Geri dönüşüm kutusu faciası

ateslikurt
22-12-2008, 09:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

arkadaşlar şifreleme programnın setup halini sildim. geri dönüşümüde boşaltmak istedim. şöyle bir sorunla karşılaştım: xxx dosyası uzun veya erişim olmadığından silinemiyor diyor. masaüstünde geri dönüşüm dolu ve içinde 10 öğe olduğunu gösteriyor içini açıyorum boş gösteriyor. silemiyorum bir türlü yardımcı olur musunuz.... teşekküerler...

Alparslananadolu
22-12-2008, 10:12   |  #2  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Sildiğiniz programı tekrar kurun ve uninstall seçeneği ile silin.
Bu da sorununuzu halletmediyse, CCcleaner veya Smart Uninstaller programını kullanabilirsiniz.

ateslikurt
22-12-2008, 11:31   |  #3  
OP Üye
66 mesaj

aç kapat yaptım olmauoy. CCcleaner denedim olmadı. programı kurmadım indirdim sonrada zipli dosyasını sildim böyle oldu. başka ne gibi birşey yapmam gerek

viking20
22-12-2008, 11:49   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Erişim engellendi==> olayı :
dosya üzerine sağ klik yapıyoruz,
Özellikler\güvenlik\düzenle(sizin hesabınızı seçip)
alt kısımdaki ==>tam denetim kısmını[izin ver]seceneğini seçip kaydediyoruz.Böylece tüm haklara sahip olmuş oluyoruz ve dosya üzerinde istediğimiz işlemi(silme de dahil)gerçekleştirebiliyoruz.
----
ayrıca, Uninstaller programlarının kendi Search (ara)linkleri vardır,buradanda istediğiniz dosyayı aratıp,bulduğunuzda programa sil komutunu verebilirsiniz.
----
Görev Yöneticisine de bakın, burada hala aktif durumda ise önce burdan kapatıp sonra silmeye yönelin(aynı şekilde sistem tepsisinden).
----
başlat\çalıştır\regedit==>burdaki tüm software'lerin altında dosyanızı,klasörünüzü,programınızı arayıp bulduğunuzda [üzerine sağ klik]silin.
----
Unlocker ile (sağ klik)silin,PC kapa\aç yapın.
----
Arkadaşın da dediği gibi olmadı zip setup u yeniden kurup bu sefer de Revo Uninstaller ile tümden silmeye bakın.
---
başlat(üzerine sağ klik)\araştır\kök dizininde ==>Application Data,Local Settings,Admin,All Users,Default Users ve nihayet Program Files altında bakın,arayın,araştırın bulduğunuzda silin.
edit:Dikkat!aradığınız şey burada kendi ismi ile değilde,üreticisinin ismi veya başka bir ad ile de yer alabilir.Bulamamanız yok anlamına gelmez.Örnğ.Everest değildir,Lavalys dır gibi.
----
her silme işleminin ardından CCieaner ı çalıştırın.RegCleaner i kurun,bunun oluşturduğu silinenler listesine bakın.Yer alıyorsa burdan da silebilirsiniz.

----
hala da direniyorsa,son çare East Tech Eraser i kurun.Bunun ile silin(kesin çözüm).
---
edit:güvenlik programlarınızla da tarama yaptırın,aklıma gelenler bunlar.
Arkadaşın mesajı da önemli:

Son Düzenleme: viking20 ~ 27 Aralık 2008 00:33
Banned
22-12-2008, 14:43   |  #5  
Banlandı
347 mesaj

geri dönüşüm kutusunun olduğu yerel diske sağ tıkla özellikler araçlar kısmından hataları denetle de gitsin...belki sorunun hallolur...

DarkHellKnightX
22-12-2008, 16:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

disk hataları buna sebep olur çünkü ben daha önce 1gb lik hafıza kartında silinemeyen ve 4gb lik dosya görmüştüm Gülüş özelliklerden hataları taratınca düzeldi

redwhite
22-12-2008, 23:20   |  #7  
Yıllanmış Üye
249 mesaj
wakefield
geri dönüşüm kutusunun olduğu yerel diske sağ tıkla özellikler araçlar kısmından hataları denetle de gitsin...belki sorunun hallolur...
arkadaşın dediğine bende katılıyorum çünkü ynı sorunu ben e yaşadım