Dr.Watson Nedir???

HPQ-User
17-04-2008, 09:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Aksooo sormuş:
Önceki bilgisayarımda hep Dr.watson şeyiyle karşılaşıyordum,; ama ne olduğunu hala bilmiyorum..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
Bilgisayar biraz kötüydü,

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.1)

cell-o
20-04-2008, 16:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
843 mesaj

Dr.Watson sisteminizde oluşan hatalar oluştuğunda log tutan bir programdır.Ayrıca Dr.Watson denmesinin nedeni Bill Gates burada amcasınız adını vermiştir.

kolay gelsin.

sakin_insan
20-04-2008, 19:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
508 mesaj

Program hatası ayıklama aracıdır. bir programda hata olduğunda bilgisayarınız hakkındaki bilgileri toplar.
Bir program hatası olursa, Dr. Watson for Windows otomatik olarak başlatılır.

Teknik destek grupları, Dr. Watson'ın bulduğu ve program hatasını tanılamak amacıyla günlüğe kaydettiği bilgileri kullanabilirler. Bir hata algılandığında, Dr. Watson, destek personelinin tercih ettiği yöntemle onlara ulaştırılabilen bir metin dosyası (Drwtsn32.log) oluşturur. Programcının hata ayıklama aracına yükleyebileceği bir ikili dosya olan kilitlenme bellek dökümü dosyası oluşturma seçeneğiniz de vardır.

Ayrıca not:
Dr. Watson sistem hatası ve "çökme" çözümleme aracı Vista'da yerini Sorun Raporları ve Çözümler'e bırakmıştır.