Foruma Anket Özelliği İstiyoruz!

Selçuk İslamoğlu
10-11-2008, 08:03   |  #26  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
enes39
Ayrıca forumdaki konular vs. filan gitcek mi?Başarılar inşallah forum daha iyi olur tasarımda zaten değişmeli bence.AlkışAşkCHIP ONLINE FORUM
Sen bizi forumları uçurup hacklendik diye yutturan sitelerden mi sandın? :)

Tabii ki uçmayacak...

SaGoPa KaJMeR.
10-11-2008, 17:37   |  #27  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

Hadi Bakalım bekliyoruz Şimdiden Kolay gelsin Selçuk abi Gözünü devirmiş   

Hiper£l£v£nKids
12-11-2008, 18:14   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Sen bizi forumları uçurup hacklendik diye yutturan sitelerden mi sandın? :)

Tabii ki uçmayacak...

Teşekkür ederim.Bende uçmaz diye düşündüm zaten.Şimdiye kadar üye olduğum ve kullandığım tek forum CHIP Online:ForumAşkCHIP Online Forum

TuncaBozkurt
12-11-2008, 20:38   |  #29  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Eh, her ne kadar Selçuk İslamoğlu gerekli cevabı vermiş olsa da ben de yorumumu yazayım. Bu özelliğin olması gerektiğini(daha doğrusu "belli bölümlerde" her üye için aktifleştirilmesini) düşünüyorum. Ama Selçuk İslamoğlu'yla aynı endişeyi ben de taşıyorum. Bu nedenle anketler en azından bir süre onay işleminden geçebilir. Bu arada mesaj sayısına göre yetki artışı çok da iyi olmaz. Çünkü o zaman forumun spam mesajlarla dolma ihtimali var. Yetkilileri(moderatör ve admin) spam mesajlarla fazla uğraştırmamak gerek.Kahkaha

dipnot: Yeni tasarımı merakla bekliyorum.

minnoş_97
14-11-2008, 19:29   |  #30  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

Açın bencede.yorumsuz olsun ama.
not:Yaw ben mac os bölümüne anket açabiliyom :D

onlineTR
14-11-2008, 19:34   |  #31  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

yaw hadi acılmadı mı ne anketler var bende....

cino1623
23-11-2008, 18:33   |  #32  
Üye
96 mesaj

Forumda anket özelliği olursa çok iyi olur.Bu,o forumun ne kadar zengin içerikli olduğunu gösterir.Bende yeni üyeyken moderatöre böyle bir mesaj yolladım ama cevap gelmedi.

Kromosomme
06-02-2009, 02:19   |  #33  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

ANKET ANKET ANKET istiyoruz

Ahmet Ertuğrul
13-03-2009, 18:11   |  #34  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Anket özelliği lazım. Mesela şimdi galeride verilen duvarkağıtlarının rarlanmış hali de verilsin, tek link halinde diye bi anket yapcaktım, bi baktım anket özelliği yokmuş.

Bir de daha önce mesaj yazdığımız konuları takip edebileceğimiz bir sistem var mı acaba? Konu aboneliği gibi ya da tüm mesajlarımızı konular halinde görebileceğimiz bi sistem?

TuncaBozkurt
13-03-2009, 18:30   |  #35  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
ahmeyt05
Bir de daha önce mesaj yazdığımız konuları takip edebileceğimiz bir sistem var mı acaba? Konu aboneliği gibi ya da tüm mesajlarımızı konular halinde görebileceğimiz bi sistem?
Konuya girdiğinizde forumun en üstünde "Konu Özellikleri"ni görürsünüz. Ona tıklayıp "Bu konuya abone ol"a tıklayın. Fakat Spor gibi bazı bölümlerde bu özellik bulunmamaktadır.

Ahmet Ertuğrul
13-03-2009, 18:46   |  #36  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Hmm, teşekkürler az önce baktım abone ol seçeneği yoktu. Sanırım konuya mesaj atmadan abone olunmuyor ya da dediğiniz o seçeneğin olmadığı forumlardan birinde bakmıştım.

Bu arada bu kadar kaliteli(kullanılan dil, içerik, terbiye, üretkenlik, üyeler vs.) bir Türkçe forum bulduğuma da şaşırmadan edemiyorum. Yanlış anlamayın, Türkler yapamayacağından değil ama diğer Türkçe forumları görmüşsünüzdür. Bu forumun hazırlanmasında emeği geçen herkese ve üyelerine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Ahmet Ertuğrul
15-03-2009, 01:58   |  #37  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Konuyu başından okudum. Bence yourumlu ya da yorumsuz olması admin ve modların ne kadar zamanlarını foruma ayırmak isteyeceklerine bağlı(denetim için). Yani yorumlu ya da değil beni orası pek ilgilendirmiyor. Ama anket özelliği olmalı.

Bazı arkadaşlar "ben istemiyorum, forum saçma sapan anket ve tartışmalarla dolar, kan gövdeyi götürür" benzeri şeyler söylemişler. Yine aynı noktaya geliyorum önemli olan denetim ama huysuz, inatçı olunca yöneticilerin de çok fazla bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Diyelim birisi malum sebeplerden uyarıyı bırakın, forum meni almış olsun. Bu kişi yeni bir kullanıcı hesabı alıp herkesin sinirlerini bozmaya devam edebilir. IP bani de tarih oldu sanıyorum, sonuçta IPler değişebiliyor artık. Belki de başka yöntemler vardır da ben geri kalmış olabilirim.

Anketlerin açık oyla yapılmasına gelince, bu insiyatif anketi yapan kullanıcıya verilebilir. Başka forumlarda görmüştüm. Anketi yaparken "açık oy" mu yoksa "gizli oy" mu olacağını anketi hazırlayan seçiyordu.

Anket yapma hakkına sahip olmak için 200-300 mesaj atmış olmak şartına katılmıyorum. Onun yerine her anket site yöneticilerinin onayıyla foruma sunulabilir. Mesela anketli bir mesaj postalandığında ekrana şöyle bir mesaj gelir: "Teşekkür ederiz. Anketiniz en geç 24 saat içinde foruma konulacaktır". Herhangi bir yöneticinin en az günde bir defa siteye gireceğini düşünerek çok büyük bir yük olacağını düşünmüyorum. Hem böylelikle saçma sapan anket yazmanın da önüne geçilmiş olur.

Semih Özyurt
15-03-2009, 02:51   |  #38  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

yorumsuz anket özelligine bende katılıyorum