★İşte Yeni BitDefender'lar ve Fazlası!

özkan_oktay
15-08-2011, 23:26   |  #26  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

apokoc bey internet security ya da komple güvenlik paketleri hackerlar için yetersizdir. hırsız için kapı kilidi gibi düşünün ya da çok güçlü bir kapı. ama ne kadar güçlü ve sağlam olursa olsun hırsız kilidi çok isterse açar. hackerlar da isterlerse girerler tabi bu deneyimli olup olmamalarına da bağlı. o yüzden norton malesef hackerları engelleyemez :) sadece norton değil diğer güvenlik paketleri de.
bu arada tahribat.com sanırım kendi üyelerinin de sistemlerine giriyor.

apokoc
16-08-2011, 00:35   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
124 mesaj

gerçekten komiksiniz eğer portlar kapalıysa yani erişim ayarları gerektiği gibi ayarlanmışsa bilgisayara girilmesi olası değildir.aynı bir serverdaki dosya izinlerini 755,755,655,777 gibi ayarlanmasına benzer .Bunları siz kendi elinizlede kapatabilirsiniz firewall'a ihtiyaç yok. firewalllar ek olarak internete bağlı olarak çalışan programların portlarınıda korurlar. nerden öğreniyorsunuz bunları bilmiyorum duyanda 40 yıllık hackle uğraşıyorlar sanacak.

Son Düzenleme: apokoc ~ 16 Ağustos 2011 00:39
özkan_oktay
16-08-2011, 01:08   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Peki size şu şekil de hackerlar önlem tanımaz sloganımı kanıtlıyım :)
Uzman hackerlar şirketlere, bankalara, hatta askeri yerlere saldırıda bulunuyorlar ve bu saldırı büyük çaplı olursa çoğunlukla başarılı oluyorlar.
Peki şirketler, bankalar, asker vs... bu portları açık mı tutuyor. Sizden daha fazla bilgiye sahip değiller mi? Evet size göre daha delilsiz bir yorum sundum fakat benim bahsettiğim teori daha olası.
Konu üzerin de daha fazla tartışmak istemiyorum çünkü uzadıkça uzar bu, bilmem anlatabildim mi efendim ;)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 16 Ağustos 2011 01:15
apokoc
16-08-2011, 04:27   |  #29  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

serverların bazı portları açık olmak zorundadır eğer portlar açık olmasa dahi banka sistemleri genelde web siteleri üzerinden hacklenmektedir script üzerinde mutlaka ki bir sql injection açığı bulunur veri tabanına ulaşılır. bugün bütün güvenlik şirketlerinin siteleri zamanında hacklenmiş olup hala açıklar bulunmaktadır. bu onların güvensiz olduğu anlamına gelmez. ayrıca kullandığımız av ve is ler home kullanıcılar içindir. banka sistemleri için değil zaten bunların linux versiyonlarıda yok :)  merak etme kimse senin kıytırık bilgisayarına topluca saldırı düzenlemez.piyasada bulunan hackeriz die dolasan gruplarda sen saf gibi birşeyler yemediğin sürece durup dururken modemine ulaşamaz bile ;) hatta av firewallına ihitiyaç bile yoktur modem arayüz ayarlarında zaten modem içinde bir firewall mevcuttur bunu modem arayüzünden etkinleştirmeniz izinsiz girişler için yeterlidir.. (bazı markalarda olmayabilir). kmlerle laf yarıştırıyoruz burda

Son Düzenleme: apokoc ~ 16 Ağustos 2011 04:31
özkan_oktay
16-08-2011, 06:58   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz efendim. sadece aynı şeyleri, bu arada bilgisayarımın markası kıytırık değil asus :)
siz amacınızı belli etmişsiniz zaten laf yarışı istiyorsunuz ve motor sesi tek sizden geliyor. araba sanıyorsunuz kendinizi ben burda bilgilendirici amaçlı söylüyorum siz yarış amaçlı.
uzamasını istememiştim konunun yine uzatmışsınız artık uzamasın o halde, siz haklısınız diyim de diğer bir kaç konum gibi bu konum da silinmesin :)
iyi günler dilerim size...

apokoc
16-08-2011, 10:10   |  #31  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

daha kıytırık bilgisayarımdan anladığı şey marka olmş bilgisayarın markasını söylüyor. bence sen birilerine bilgi vermeye çalışacağına kendin bilgilen pardus dvdsinde setup exe arayan yada win7 yi setup exeden kuran eleman. acaba hiç hayatnda norton ghost diye birşey duydumu. yada int kafelerdeki bilgisayarların hepsine oturup tek tek format atılıyormu sanıyor :)

apokoc
17-08-2011, 11:07   |  #32  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

ee bu söylediğinde anormal ne var ? isterse tüm türkiyeye söyle ayıplanan sen olursun :D

özkan_oktay
17-08-2011, 11:56   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

o zaman formatı da setup.exe den kurmak anormal değil, dalga geçme ayıplanan sen olursun ;)

apokoc
17-08-2011, 12:11   |  #34  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

hayır o anormal bilmemek değil öğrenmemek ayıp siz daha yeterli bilginiz olmadan burada millete bilgili görünmeye çalışıyor birşeyler aşılamaya çalışıyorsunuz.

özkan_oktay
17-08-2011, 13:36   |  #35  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

:D bilgili görünmeye çalışsam yaşımı 28 olarak gösterirdim. kullanıcı adım da mefast falan yapardım. bilgisayar ve kullanıcı hakkın da bilgi, hobi gibi bölümlere de bir şey yazmazdım :) 
ben birilerine bilgili görünmeye çalışsaydım oturup burda sizinle tartışmazdım.
siz benim format stilime ne hakla karışıyorsunuz. ister usb den kurarım ister setup.exe sinden ister dvd'den yani siz öyle bir yere değiniyorsunuz ki antivirüslerle, hackerlarla uzaktan yakından alakası yok. derdiniz önemli olan haklı çıkmak.
neyse konuyu daha fazla uzatmıycam yazsanız dahi artık buradan cevap vermeyeceğim diycem şudur;
insan başına gelmeden anlamıyor, o tüm kapalı portlu güvenli sisteminize bir hacker erişirse belki dediğimi anlarsınız yine gülüceksiniz ama, ben de sizin dediklerinize çok gülüyorum merak etmeyin :)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 17 Ağustos 2011 13:39
apokoc
17-08-2011, 14:08   |  #36  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

uzatmıycam diyen uzattıkça uzatıyor geçmişimi bilmediği için hackerlardan bahsediyor bana :) merak etme 10 yıldır  giremedi bundan sonrada girmez :) ha sana giriyorsa bilmem :D biraz dolaştımda senin hakkında burda benim gibi düşünen çok kişi var demekki problem sende

Son Düzenleme: apokoc ~ 17 Ağustos 2011 14:10