★PES 2012 Yeni Oynayış Videosu!★

Anket
okinkurt
16-07-2011, 01:41   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

pes 2010 güzeldi ama fifa 2009 ve 2010 un rezalet olmasıda pese yöneltti insanları ancak nedense hiç anlamıyorum geliştirmeyi bırakıyolar oyunlardaki pes aynı hızla devam ede bilseydi fifayı ezip gecerdi ama fifaya bi şans daha verdiler ben fifayı 2010 a kadar bütün serilerini oynadım bence en iyisi 2003 tü ondan sonrakiler kötü geldi bana ya oyundaki atmosfere iyi desin biri bana başta taraftarlar kötü mesela her ülkenin taraftarı yeaahh diye bağırmıyor ispanyollar ve biz bazı ülkeler le birlikte goooll diye bagırıyolar onu koysalar hiç değilse taraftar atmosferi değişşe gene iyiydi ama gene aynı tas aynı hamam yanda meşe odunu gibi duran polise benzer yaratıklar bile kötü bitaz kıpırdasalardı bari onlara bakınca bile şevki kacıyo insanın pes 2010 da become a legend modda mesela kendi takımının yapay zekası rezalet direk defansın üstüne sürüyolar topu sacma salak paslar felan neyse eksikleri çok 2 sininde yani bence 2 side 2012 yılına sıfır oyunlarla girmeli 2011 benzemeden o zaman iş yapar işte .

Kapalı Hesap (203105)
16-07-2011, 05:06   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

arkadaşlar baya yorumlar yazmışsınız hepsini okumadım ama bana göre pes ve fifa nın gelişmemesinde ki tek sebep konsollardır neden derseniz konsollar artık günümüz bilgisayarlarının performansına ayak uyduramaz artık pc donanım olarak fark attı ve şunu söyleyim ps3 de fullhd pes 11 oynanmıyor bildiğim kadarıyla ama pc de şakır şakır oyun yapımcılarıda neden konsollara göre oyun çıkartıyor derseniz en çok konsollarda oyun satılıyor da onun için bu gün türkiyede en az  % 70 korsan oyun kullanılıyor malesef bende yapıyorum bu işi malesef diyorum ama nedenleri etkenleri çok ama artık oyunlarda eğer çığır açılmak isteniyorsa artık konsollara göre değil pc lere göre oyun yapmaları lazım ne illaha da daha yüksek donanım demiyorum bi crysis 2 örneği var mesela ama bence çıtayı daha yükseğe çıkartmaları lazım

özkan_oktay
16-07-2011, 11:34   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Henüz her iki oyun da çıkmadı belki bir şey olur Konami şaşırtır, belki FIFA aynen devam eder bilemiyoruz. Oynadıktan sonra artık karar vericez :)

MrChromosty
16-07-2011, 12:44   |  #29  
Yıllanmış Üye
536 mesaj

Ben fifadan umutluyum bu sene inşallah iyi bir oyun çıkartırlar

MertBJK1903
16-07-2011, 18:17   |  #30  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,020 mesaj
Alıntı: MrChromosty  
Hıımm demek pes de türk ligi vardı biz görmedik de mi tühh şansa bak bi de fps oynuyoruz türkçe olmasa olmaz de
Ben peste Türkiye ligi mi var dedim?İlk önce düzgün oku sonra yaz.

MertBJK1903
16-07-2011, 18:18   |  #31  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Mertçim Pes tamamen türkçe değil. Spiker hala ingilizce sanırım 2012'de de öyle kalacak.
Peste yazıların hepsi Türkçe.Bu bile alınması için bir neden.Çünkü özellikle menajerlikte Türkçe olması çok iyi oluyor.Benim gibi ingilizcesi lise düzeyi olan biri kolay kolay ingilizce menajerlik oynayamaz.

özkan_oktay
16-07-2011, 19:19   |  #32  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: MertBJK1903  
Peste yazıların hepsi Türkçe.Bu bile alınması için bir neden.Çünkü özellikle menajerlikte Türkçe olması çok iyi oluyor.Benim gibi ingilizcesi lise düzeyi olan biri kolay kolay ingilizce menajerlik oynayamaz.
Biliyorum Pes 6 dan beri Pes oynuyorum. Ben tamamen türkçe olmadığını söyledim. Sadece yazılar türkçe işte, diğer yüzde elli kısmı yani spiker yine türkçe. Tabi türkçe yazılara da çok şükür.

MrChromosty
16-07-2011, 19:52   |  #33  
Yıllanmış Üye
536 mesaj

sanki öyle bir demişsin ki fifa da türk ligi yok pes türkçe pes daha iyi Ulan beyefendi pes te 3 takım var türkiyeden ve ayrıca yamalarla türkçe olabiliyor fifa . onun dışında 2007 den beri fifada türk ligi var ve 2007 de pes oynarken türkçe desteği yoktu şimdi soruyorum sana göre o zamanlar fifa daha iyi mi geliyordu -.-

özkan_oktay
16-07-2011, 23:33   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

allah allah fifa mı pes mi muhabbetine fifa diyen pcler için zaten aptaldır. neyin tartışmasını yapıyosun bi de ulan demiş. türk ligi olsa ne yazar fifa da pc de berbat 11 o kadar övdüler bi yükledim kasılmalar grafikler de berbatlık menüde ki saçmalık. insan otomatik olarak yeni çıkacak olan sürümüne de bir şüphesi oluyor.

MrChromosty
17-07-2011, 01:32   |  #35  
Yıllanmış Üye
536 mesaj

Öncelikle ben bunu sana dememiştim ikincisi fifa benim sistemimde hiç kasmıyor seninki pek iyi değilse sçu bana vurma üçüncüsü de pese baktığımız zaman pes 9 dan 11 e kadar neredeyse hiç bir değişiklik yok fifa bunu düzeltmeye çalışıyor yeni sistemler motorlar vb.

MertBJK1903
17-07-2011, 12:44   |  #36  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj
Öncelikle ben bunu sana dememiştim ikincisi fifa benim sistemimde hiç kasmıyor seninki pek iyi değilse sçu bana vurma üçüncüsü de pese baktığımız zaman pes 9 dan 11 e kadar neredeyse hiç bir değişiklik yok fifa bunu düzeltmeye çalışıyor yeni sistemler motorlar vb.
en son fifa 08 oynadım sonra bıraktım.Bence fifa 08 fifa 09dan daha iyi.Ayrıca pes 10 ile pes 11 arasında hiç fark yok mu?

MrChromosty
17-07-2011, 13:12   |  #37  
Yıllanmış Üye
536 mesaj

bende en son fifa 8 de bıraktım o güzeldi.fifa 8 den sonra pese başladım pes 9 u deli gibi oynardım ve çoook sıkıldım 10 u büyük umutlarla bekledim hiç mi hiç sarmadı . biraz 11 oynadım 1 hafta falan onuda 9 a olan özlemimden (çünkü aynılar). pesi sadece ps3 kafede arkadaşlarımla oynuyorum.evde fifa 11

özkan_oktay
17-07-2011, 16:29   |  #38  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

EA Games futbol oyununu beceremiyor ben onu bunu bilmem. Pes'te hiç fark olmuyor diyorsun benim bildiğim sadece 9 ve 10 ile arasın da fark yoktu Pes'in, 11 çok farklıydı. 2 hafta da zor alışmıştım yeni oyun tarzına. Sistem gereksinimlerim FIFA 11 i karşılıyordu yine de kasılmalar vardı baktım ki netten bu bir çok kişi de varmış bu sorun sistemleri iyi olmasına rağmen. FIFA Pes'ten daha iyi demek, Mac OS Windows'tan daha iyi demek gibi bir şey :)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 17 Temmuz 2011 16:30
sosyalik
17-07-2011, 16:42   |  #39  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Futbol oyunları gelişiyor diyen arkadaşlar bundan 3-4 yıl önceki oyunla şimdiki oyun arasındaki büyük farkları sayabilir mi lütfen? (FIFA veya PES diye ayırmıyorum,genel olarak değerlendirin ve mümkünse kadro değişikliklerini saymayın.)

özkan_oktay
17-07-2011, 16:47   |  #40  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Her oyun gelişir, değişir fakat çok büyük şeyler beklememek lazım bir sene sonrasın da. Dokunmatik futbol, zihinsel algılama gibi değişik şeyler mi bekliyor oyun severler anlamadım ki :S Pes şu takım kadrosunu genişletsin ve oyun içinde ki saçmalıkları düzeltsin en büyük adım olur zaten onun için :) Bize de yeter de artar bile.

sosyalik
17-07-2011, 16:52   |  #41  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Her oyun gelişir, değişir fakat çok büyük şeyler beklememek lazım bir sene sonrasın da. Dokunmatik futbol, zihinsel algılama gibi değişik şeyler mi bekliyor oyun severler anlamadım ki :S Pes şu takım kadrosunu genişletsin ve oyun içinde ki saçmalıkları düzeltsin en büyük adım olur zaten onun için :) Bize de yeter de artar bile.
Benim demek istediğim şu: Madem 2007-2008'deki PES veya FIFA bugün de bir eksiklik hissetmeden zevkle oynanıyor neden her sene milletin parası alınıyor?(Orijinal alanlar için konuşuyorum)Her yıl yeni oyun çıkaracaklarına 2 senede bir çıkarsınlar ve oyuna desteği de kesmesinler.(Kadro güncellemeleriyle).

PES mi FIFA mı olayına gelince ikisi de aynı şey benim için.Grafik dışında çok da fark yok.

özkan_oktay
17-07-2011, 16:59   |  #42  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: sosyalik  
Benim demek istediğim şu: Madem 2007-2008'deki PES veya FIFA bugün de bir eksiklik hissetmeden zevkle oynanıyor neden her sene milletin parası alınıyor?(Orijinal alanlar için konuşuyorum)Her yıl yeni oyun çıkaracaklarına 2 senede bir çıkarsınlar ve oyuna desteği de kesmesinler.(Kadro güncellemeleriyle).

PES mi FIFA mı olayına gelince ikisi de aynı şey benim için.Grafik dışında çok da fark yok.

Yeni ticaret zihniyeti bu Microsoft bile belki düşünüyordur acaba her sene Windows 8,9 diye piyasaya sürsem mi diye ama o yapamaz onu sadece Windows ile kalmıyor Live, IE falan o yüzden onu geçiyoruz. Diğer bir çok şirket böyle daha karlı oluyorlar her sene yeni ürün çıkartarak, belki Chroıme'da bu taktikten esinlenmiş olabilir sıkça sürüm atlama olayını. Bazı kullanıcılar hatta bu durumdan mennun neden her sene ürün çıkartmıyorlar ki diyenler oluyor Windows için. Yani herkesin fikri ayrı, ticaretede de saygı :D

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 17 Temmuz 2011 17:00
sosyalik
17-07-2011, 17:05   |  #43  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Yeni ticaret zihniyeti bu Microsoft bile belki düşünüyordur acaba her sene Windows 8,9 diye piyasaya sürsem mi diye ama o yapamaz onu sadece Windows ile kalmıyor Live, IE falan o yüzden onu geçiyoruz. Diğer bir çok şirket böyle daha karlı oluyorlar her sene yeni ürün çıkartarak, belki Chroıme'da bu taktikten esinlenmiş olabilir sıkça sürüm atlama olayını. Bazı kullanıcılar hatta bu durumdan mennun neden her sene ürün çıkartmıyorlar ki diyenler oluyor Windows için. Yani herkesin fikri ayrı, ticaretede de saygı :
GTA'nın, Mafia'nın,Call of Duty Modern Warfare serisinin(diğerlerinin geliştiricisi farklı),Crysis'ın her sene yeni oyun çıkardığını görmedim.Hepsi de piyasaya sürüldükten birkaç ay sonra bile konuşulmaya devam ediliyor.Yani her sene çıkması bir anlam ifade etmiyor.PES 2012 ya da FIFA 2012 çıkacak diye bekleyen kaç kişiyi gördünüz? :)

özkan_oktay
17-07-2011, 17:09   |  #44  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Futbol oyunların da ve yarış oyunların da artık bir klasik olmuştur her sene çıkmak. Millette de tabi alışkanlık oldu, bu yüzden adam daha çıkmadı mı 2012'ler diye soruyor? Ama bunu Crysis gibi büyük oyunlar için söylemek güç, ayrıca bu tür oyunlar bir sonra ki oyunun da dev yenilikler getiren oyunlar. O yüzden tam bir karşılaştırma yapamayız, FIFA ve Crysis karşılaştırması gibi.

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 17 Temmuz 2011 17:10
MrChromosty
17-07-2011, 17:20   |  #45  
Yıllanmış Üye
536 mesaj
EA Games futbol oyununu beceremiyor ben onu bunu bilmem. Pes'te hiç fark olmuyor diyorsun benim bildiğim sadece 9 ve 10 ile arasın da fark yoktu Pes'in, 11 çok farklıydı. 2 hafta da zor alışmıştım yeni oyun tarzına. Sistem gereksinimlerim FIFA 11 i karşılıyordu yine de kasılmalar vardı baktım ki netten bu bir çok kişi de varmış bu sorun sistemleri iyi olmasına rağmen. FIFA Pes'ten daha iyi demek, Mac OS Windows'tan daha iyi demek gibi bir şey :)
yazıyı okumadın galiba ben fifa 8 de bıraktım çünkü 9-10 kötüydü 11 de biraz iyi oldu

özkan_oktay
17-07-2011, 19:12   |  #46  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
yazıyı okumadın galiba ben fifa 8 de bıraktım çünkü 9-10 kötüydü 11 de biraz iyi
Ben o yazıyı sana özel yazmadım ki :S