D Sürücüsüne Partiton Magic'ten sonra erişememe

bulevent
07-07-2008, 11:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

Ağlıyor

vista ultimate kullanıcıyım... partition magic miydi neydei onu kurdum yükledim... sonra hata üzerine hata verdi...
daha sonra d sürücümü görmediğini farkettim... yeniden başlattım dünyam başım yıkıldı 'd' yok bütün arşivim orda yaw Ağlıyor format attım düzelir ümidiyle yine olmadı win yüklerken d yi gördü ancak d nin üzerine tıkladığımda işletim sistemi için uygun olmadığını ntfs ile biçimlendirmemi söyledi zaten ntfs yardım arkadaşlar yardım lütfen Ağlıyor

fath
07-07-2008, 12:14   |  #2  
Taze Üye
15 mesaj

disk yönetiminden d bölümünü biçimlendirip veri kurtarma programlarıyla arşivini geri alabilirsin ancak D: bölümüne veri yazmaman lazım yoksa eski dosyaların silinir (Program olarak easy recovery var hiç kullanmadım ama bakmanda fayda var)

bulevent
07-07-2008, 13:17   |  #3  
OP Yeni Üye
36 mesaj

arkadaşım o da akılama geldi benim ama o riske giremem....

benersince
07-07-2008, 13:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

partition magic  in vista uyumlusunu kullanman gerekirdi aynı sorun acer 59 20 dede başıma gelmişti ancak ben okadar şanslı degildim tekr4ar format atmakla sorunu çözdüm ancak recovery degil sıfır format dirdayrektördede olduk  valla biraz bekle biklen biri vardır elbet  

Recep Baltaş
07-07-2008, 14:13   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ya ben anlatamıyorum ya siz arkadaşlar anlamamak ta ısrar ediyorsunuz:

Parititon Magic'in geliştirilmesine son verildi!!!

Unutun artık şu programı. Vista desteği de yok. Olmayacak ta! İşte kullanınca başınıza böyle şeyler geliyor.

Acronis Disk Director Suite kullanın. Vista desteği var canavar gibi. Yeni sürümü de çıktı.

Sorunun çözümüne gelince. Handy Recovery 4.0 ile bütn dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

bulevent
07-07-2008, 15:02   |  #6  
OP Yeni Üye
36 mesaj

saolun öncelikle bunun komple format atmaktan başka çaresi yok galiba...
ama Xp kurdum istemeye istemeye sorun halloldu... vista kurarsam sorun aynen devam edeceğini düşünüyorum... vistada 'd' yi ntfs yerine pow olarak mı ne öle bişey görüyor.... vista kullananlara tavsiye sakın programı kurmayın

bulevent
08-07-2008, 16:49   |  #7  
OP Yeni Üye
36 mesaj

arkadaşlar xp yükeleyerek sorunu hallettiğimi söylemiştim... şimdi yine vista kumak istediğimde hangi sürücüye kurmak istiyorsunuz penceresine geldiğimde... c nin üzerine tıkladığımda bir problem yok... ama d nin üzerine tıkladığımda şöyle bir hata alıyorum (WİNDOWS BU SABİT DİSK ALANINA YÜKLENEMEZ,WİNDOWS, NTFS OLARAK BİÇİMLENDİRİLEN BİR BÖLÜME YÜKLENMELİDİR ) bunu nasıl hallederimde partition magic'in kalintılarını d sürücüsünden nasıl atabilirim... kusura bakmayın ya baya uzun oldu zor günler geçiriyorum :) yardımlarınızı bekliyorum...

benersince
08-07-2008, 16:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

dye işletim sistemi kurman için o sürücüyü sistem yapman gerekir o büyük olasılıkla mantıksal bölümdür

bulevent
08-07-2008, 17:00   |  #9  
OP Yeni Üye
36 mesaj

yaw ben kurmak istemiyorumki ben sadece sorunu belirtmek için onu yazdım oraya NTFS olarak biçimlendirilmiş bir alanı ntfs olarak görmüyor tabi doğal olarak d yi de vista kurduktan sonra görmüyor... yinede teşekkürler ilgilendiğin için

bulevent
08-07-2008, 19:27   |  #10  
OP Yeni Üye
36 mesaj

arkadaşlar tek umudum burası... yok mu bir çözüm :'(

Recep Baltaş
09-07-2008, 10:39   |  #11  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Çözüm var ama öncelikle burası bir forum ve sorularınıza hemen yanıt verilemez haliyle bunu bir anlayalım.

Çözüme gelince:

Vista kurlum ekranında disk bölümleme alanında "Gelişmiş" e tıklayın. Sonra karşınıza disklerle ilgili farklı seçnekler gelecektir. Buradan D sürücünüzü silin. Daha sonra Bölünmemeiş alanla yeni bir alan oluşturn. Bu otmatik olarak D olacaktır.

Sonra istediğinizi kurabilirsiniz.

bulevent
09-07-2008, 11:13   |  #12  
OP Yeni Üye
36 mesaj

iyi ama D i silersem d deki tüm verilerim kaybolur...eben bu verileri kaybetmeden bir çözüm yolu bulmak istedim...
cevaplar için teşekkürler...konu kilitlenebilir veya çöp kutusuna taşına bilir...

Recep Baltaş
09-07-2008, 11:42   |  #13  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Size zaten sorunun çözümün söyledim handy recoery 4.0

Onu denememişsinz ki daha.