HDD Sorunu

matrax34
23-08-2008, 10:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar ikiye bölük hdd de windows xp sp2 kuruluydu.
Windows çöktükten hdd nin diğer kısmına ulaşamaz oldum.
Cd üzerinden çalışlan linux ve turkix le diğer kısmı görüyorum fakat dosyaları taşıyamıyorum.
Recovery yapamıyorum çünkü denediğim programlar ulaşmak istediğim kısmı görmüyor.
Yeni bir hdd aldım diğer hdd içindeki bilgilere ulaşabilmem için bir fikri olan varmı ?
Recovery programı önerilerinizide bekliyorum.

Ve ricam lütfen sadece cevap yazmak için yazmayın. Gerçekten bir fikriniz varsa veya daha önce böyle bir problemle karşılaştıysanız yazarsanız sevinirim.

İyi günler

matrax34
24-08-2008, 08:18   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

O kadar zor bir sorumu yahu. Gülüş
Sistem kurulu kısımdaki bilgileri kurtardım fakat diğer bölümü haylen görmüyor.
Kaybolan bölümü görebileceğim bir program bilen varmı arkadaşlar.

tunaboy10
25-08-2008, 14:27   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

verilere ulaşabilme imkanın konusunda birşey yapamam ama windowsta göremediğin o bölümü tekrar görmek istiyorsan fornmatlaman gerekli onuda şu şekilde yapabilirsin; bilgisayarıma sağ tıkla->yönet->disk yönetimi burdan görmediğin alanın üzerine sağ tıklayıp biçimlendir diyip alanını tekrar kazanabilirsin

piRe_
25-08-2008, 15:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
c:\ erişilmez dedin de aklıma geldi onuda yazayım. birkeresinde arşiv olarak kullandığım hdd lerden birinde aynı durumla karşılaştım hatta özelliklerden baktığımda hdd'i boş gösteriyordu. miniXP ile pc yi açtım boş olarak görünen ve erişemediğim hdd içinden dosyalarımı aldım ve başka bir klasör açarak aynı hdd içine kopyaladım. sorunu bu şekilde aştım.

başka bir forumda miniXP için aynen söyle yazmıştım;
...diyelim pc nize virüs bulaştı. ve explorer.exe ya da winlogon.exe arkasına bu yazılım kendini enjekte etti. siz de silemiyorsunuz hatta antivirüsleriniz bile trene bakar gibi duruyorlar. silmek için explorer.exe ya da winlogon.exe yi kapatmanız lazım bu da mümkün değil aksi halde işlem yapamazsınız. peki ne yapacaksınız.? işte size basit bir neden.
hemen cd den çalışan bu sistemle pcnizi açıp silemediğiniz zararlıları temizleyebilir hatta msn, internet gibi uygulamaları kullanabilir gerekirse hdd deki partitionları düzenleyerek diskinizi bölebilir/birleştirebilirsiniz. dahası var bozulan hdd den veri kurtarabilir, mbr/partition sorunu olan hdd inizi onarabilirsiniz.
indirmek için;

belki birilerinin işine yarar ve artık pc den dosya/virüs vb. silemiyorum olayına artık nokta konur.
(kendi uploadımdır ve dosya temizdir)

üstte kendi yazımdan alıntı yaptım. bu yöntemi deneyebilirsin ben çok faydasını gördüm.