"Oh sen çıplak?" yeni msn virüsünü yok etmek için

XxXDaRKoXxX
20-01-2008, 12:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Bir arkadaşımın bilgisayarına bu virüs bulaşmıştı.ben olsam tabii tıklamam da işte arkadaş tıklayıvermiş. Virüs bilgisayarınza girdiğinde herkese http://xxxbers.lycos.nl/naked4fun/?=mailadresiniz.com şeklinde bir adres gönderiyor ve en kötüsü tüm sistem geri yüklme noktalarını siliyor.Virüsün adı Win32/IRCBot.AAL  
Kurtulma yönetemine başlayalım:

1.Yol: Sistem geri yükleme noktalarını ne kaadar silmiş olsa bile virüs "son yüklememi geri al" noktasına dokunamıyor. Sisteminizi son geri yükleme noktasına götürebiliyorsunuz.
2. Yol:http://uploaded.to/?id=qdttrbj7nphh2incvziarr0l41jd3hom bağlantısındaki dosyayı indirin. Dosyayı zipten çıkartın, içindeki "omg-fix10-en.reg" dosyasına çift tıklayıp çalıştırın, çıkan uyarıya Evet deyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Daha sonra indirdiğiniz zipin içindeki diğer dosya olan "omg-delete10-en.bat" dosyasını çalıştırın ve bilgisayarını tekrar yeniden başlatın. Bilgisayarınız temizlenmiş oldu...

uGuR.uK
20-01-2008, 13:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

uyarın icin saol, bu aralar bu msn virusleri iyice coştu yauw...

black_flood
20-01-2008, 16:13   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

pandasecurity 2008 kullanıcıları için hiçbir risk söz konusu değildir bunuda ben belirteyim bu illet çıkalı 2 hafta oldu truprevent direk siliyor hiç sorgu sual yapmaksızın virüsü güncelleme eksiği olsa dahi.güç gösterisinde 2008 ürünleri çokdaha güçlü.2 gün öncede bu tekniğin işe yaramadığı yeni bir sürüm çıktı bütün pcdeki jpeg resimlerini silip yerine çok saçma sapan bir özürlü resmi koyuyor ve geri dönüş imkanı yok bunuda truprevent sorgusuz sualsiz temizleyip silmektedir.3 tanede yeni ftp yolu ile karşı tarafa kişisel bilgi aktaran trojen çıktı ve şuanda hiçbir şekilde tanımlanamıyor.bulaşmadan önce panda 2008 kurulu ise yine truprevent siliyor.

nastymen
21-01-2008, 22:29   |  #4  
nastymen avatarı
Yıllanmış Üye
115 mesaj

bende msnden böyle bi virüs yedim herhalde bende ama bu yazmıyodu "bu resimdeki sen misin" yazıyodu kis 7.0 la tarattım hiç bişey bulmadı aslında şuanda bilgisayarımda hiçbir sorun gözükmüyo eskisi gibi bende yukardakini denemelimiyim yoksa benimkisi farklı bişey mi bide bunu denedigimde programlarım yada dosyalarım siliniyo mu

XxXDaRKoXxX
25-01-2008, 18:51   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Kaspersky 7 de artık bulabiliyor :)

Bugün deneme yaptım linke tıkladım

Bulunan: visrüs Heur.Trojan.generic
ve ste açılmadı engelledi :)