9 aydır çözemediğim sorun

HPQ-User
05-05-2007, 22:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

selim sormuş:
ben bilgisayarı ilk aldığımda e-kolay.net ten internete bağlandım ve msn 7.5 çalıyordu ama 5 , 6 ay sonra adsl bağlattım msn 7.5 ve üstü  çalışmamaya başladı kayıt defterine bazı kodlar yazdım yine çalışmadı ve 7.0 kullanıyorum mail kutuma bakamıyorum
bu sorun için bana sadece bir yöntemle değil birkaç yöntemle nasıl yapacağımı söylerseniz çok sevinirim. ilginize teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ben windows xp home edition service pack 2 kullanıcısıyım. donanım özelliklerim ;amd sempron 1.80ghz işlemci ,  1gb ram , 120gb hdd , nvidia geforce fx 5500 8xagp slot, pc min özellikleri bunlar. pc im aralıkta 2 senelik olacak...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

erkanc
05-05-2007, 23:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

windows live mesenger 8.1 sürümüne ulaştı upgrade edersen soruunun büyük ihtimalle düzelir

buradan windows live mesengerin son sürümünü indirebilirsin

Son Düzenleme: erkanc ~ 05 Mayıs 2007 23:20
Borga-x
05-05-2007, 23:33   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence oncekı kurulumu komple sil ve o şekilde 8.1 surumunu yükle
Temiz kurulum yap

Recep Baltaş
06-05-2007, 01:05   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Cevaplar gayet güzel. Ama eğer Registry ayarlarınız çok değiştirlmiş ise son çözüm yukardakiler denendikten sonra format olabilir.

eggtuning
06-05-2007, 05:04   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

yuh msn icin formatmı?yav arkadaslar ayıb oluyor.forumada format atında tam olsun.artık forumu okumaktan sıkılıyorum hangi konuyu acsam birileri format atıyor yazıktır bu hddlere...chip dergisi her ay tonla registry clean programı vermiyormu dvdsinde?format atcaksak niye veriyolar?
arkadasım tavsiye istersen sen bi reg clean programı kur bu ayki dvd den yada netten..sonra kurulu msn ni your uninstaller programı veya o tarz bi program ile kaldır.program filesda bak msnle alakalı dosya falan kalmasın.sonra e-kolay falan demissin.yine e-kolayla alakalı seyleride temizle.bazen bizim aptal iss lerin aptal dosyalarını sisteme yazma alıskanlıgı dolayısıyla sorunlar cıkabiliyor.sonra en sonunda yeni surumu kurmayı dene bi bakalım..olmazsada format atma bence vardır bi cozumu mutlaka.msn eksik kalsın bosver :)en guzel cozum bu bence bak bi msn acma 1 hafta acayip rahatsın bilgisayarının tadını cıkar:)

Banned
06-05-2007, 05:11   |  #6  
Banlandı
100 mesaj
eggtuning
yuh msn icin formatmı?yav arkadaslar ayıb oluyor.forumada format atında tam olsun.artık forumu okumaktan sıkılıyorum hangi konuyu acsam birileri format atıyor yazıktır bu hddlere...chip dergisi her ay tonla registry clean programı vermiyormu dvdsinde?format atcaksak niye veriyolar?
arkadasım tavsiye istersen sen bi reg clean programı kur bu ayki dvd den yada netten..sonra kurulu msn ni your uninstaller programı veya o tarz bi program ile kaldır.program filesda bak msnle alakalı dosya falan kalmasın.sonra e-kolay falan demissin.yine e-kolayla alakalı seyleride temizle.bazen bizim aptal iss lerin aptal dosyalarını sisteme yazma alıskanlıgı dolayısıyla sorunlar cıkabiliyor.sonra en sonunda yeni surumu kurmayı dene bi bakalım..olmazsada format atma bence vardır bi cozumu mutlaka.msn eksik kalsın bosver :)en guzel cozum bu bence bak bi msn acma 1 hafta acayip rahatsın bilgisayarının tadını cıkar:)
bi öğle yemeği yerken bile formatı pc kendi kendine atacağı için bu kadar şeyi yapmanın yerine format çözümlerin en güzeli olacaktır bu bir, reg clean programları kullanıcının değiştirdiği kafasına göre sildiği süpürdüğü kayıt anahtarlarını düzenlemez bu da iki

playboyselim
06-05-2007, 16:21   |  #7  
Yeni Üye
48 mesaj

format attım yine çalışmadı yardımlarınız için teşekkürler msn 8.0 çalıştırdım  ama bu seferde mail kutumu açamıyorum ve sadece benim msn im açılıyo başka hiçbir msn açılmıyor

Banned
06-05-2007, 16:54   |  #8  
Banlandı
100 mesaj

bunun modemde ayarı vardı. MTU var onu aktifleştiriyordun. dinamik dns i devre dışı yapıyordun heralde sonra kiralama süresini ayarlıyordun bide nat ayarları ve firewall ayarları hatalı yapıldığı zaman messenger ve birçok programın internete çıkışını engeller bu durumlar yani modeminden oluyordur dur bakalım daha iyi anlayan biri çıkar başkaları ne yazacak onu bekle

eggtuning
07-05-2007, 03:40   |  #9  
Üye
57 mesaj
en_kro_nik
eggtuning
bi öğle yemeği yerken bile formatı pc kendi kendine atacağı için bu kadar şeyi yapmanın yerine format çözümlerin en güzeli olacaktır bu bir, reg clean programları kullanıcının değiştirdiği kafasına göre sildiği süpürdüğü kayıt anahtarlarını düzenlemez bu da
reg clean tarz programlar kayıtları tararken kaydın olusturulma tarihi ve degistirilme tarihlerini esas alır,bu BİR..mesela reg sweep le en yuksek guvenlikte otomatik clean yaparsan sisteminde ne kadar registry based crackli program varsa hepsinin kayıtları gider.buda İKİ..aklında olsun.

jeomania
07-05-2007, 19:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

eggtuning arkadaşım. adam haklı. regclean ler kullanıcının kendi isteğiyle yaptığı değişiklikleri düzeltmez bunu diyor... ben bunu denedim ordan biliyorum, regeditten kafana göre bişeyler silersen sorunu regcleanler düzeltmiyor, eğer program yüklemeyle vs. bazı hatalara sebep olduysan onları düzeltiyor. :S yani bu durumda repair mepair diye kastıracağına oturup paşa paşa windowsu baştan kuracan.. yoksa yedek almadan sildiğin bir kayıt anahtarını unut..! reg cleanler bile temzileme yapınca yedek alıyor değilmi

hem sorun modemiyle alakalı. adam zaten bunu da söylemiş. beğenmiyorsan daha iyi çözümü sen söyle

eggtuning
08-05-2007, 03:06   |  #11  
Üye
57 mesaj
jeomania
eggtuning arkadaşım. adam haklı. regclean ler kullanıcının kendi isteğiyle yaptığı değişiklikleri düzeltmez bunu diyor... ben bunu denedim ordan biliyorum, regeditten kafana göre bişeyler silersen sorunu regcleanler düzeltmiyor, eğer program yüklemeyle vs. bazı hatalara sebep olduysan onları düzeltiyor. :S yani bu durumda repair mepair diye kastıracağına oturup paşa paşa windowsu baştan kuracan.. yoksa yedek almadan sildiğin bir kayıt anahtarını unut..! reg cleanler bile temzileme yapınca yedek alıyor değilmi

hem sorun modemiyle alakalı. adam zaten bunu da söylemiş. beğenmiyorsan daha iyi çözümü sen sö

silersen duzeltmez tabi cunki kayıt olmaz ortada  ama degistirirsen duzeltir.oda programa baglı..