ERD Commander 2005[video ;görsel anlatım]

viking20
22-05-2008, 10:35   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Açılmayan sistemlere son ERD Commander 2005(CD DEN İŞLETİM SİSTEMİ):
ERD Commander 2005, Çökmüş sisteminizi ayağa kaldırın, sisteminiz açılmasa bile.

Arkadaşlar, rar'li olan dosyayı açtığınızda içinde bir iso dosyası çıkar, eğer Winrar kurmuşsanız bu dosyayı rar dosyası gibi görebilirsiniz, sakın bu iso dosyasını da açıp içindekileri cd ye bu şekilde yazmayın,hayal kırıklığına uğrarsınız,cd yazma programınızda dosyadan yaz seçeneği vardır, file üzerinde open da kesin vardır, bunu desteklemeyen cd yazıcı programı zaten çöpe atın, nero kullanıyorum ben,file da open dediğinizde bu iso dosyasını gösterdiğinze direk açar,yaz dediğinizde de cd'nize öylece yazar, böyle yaptığınızda cd'niz bootable olur.Eğer Winrar ile iso'yu açıp içinden çıkanları cd ye yazarsanız bootable olmayacağı için diske yazdığınız bilgilerin hiçbir anlamıda kalmaz.
İLAVE AÇIKLAMA:
155 MB olan dosya rar'li değil, iso dur, Winrar ile ilişiklendirdiğiniz için onu rar gibi görürsünüz, o dosyayı cd yazma programınızla açın, file->open,
kesin vardır o rarli gördüğünüz, aslında iso olan dosyayı seçin. sonra onu cd ye yazin.

Son Düzenleme: viking20 ~ 28 Mart 2010 11:53
Omer KARADENIZ
22-05-2008, 11:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj

Merhaba
Detaylı anlatımın sayesinde bilmeyen kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacaktır. Teşekkürler