9.cu Sınıfta Kalma Nasıl Oluyor ? Acil Yardım

suaaa
23-12-2012, 01:07   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

ne diyosun

DiamondMines
23-12-2012, 01:13   |  #27  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Senin için söylemedim. Çoğu öğrenci için. Sınıfı geçseler ne olur? Lise terk de adam olunur, lise bitirilip de olunur, her türlü olunur. Ben artık okumaya inanmadığım için öyle yazdım. Üstüne alınma, kişisel birşey değil. Notlar önemli değil fakat sistem öyle istediği için geçmen lazım fakat ne kadar eğitim alınır asıl soru bu ve demek istediğim de bu.

black_flood
23-12-2012, 01:28   |  #28  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kim hortlattı konuyu bilemem ama  tek iyi bildiğim nokta ortak konudur türk dili edebiyatından geçmedikçe diğer derslerin hepsi 5 olsa dahi sınıfta kalırsın bütünlemede veremezsende ayvayı yedin demektir. diğer derslerden durum iyi ama coğrafya nasıl zayıf anlam veremedim en ezik ders hiç başarılı olamasan bile 3 düşürmen lazımdı.

bu arada edebiyattan geçme şartınıdıa kim çıkarttı hiç öğrenemedim yaşıyorsa buradan çok iyi andığımı bilsin. ben aruz ölçüsü gördüm ama ne zaman kullanacağım bu aruz ölçüsünü " failün failatün ve faülü " işim gücüm yok yazarken konuşurken bu aruza uygun değildi nasıl düzeltebilirim yada uydururum mu diyeceğim alakası bile yok. ya zamirler özne tümleçler onlara ne demeli hiç alakası yok ben yok bu yazıda zamir kullanacaktım yok tümce önce öznme sonra olacaktılara bakarsam 1 ayda yazarım bir yazıyı.

ingilizcedede aynı gelmiş zaman geçmiş zaman geniş zaman diyorlar taktığım bile yok çokta tın zaten Türkçe neyse İngilizcede aynı tek olay kelimelerin ne anlama geldiği ve ara bağlaçları yerleştirebilmek onun dışında ben daha görmedim gidipte gitmek kelimesinin 2. yada 3. şeklinin kullanıldığını çok nadir hatta hiç görmedim.

kimse gidipte go kelimesi yerine went yada göne kullanmaz.

Son Düzenleme: black_flood ~ 23 Aralık 2012 01:41
suaaa
23-12-2012, 01:30   |  #29  
Taze Üye
6 mesaj

sınıfı geçipte herhangi bi meslek sahibi olmassan çooook çalışmaya az para kazanırsın meslek olursan aaaz çalışmaya çok para kazanırsın yatacak evin yiyeceğin ve araban falan olur meslek sahibi olursan 

sınıfı geçmem lazım kredi tam olarak nasıl hesaplanır ve en önemli sorum benim anadolu liseleri haftalık ders saati kaç?

biz her gün 8 ders işliyoruz derslerin her biride 45dk bi yardımcı olun lütfen

DiamondMines
23-12-2012, 01:36   |  #30  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Meslek sahibi olmak, evet lafı ağzımdan aldın. Bencede meslek daha önemli. Üniversite ille de okunmasına gerek yok. :)

suaaa
23-12-2012, 01:55   |  #31  
Taze Üye
6 mesaj

ınıfı geçipte herhangi bi meslek sahibi olmassan çooook çalışmaya az para kazanırsın meslek olursan aaaz çalışmaya çok para kazanırsın yatacak evin yiyeceğin ve araban falan olur meslek sahibi olursan 

sınıfı geçmem lazım kredi tam olarak nasıl hesaplanır ve en önemli sorum benim anadolu liseleri haftalık ders saati kaç?

black_flood
23-12-2012, 01:59   |  #32  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

meslek doğru doğruda  noktalı tayyip olduğu sürece meslek yapabilmek imkansızdır tekel yapma gayreti sayesinde küçük esnaf her geçen gün biraz daha batıyor büyük esnaf ise her geçen gün nasıl yontarımın peşinde.

bu gün büyük teknoloji mağazaları var olmasıda lazım eğer asla olmamalılar dersem bende kendime yontar ve kendime göre bir tekelin olması lazım demiş olurdum. ama şöyle bir durum var vatan bilgisayar örneğin % 30 hatta bazen %45 leri bulan indirimler yapıyor ben ve benim gibi en az binlerce kişinin ekmeği ile oynuyor ve birde bizim çalıştırdığımız elemanlar var onlarında hakkını gasp ediyorlar buna ne demeli bilemem ama bu durumun savunulacak yanı yoktur.

vatan bilgisayarda gördüğünüz indirimli rakamlar aslında distirbütörlerin verdiği türkiye içinde perakende satıcıların ve ara bayicilerin maliyet rakamlarıdır son kullanıcı rakamları ise vatanın katıksız ve indirimsiz diye gösterdiği rakamlardır.

distirbütör beni bazen arar atıyorum lenova yada dell ürün satmıyorsunuz uzun süredir aktif değilsiniz bir sorunmu var diye lafım kesin ve net ver bana vatan bilgisayar gibi büyük mağazalara sattığın fiyattan alıp satayım. verilen cevap asla vermeyiz bizim size belirttiğimiz fiyattan satacaksın. bende ne alıyorum nede satıyorum marka birtek şuanda distirbütör sorunu olmayan marka asus firmasıdır vatanın sattığı asus ürünlerinin sadece %5 lik kısmını aynı fiyata satamıyoruz.

7 gün sonra bakkallar  artık yumurta satamayacaklar. satmak istiyorsada soğuk hava deposu ve odası bulundurmak zorunda eğer bunlar yoksa yasal işlem uygulanacaktır. ben bakkalında halini biliyorum bu dönemde bir bakkal mekanı açıp işletip birde özel olarak soğuk hava deposu kiralayıp ayrıca soğuk hava odası bulundurulması imkansızdır.

daha bitmedi artık perakende ekmek satışıda kaldırılıyor sadece büyük alışveriş merkezleri ve mağazalardan alınabilecek.

türkiye iyi değildir kör karanlık krizine sürükleniyor yarası büyüktür. ben meslek sahibiyim ama birde bana sorsunlar günlük giderleri karşılayıp ssk vergi çalışana ücret vermek  hiç ama hiç mümkün değil resmi olunulursa. ve ayrıca bunlarda yetmiyor emekli maaşlarınada göz dikildi 600 lira çok yüksek paraymış vs.vs yazdıkça bitmez. zaten dükkanıda kapattım sayıyorum zar zor cebelleşiyorum tek başımayım çalışanda kalmadı. keşke elimdeki 150 bin lira parayı verince beni rahat bıraksa şu devlet denen tefeci zihniyet başkada hiç bir şey istemiyorum artık elde birikeni yemeye başladık tüm türkiyue olarak halimiz içler acısı. ab imiş lanet olsun ab iyi yanlarını almamaya gayret son gaz. bu güne kadar ben bakkaldan aldığımız yumurtadan zehirlenmedim ekmektende  böyle bir durumda duyulmadığına göre bu işin arkasındaki amaç argo ile telaffuz edilecek işlerin peşinde olduğu anlamıdır yönetimin.

barisgo
23-12-2012, 13:29   |  #33  
Üye
Teşekkür Sayısı: 7
99 mesaj

Ara milli eğitimi öğren Çağrı Merkezinden

suaaa
25-12-2012, 21:03   |  #34  
Taze Üye
6 mesaj

suaaa
25-12-2012, 21:08   |  #35  
Taze Üye
6 mesaj

benim notlarım çok kötü kredi nasıl hesaplanır ve bu dönem kredim 1.9 olsa 2.dönem geçme ihtimalim var mı kaç kredim olmalı 

bizim haftalık ders saatini söyleyin lütfen anadolu lisesiyim günde 8ders işliyoruz her ders 45dk 9dan 16:10a kadar ders var

yardım edene çok teşekkür etcem yardım edin ortalamam 40 falan sınıfı geçmek için 55 olmalı sizce düzeltebilir miyim?