNEt in 4 yıl önce verdiği makina.Evin kabloları da berbat.Olmadı onlara da baktırırız.Modem de alırım çok sorun değil onlar.

Ayrıca ADSL loglarına baktım da gece 2-3 sularında da 10 kere kopma olmuş.Bunlar normalmidir?O saatler yoğun olduğu için midir?Öyleyse o saatlerde ödevlerimi filan yaparım,film izlerim,PC uzaklaşmış olurum :D :D :D

Mesajlara da akşam 6 gibi bakabilirim.Dershaneye gidiom çünkü .))

Bu arada hızımda imzamda var...

PcMaKeR
06-03-2010, 17:04   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

şöyle yapsaydın ya.
buradaki herkes varsayılan yada kendi düşüncesini aktaracaktır:
Hizmet aldığın yere bu soruları sormak daha doğru cevaplar almanı sağlardı.

hemde kim cevaplamış ne olmuş olmazdı.

eses_erdem
06-03-2010, 17:44   |  #9  
eses_erdem avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
110 mesaj

Bende ESKİŞEHİR'LİYİM tepebaşı/batıkent :)

Phoenix_
06-03-2010, 18:09   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

PCMaker ,kendim gidecektim TTnet e ;babam gitti.

Önce telefonda hem TT ile hemde TTnet ile görüştüm.İkisi de müdürlüğe gideceksin dedi.

Babam a hattın destekledğini söylemişler.Orada bu işlerin müdürü gibi biri ile görüşmüş(tandıklar filan var her 5 dk da bir birisiyle selamlaşır zaten :S ) bizim hız olarak 5-6 alacağımızı filan söylemiş.Ama ben 7 yi gördüm işte fotoda da belli olduğu gibi.Santral taşınacak demiş işte orası sadece TT olacakmış(heralde orada ana port bırakırlar ? )

Hani ben üreticiden çok tüketiciden almak istedim cevabı.Çünkü TTnet in amacı para kazanmak.

Mesajın sonundaki uyarıyı da o nedenle yapmıştım .

Pazartesi bende gideceğim TTnet e herşeyin ayrıntısını soracağım da hani ön bilgi olsun diye yazdım.

Modemim saplam olmayabilir .Bi ara net gelmiyo gibiydi.Baktırdık hız splitterın yanlış takılması sonucu yarılanmış;veri gelişi düşmüş;o yaptırıldı.Ona da baktırım .

PcMaKeR
06-03-2010, 19:40   |  #11  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

fırsatım olsa ttnetten kurtulacam. 3g de 8gb kotaya 69 tl istemese trcell alacam. 8 mbit alırısnı 7 görürsün benim durumda bi nevi seninki gibi ilk başta 900 ü görüyordum bir hat yenilemesi yaptılar gitti benim net 6 mbite...

eziyet mi ediyorlar bilmeden yoksa 99 tl ödeyip keriz yerine mi koyuyorlar ben anlamadım bizi.

sınırsızım var ama neredeyse utanmasalar 4mbi hızında verecekler :S

Phoenix_
06-03-2010, 20:56   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

hmm seninki bir 99 TL :( senin durum benden de kötüymüş.

Hani benimkini 4 mbit verebilirler sorun deil :)) kesilmesin yeterli :))

Kesilmen var mı???

PcMaKeR
06-03-2010, 21:56   |  #13  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

yok kesilme yok.
Bir iki kere oldu hat yenilenirken mecburi. Yenilemez olsalardı eski kablolar kalındı yeniler ince 4 telli olandan. vdsl de geldi bu sayede ama net yavaşladı.

İşte bu yüzden kurtulmak istiyorum.

Phoenix_
06-03-2010, 22:59   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

hmm ok o halde senin durum benimle aynı olmuyor :))

Bu gün hiç kesilme olmadı.Hız da dünkü gibiydi.İşte youtube da 870 filan gördüm.Rapidden 150-200 arası çektim.Sharebasemidir nedir oralardan 350 ile çektim...Öyle işte şimdilik aramız iyi tarife ile :D

Phoenix_
08-03-2010, 18:17   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

Bu gün TT Müdürlüğüne gittim.Taahütnameyi verdim :(

Eğermemnun kalmayıp çıkarsam tarifeden tazminat olarak kullandığım kadarınıödeyecğimi söylediler.Mesela 2 ay kullanıp çıkarsam 2 aylık indirimbedeli olan 50 TL yi verecekmişim.
Bir de görüştüğüm kişi idari müdür yardımcısı,8 mbps nin hiçbiryerde olmadığını söyledi.

Sonra santrale gittim.Nasolsa evden 5 dk da gidiliyor :))
Hattımınne kadar kaldırdığına baktılar.Hattım 12MBPS kaldırabilecekkapasitedeymiş.Kendi gözlerimle gördüm.1 KM ye kadar desteğiveriyorlarmış.1500M den bile kullanabilenler çıkıyormuş.Hatta oradakigörevli abi kendisini tam 1900Metreye 8 mbps bağlantı yaptığını söyledi.
Hızını düşürmene hiç gerek yok dedi.Kopmanın nedenleri başkadır dedi.Değerlerin iyi senin dedi.
Bağlantıları kontrol edin dedi.Paralel varsa ona bakın dedi.Splitter a bakın dedi.
Modemin ısınıp kendini resetleyebileceğini söyledi.O nedenle kullanmadığım zamanlarda(Mesela geceleri)fişini çek dedi.
Virüsolabilir dedi.Virüs tarayıcımı sordu.G DATA dedim güldü.Git sen AvastKullan,ŞEMSİYE kullan dedi :D :D :D .Ben kesmiyor deyince senin PC nesaldırımı atacaklar dedi :D G DATA filan herşeyi kontrol eder dedihızını bir nebze azaltır dedi.
Ayrıca santrali taşımıyorlarmış.Sadece telefon şebekesi kalkacakmış.TTnet e devammış.

Şu ana kadar da bugün 3-4 kere koptu geldi.
Ayrıca sürekli voltajda düşüyor.UPS ye bağlı değil Modem.Belki de ondandır.

Aslında bende hep olurdu kesilme de bu ara arttı.

Hayalet 26
08-03-2010, 19:06   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Aynı sorunlar bende de vardı.Hemde 5 aydır.Bağlantı sürekli kopuyordu.Tam 5 kere ttneti aradım.En son aramamda arıza kaydı tutup 3 gün sonra eve gelmişler ben yokken.Adamlarla telefonla konuştum,bilgisayar kapalıyken kesinti hiç belli olmuyordu.Modem ışıklarının hepsi yanıyordu.Bilgisayarı açınca kopmalar başlıyordu hemen.Adamlar arıza yok,olursa tekrar arayın dediler.Ondan sonra kopmalar çok azaldı.Bende modemi değiştirdim yenisiyle.Şu an kopma hemen hemen hiç yok birkaç aydır.
Yalnız şu bir gerçek ki 1-8 mbt net limitsiz tarifede ben ilk gün hariç  8 mbps hız hiç görmedim.Kopmalar varken hızım 4-4,5 arası oluyordu.Düzeldikten sonra 3,5 mbps  de nerdeyse sabit diyebilirim.Hemen hergün hız ölçümü yaparım hiç değişmedi hız.Buna da şükür diyorum,şi mdilik bu kadar hız yeterli oluyor bana...

Phoenix_
08-03-2010, 19:33   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

yani sorunun modemdeymiş senin hea????

Benimki speedtestlerde de youtubeda da 7mbps civarı gösteriyor.

Recep Baltaş
08-03-2010, 23:37   |  #18  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Modem nedir?

Phoenix_
09-03-2010, 16:41   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

modemim 4 yıl filan önce ttnet in verdiği airties rt 101 :))

Phoenix_
10-03-2010, 18:13   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

Bayağı yardımcı oluyorsunuz teşekkür ederim ...