90'lar Başlığı

Manata
25-12-2014, 13:52   |  #1  
Manata avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
52 mesaj

Selamlar millet. Şimdi korkunç bir şekilde 26 yaşına gelmiş birisi olarak dün Harun Kolçak'lı şu reklama denk geldiğimden beri garip bir nostalji havasına bürünmüş durumdayım:

Harun Kolçak - Gir Kanıma | Hadi bir tıkla gelsin ayağınaHarun Kolçak - Gir Kanıma | Hadi bir tıkla gelsin ayağına

Sonra şöyle bir olay vardı, metal müzikle ilk tanışmam:

The Terrible ThunderLizards Opening ThemeThe Terrible ThunderLizards Opening Theme
The Terrible ThunderLizards Opening Theme

Bütün gün o dönemin reklamlarını falan düşündüm durdum. Sizce reklamcıların böyle nostaljiden vurmaları geçerli bir taktik mi, yoksa sahte mi geliyor? Harun Kolçak'lı reklamda mesela adamın kendisi oynamış, onca zaman sonra görünce sevindim :) Ama sırf müziği verip oradan tutturmaya çalışsalardı garip olurdu bence. Ne diyorsunuz?

Son Düzenleme: Manata ~ 25 Aralık 2014 13:53
Shuuma
26-12-2014, 20:52   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Off ben bunu görmemiştim gerçekten güzel olmuş! Hepsiburada'nın kadrosu da herhalde büyük ölçüde 90'lar nesli olmalı. Çok kıyak yapmışlar, beğendim :)

teknolojimeraklisi
30-12-2014, 11:07   |  #3  
teknolojimeraklisi avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
51 mesaj

ahhh ah hey gidi yıllar bende 87 liyim:)

Manata
30-12-2014, 14:16   |  #4  
Manata avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
52 mesaj

O değil de adamlar bundan sonra tek tek 90'ların yıldızlarıyla reklam çekseler ne süper olur ha. Kimler çıksın sizce? Burak Kut falan mesela :D

Ahmet Sarıkuyu2
08-02-2017, 15:30   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

Tekrar reklam yapsalar da süper olurdu ama o günlerin reklamları bir başka. Nasıl da kazınmış beyinlerimize. Böyle bir reklam derlemesi var tavsiye ederim. Gözlerim yaşlı izledim.

http://poredmanto.com/gecmise-yo ... yan-eski-reklamlar/