Ecat-NoSansür engellenmiş sitelere girin

Kapalı Hesap (79876)
29-03-2009, 22:47   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,252 mesaj

indir:
http://kyesil.com/FILES/Projects ... urv0.1framework.rar (5.59 mb)Framework istemeyen version.

indir:

(474 kb) .net framework kurulu olması gerek.

Açıklama
Bir sansür kırıcıda benden.Ağzı kulaklarına varıyor programa siteleri girerek sansürü kaldırmanız mümkün.  Programa siteleri girip ">>" tuşuna basıp dolmasını bekliyorsunuz. Al tarafta ip adresi görünürse işlem tamamdır. Tarayıcınızın çerezlerini temizleyip yeniden başlattığınız da artık siteye girebileceksiniz.

Bu program diğer anti sansür programları gibi sürekli çalışması gerekmiyor. Aslında diğerlerininde çalışması gerekmiyor ama reklam olsun diye çalışıyor heralde.

Torrent indirirken piratebay in tackerlerinin engelli olduğunu gördüm. Bir çok trackerle uğraştığım için böyle bir program yazma ihtiyacı oluştu. Programı önceden sadece ben kulanıyordum bir arayüz koyup paylaşmak istedim.

Çalışma mantığı: Program girilen sitenin ip adresini bularak(başka bir sunucu üzerinden) bulunan ip adresini host dosyamıza ekliyor.
Not: host dosyasına erişimin mümkün olması gerek bir güvenlik yazılımı bunu engelliyor olabilir.

İşlem bittikten sonra hala giremiyorsanız başka taryıcının geçmişini silip yeniden başlatın. Veya farklı bir tarayıcı kullanın.

Araçlar/"Hostdosyasını aç" yolu ile host dosyamızı not defteri ile açabiliyoruz.
"Engelli olduğunu kontol et" seçeneği ile site engelli ise işleme alınıyor.
"Host dosyasına ekle" bu seçenek ile işlemlerin host dosyasına yazılıp yazılmayacağını belirliyoruz.
"Varsa ekleme" eğer kayıt host dosyamızda varsa eklemiyor.
"Çoklu ekle" diyerek belli bir sıraya göre giden siteleri ekleye biliyoruz

Birde hakkında bölümüyle çok uğraştım. En azından ona bakın Ağzı kulaklarına varıyor

Programı c# da tasarladığım için .net framework olmasını istiyor. Ben framework dosyalrını toplayıp paketledim. Boyutu biraz fazla oldu. Bu yüzden framework isteyen versionunuda yayınladım.

indir:
http://kyesil.com/FILES/Projects ... urv0.1framework.rar (5.59 mb)Framework istemeyen version.

indir:

(474 kb) .net framework kurulu olması gerek.

Kaynak: http://kyesil.com/makaleler/ecat-no-sansur.html

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (79876) ~ 15 Nisan 2009 19:12
candygirl
29-03-2009, 23:46   |  #2  
Üye
87 mesaj

iyi güzelde sitenin ip adresini buluyor ancak siteyi yenilediğimde hala erişim engellenmiştir diyor. yardımcı olabilirmis.

Tamam çerezleri temizledim şimdi oluyor.

Son Düzenleme: candygirl ~ 30 Mart 2009 00:13
viking20
29-03-2009, 23:54   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://bypas.in/

Son Düzenleme: viking20 ~ 29 Mart 2009 23:55
Kapalı Hesap (79876)
30-03-2009, 00:11   |  #4  
OP Kapalı Hesap
1,252 mesaj
candygirl
iyi güzelde sitenin ip adresini buluyor ancak siteyi yenilediğimde hala erişim engellenmiştir diyor. yardımcı olabilirmis.
Tarayıcının cerezlerini temizle tekrar dene.
viking20

Amacım zaten bu tür sitelerden kurtulmak için. Linki kopyalayıp bu sitelere yapıştırma falan epey uğraştırıyor. güvenlikli bağlantı olduğundan yavaşta oluyor.

Birde bu piratebay trackerleri engelli durumda bu sitelerin pek faydası olmaz bu konuda.

Mantık olarak sadece host dosyanıza ip yi ekliyerek sansürü ortadan kaldırıyor. Herhangi bir program bu sitelere erişebiliyor.

candygirl
30-03-2009, 00:14   |  #5  
Üye
87 mesaj
viking20

Bunlarda oluyo ama normalden biraz yavaş gibi sangi.

Bu arada programın hakkında bölümü manyak olmuş nasıl yaptın
birde hakkında bölümünde çalan müziğin adı ne ?

Son Düzenleme: candygirl ~ 30 Mart 2009 00:18
DarkHellKnightX
30-03-2009, 12:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

güzel paylaşım teşekkürler Kahkaha

Kapalı Hesap (79876)
30-03-2009, 16:21   |  #7  
OP Kapalı Hesap
1,252 mesaj
candygirl
Bu arada programın hakkında bölümü manyak olmuş nasıl yaptın
birde hakkında bölümünde çalan müziğin adı ne ?
Mark Mancina - The Porsche Scene & Car Jack (Intro).
edit: sonundan bir dksını aldım Gülümseme

edit: bu arada program v0.1 yükseltim. Önceden v0.0 indirenler dosya/"yenisürümkontrol" diyerek erşebilirler.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (79876) ~ 30 Mart 2009 16:24
kolera35
30-03-2009, 17:03   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

Bende programcıyım;
doğrusunu söylemek gerekirse program çalışıyor ama çok karışık yapmışsın programa ilk baktığımda ne işe yaradığı belli olmuyor. neyseki Yardımı var. Belki birçok özellik koymaya çalıştığın için böyle olmuş olabilir. mesela alttaki tabloyu normal bir kullanıcı aramaz.

JeWoR
Birde hakkında bölümüyle çok uğraştım. En azından ona bakın Ağzı kulaklarına varıyor

Bu arada hakkında bölümü çok güzel olmuş. Professional bir tasarım katmış programa.Beğendim
hakkında bölümünde Yukarıda saydam bir şekilde dönen böceği nasıl yaptın bana bu konuda yardımcı olabilirmisin.
Şimdiden tşk.

sanemgil
30-03-2009, 17:43   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

kolera35 katılyom sana programı karışık yapmışsın zor kullanıyorum.
C# da bişiler yapmaya çalışyordumda bende buna benzer bir hakkında bölümü yapmak istiyorum. Hareket eden nesneye nasıl saydamlık verdin. bu konuda bana da yardımcı ol. bitirme ödevimde böle bişey olmasını istiyorum. lütfen yadım et

Kapalı Hesap (79876)
31-03-2009, 00:14   |  #10  
OP Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Bundan sonra dikkat ederim böyle şeylere.

Hakkında bölümündeki resimleri bir oyundan aldım. Böcek farklı 15-20 resimden oluşuyor. Zaten belli bir renge saydamlık vermeyi biliyorsanız. resimlerdeki renklerde saydam yapapiliyoruz. Resmi sürekli değiştiriyoruz.
Bunu bir thread ile yaptığınızda duraksama olmuyor.

yapamazsanız eposta ile ulaşabilirsiniz.

kolera35
31-03-2009, 16:57   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

dediğin gibi thread kullanmaya çalışyordum şöyle bir hata aldım: başka bir işlem tarafından erişilmeye çalışıldı" buna benzer bir hata oldu. thread kullamını aldığım yerde böyle bişey yok. nasıl yapabilirim Gülümseme

Kapalı Hesap (79876)
01-04-2009, 13:28   |  #12  
OP Kapalı Hesap
1,252 mesaj
kolera35
dediğin gibi thread kullanmaya çalışyordum şöyle bir hata aldım: başka bir işlem tarafından erişilmeye çalışıldı" buna benzer bir hata oldu. thread kullamını aldığım yerde böyle bişey yok. nasıl yapabilirim Gülümseme
Aslında bunu programlama bölümüne açsayddın daha iyi olurdu.
Soruna gelince formundaki nesnelere başka bir işlem tarafında erişşilmek istendiğini söylüyor. Bu aslında güvenlik için böyle olmak zorunda. Ancak bunu devredışı bırakabiliyoruz.
şöyle:
Formun load olayına

CheckForIllegalCrossThreadCalls = false;

Kodunu ekle
// Bu şekilde thread larla bileşenlere erişimi güvenliğini devre dışı bırakıyoruz. Bu şekilde diğer programlar tarafında kontrol edilebilen bir programa sahip oluyoruz. Bunun bir güvenli yöntei va ancak bu senin için karışık.Gülümseme
Licence isteyen programlar yazdığında öğrenirsin

kolera35
04-04-2009, 14:52   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

Sağolasın sorun çözüldü. Bişiler yaptım ama seninki kadar güzel olmadı.
teşekürler iyi çalışmalar.

xaxeix
10-04-2009, 21:35   |  #14  
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Bir tek hakkında bölümünü merak ettim indirdim çok güzel olmuş. Ama şu hakkında bölümünün bir kapama tuşu olması gerekmiyor mu?Gülümseme

Son Düzenleme: xaxeix ~ 10 Nisan 2009 21:35
Kapalı Hesap (79876)
10-04-2009, 23:37   |  #15  
OP Kapalı Hesap
1,252 mesaj
xaxeix
Bir tek hakkında bölümünü merak ettim indirdim çok güzel olmuş. Ama şu hakkında bölümünün bir kapama tuşu olması gerekmiyor mu?Gülümseme
Böcüğe tıkla Gülümseme
Birde yazmıştım orayaGülümseme

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (79876) ~ 10 Nisan 2009 23:40
xaxeix
11-04-2009, 12:44   |  #16  
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Evet gördüm şimdi alttaki yazıyla karışmış böcüğe tıkladım kapandı Gülümseme

princes
16-04-2009, 16:18   |  #17  
Taze Üye
4 mesaj

paylaşım için teşekkürler okulda meb 'in engellediği sitelere giriş yapabilmemi sağladı.
ancak bu siteleri tekrar engellenmiş duruma getirmek için ne yapmam gerekiyor?

Kapalı Hesap (79876)
17-04-2009, 11:39   |  #18  
OP Kapalı Hesap
1,252 mesaj
princes
paylaşım için teşekkürler okulda meb 'in engellediği sitelere giriş yapabilmemi sağladı.
Programı aç araçlar menüsünden "Host dosyasını aç.." tıkla; not defteri ile açılacaktır. Burda engellemek istediğin sitenin satır(lar)ını silip. Not defterini kaydedip çıkın. Artık siteye giremeyeceksiniz

candygirl
18-04-2009, 01:42   |  #19  
Üye
87 mesaj
princes
Mebin engellediği siteler için bu programı kullanabiliyozmu. Niye söylemiyorsunuz programı tanıtan arkadaş nasıl tanıtıyorsun.Gülümseme

ECHELON_
18-04-2009, 03:47   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
viking20

engellenmiş sitelere fazla uğra mıyorsanız bence bu linkler daha iyi güzel çalışma

AlkışBeğendim