Creative SB Live' Value 16 Bit / Vista Drv. Hk.

makaryos
19-02-2008, 11:06   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Elimde başlıkta da yazdığım 16bit lik bir ses kartı var. Vista ilk kurulumda kartı tanımadı, sonradan bir güncelleme yükledi ve tanıdı, fakat tüm ayarları kurcalamama ve vistadan da ayarlamama rağmen arka kanal hoparlörlerden mümkün değil ses alamıyorum. Hiçbir şeyi değiştirmeden ikinci işletim sistemim ( winxp-pro ) da sorunsuz bir şekilde 4.1 ses sistemimi kullanıyorum.( Yani hoparlör ver kart çalışıyor )

Creativenin sitesini altına üstüne getirdim, aradığım driver i bulamadım.. İstiyorum ki tüm uygulamalarıyla( surround mixer, play center vs.) ilgili ses kartımı vista altında da kullanabileyim.

Bu soruna yardımcı olabilecek biri var mı?

uGuR.uK
19-02-2008, 12:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

creative tüm ürünleri icin tam vista destekli sürücüleri cıkmarmıyor maalesef, sendeki kartta eski biraz. dolayısıyla vista sürücüleri olmayabilir ve ne kadar kartı tanısada tam çevresel ses desteği icin creative üretimi destekli sürücüler lazım. eger sitede bulamadıysan birsey creative yetkililerine bir eposta atabilirsin bu durumla ilgili, işletim sistemi-kart hakkında bilgi ver ve istedigin sürücülerin olup olmadını sor(istiosan senin icin bi eposta yazarım ingilizce, yine bu forumdan ulaşabilirsin banaGöz kırpma)

makaryos
19-02-2008, 12:11   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

yanıtına teşekkür ederim, kendilerine bir mail gönderdim, ürünümü ve sorunumu anlattım, bana asia sitesinin support linkini verdiler ki aradığım sürücü yok.. Ben de karşılık olarak güzel bir cevap:) yazıp yolladım..

Heriflerin amacı eskiyi at çöpe yenisini satalım. Ancak, elimdeki çalıştıktan sonra yeniye para harcamak çok gereksiz. İnşaallah aradığım sonucu alırım.

Bu arada imzan ile alakalı bi pm atmıştım sana :) çok hoş

uGuR.uK
19-02-2008, 13:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

ole bi mantıkları var gibi dorudur, ama cogu firmada var. yenileri satılsın die vista desteklerini tam üretmiolar, bunun sonucundada vista donanımları desteklemio die işletim sistemine taş atıolarGülümseme

bu arada tşkr icin saol, photoshop'ta yapmıştım, "gif animation" kullanarak.

makaryos
19-02-2008, 17:19   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

bu sürücüyü bulsaydım çok iyi olacaktı.. Anakartın on board ses sürücüsü var vista için.. Ama soundmax'ı kurduğum zaman hiçbir kontrol arayüzü kurulmuyor ( ekolayzer vs.) o da çok yalın kalıyor. Takdir edersiniz ki, 4.1 ses sistemi olan her kişi ekolayzerı illaki kurcalamak ister..

uGuR.uK
19-02-2008, 19:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
makaryos
bu sürücüyü bulsaydım çok iyi olacaktı.. Anakartın on board ses sürücüsü var vista için.. Ama soundmax'ı kurduğum zaman hiçbir kontrol arayüzü kurulmuyor ( ekolayzer vs.) o da çok yalın kalıyor. Takdir edersiniz ki, 4.1 ses sistemi olan her kişi ekolayzerı illaki kurcalamak ister..
üretimi yoksa creative tarafından maalesef elden başka birşey gelmez, belki 3. parti başkalarının hazırladıgı sürücüleri olabilir, googleda bi aratabilirsin ama onlarada ne kadar güvenilir bilinmez...

makaryos
20-02-2008, 08:26   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

yanıtın için teşekkür ederim. her şeyden geçtim ( ekolayzer vs.) vista da arka hoparlörlerimden ses gelsin yeter, ona da razıyım.. Ama yok işte :(