Performans/fiyat Canavarı Acer Aspire 6930g

strong_rap
08-04-2009, 23:45   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Arkadaşlar bu önümüzdeki yaz kendime laptop alıcam onun için yavaş yavaş paramı biriktiriyorum tabi alıcağım laptop'u şimdiden belirledim acer aspire 6930g...
Bildiğim ÖZELLİKLERİ :
intel core 2 duo t6600 2.2 ghz işlemci
ddr2 4 gb ram
ati readon hd 4650
1366*768 ekran çözünürlüğü
500 gb hdd
full hd filim kalitesi
16 inç ekran
Veee vista home premium
Fiyat ise şu an teknosada 1.700 küsür kdv dahil...
Ekliyeceğiniz bişey varsa buyrun
Bide ekonomik kriz ve vergi indirimlerinden dolayı fiyat düştü yaza kadar bu fiyat artarmı veya düşer mi yorumlarınızı Bekliyorum....

Resimler için ise :

Son Düzenleme: strong_rap ~ 11 Nisan 2009 12:03
strong_rap
08-04-2009, 23:47   |  #2  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Bu arada ekran kartı 1024 mb bunu da belirtmekte fayda var...

strong_rap
09-04-2009, 20:23   |  #3  
OP Yeni Üye
43 mesaj

İşletim Sistemi  Orijinal Windows Vista® Home Premium
Orijinal Windows Vista® Ultimate
Orijinal Windows Vista® Home Basic

İşlemci & Yonga Seti  Intel® Centrino® 2 işlemci teknolojisi:
Intel® Core™2 Duo işlemci 6 MB'a kadar L2 önbellek, Intel® 64 mimarisini destekler
Mobile Intel® PM45 Express Yonga seti, veya
Mobile Intel® GM45 Express Yonga seti
Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı, MIMO teknolojisi, Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojisini destekler.

Bellek  DDR2 bellek, dual soDIMM modülleri kullanılarak 4 GB'a kadar yükseltilebilir
Intel® Turbo Memory destekli
(üretim opsiyonu)

HDD  Bir veya iki S-ATA sabit disk sürücü

Depolama  2X Blu-ray Disc™*/DVD-Super Multi çift katmanlı sürücü veya
(Sadece paylaşımsız ekran kartı içeren modellerde !)
DVD-Super Multi çift katmanlı sürücü
5-in-1 kart okuyucu, Secure Digital™ (SD), MultiMediaCard (MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD) destekler

Ekran  16" WUXGA (Full HD), ultra parlak (250-nit) Acer CrystalBrite™ TFT LCD, 1920 x 1080 piksel çözünürlük, Acer GridVista™ ile aynı anda birden fazla pencere görüntülemeyi destekleror,
16" WXGA (HD) 1366 x 768 piksel çözünürlük , ultra parlak (220-nit), Acer CineCrystal™ TFT LCD, Acer GridVista™ ile aynı anda birden fazla pencere görüntülemeyi destekler
16.7 milyon renk
16:9 en boy oranı
8 ms high-def tepki süresi
60% renk gamı

Grafik  NVIDIA® GeForce® 9600M GT, 2303 MB'a kadar TurboCache™ (512 MB bağımsız DDR2 VRAM, 1791 MB'a kadarı paylaşımlı sistem belleğinden*) ile, NVIDIA® PureVideo™ HD teknolojisi, OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) teknolojisi, Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10'u destekler
(* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak)
NVIDIA® GeForce® 9300M GS, 2047 MB'a kadar TurboCache™ (256 MB of dedicated DDR2 VRAM, 1791 MB'a kadarı paylaşımlı sistem belleğinden*),ile NVIDIA® PureVideo™ HD teknolojisi, OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) teknolojisi, Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10'u destekler
(* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak)
Mobile Intel® GM45 Express Yonga seti entegre 3D grafik , featuring Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD (Intel® GMA X4500HD) ile 512 MB'a kadar Intel® Dynamic Video Memory Teknolojisi 5.0 (8 MB sistem belleği, up to 504 MB'kadar paylaşımlı sistem belleği *), Microsoft® DirectX® 10'u destekler
DualView™ desteği
MEPG-2/DVD acceleration, decoding
WMV9 (VC-1) and H.264 (AVC) decoding
HDMI™ (High-Definition Multimedia Interface) ile HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) desteği
Acer Arcade™ Deluxe ;Acer CinemaVision™ ve Acer ClearVision™ teknolojileri

Mültimedya  Dolby®-optimize surround ses sistemi dahili iki stereo hoparlör ve bir subwoofer düşük frekans efektleri destekler.
Optimize 2nci Nesil Dolby Home Theater® ses geliştirme, Dolby® Digital, Dolby® Digital Live, Dolby® Pro Logic® IIx, Dolby® Headphone, Dolby® Natural Bass ve Dolby® Sound Space Expander teknolojileri ile
İki adet dahili stereo hoparlör ve bir Acer Tuba CineBass booster, düşük frekans efektleri destekler.
True5.1-kanal surround ses çıkışı
Dijital ( DVB-T) TV-tuner ;MPEG-2 stream encoding ve DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) standardını(6 to 8 MHz) destekler
(üretim opsiyonu)
High-definition ses desteği
S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) desteği ( dijital hoparlörler için)
MS-Sound uyumlu
Acer PureZone teknolojisi, iki dahili stereo mikrofon ile: eko ve gürültü engelleme teknolojileri ile.

İletişim  Acer Video Conference , entegre Acer Crystal Eye webcam, gelişmiş Acer PrimaLite™ teknolojisi ile
Acer Video Conference Manager yazılımı, Video Quality Enhancement (VQE) teknolojisi ile H.264 video sıkıştırma, 640 x 480 çözünürlüklü çevrimiçi video çağrılarını sürükle-bırak PiP interaktivitesini destekler
Acer PureZone teknolojisi
Opsiyonel Acer Xpress VoIP phone
Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı, MIMO teknolojisi, Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojiyi destekler
56K ITU V.92 modem (PTT onaylı) ; Wake-on-Ring ready
Gigabit Ethernet , Wake-on-LAN ready
Bluetooth® 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)
(üretim opsiyonu)

Giriş/Çıkış Arabirimi  1 x Acer EasyPort IV bağlantısı
1x ExpressCard™/54 girişi
Acer Bio-Protection parmakizi okuyucu
(üretim opsiyonu)
5-in-1 kart okuyucu (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD)
4x USB 2.0 yuvası
(1x USB 2.0 yuvası eSATA yuvası ile bütünleşik)
1x HDMI™ yuvası HDCP desteği ile
1x Consumer infrared (CIR) girişi
1x external display (VGA) girişi
1 x RF-in jakı
(sadece TV Tuner bulunan modellerde!)
1x Headphones/speaker/line-out jakı S/PDIF desteği ile
1x Microphone-in jakı
1x Line-in jakı
1x Modem (RJ-11) girişi
1x Ethernet (RJ-45) girişi
1x DC-in jakı, AC adaptör için

Güvenlik  Acer Bio-Protection parmakizi çözümü, Windows® oturum açma, bilgisaya koruma, FingerLaunch, ProfileLaunch, MusicLaunch, şifre bankası, MyLaunch, Acer FingerNav özellikleri ile
Kensington Kilit slotu
BIOS kullanıcı, süpervizör ve HDD şifreleri

Güç Kaynağı & Batarya  ACPI 3.0 CPU güç yönetim standartları: Standby ve Hibernation güç tasarruf modlarını destekler
71 W (8-cell) veya 48.8 W (6-cell) Li-ion batarya paketi
3-saate kadar pil ömrü, 8 cell batarya ve bağımsız grafik kartı ile
Acer QuicCharge™ teknolojisi: • 80% şarj 1 saatte
• 2-satte hızlı şarj, sistem kapalıyken
• 3-saatte şarj kullanımda

90 W AC adaptör
Energy Star 4.0-sertifikalı

Tuş takımı & Özel kontroller  105-/106-tuş tuş takımı ters "T" imleç dizilimi ile, 2.5 mm (minimum) tuş hareketi
Dokunmatik yüzey ,Acer Bio-Protection parmak izi okuyucu*, Acer FingerNav 4-yönlü kontrol fonksiyonu ile
(* üretim opsiyonu)
12 fonksiyon tuşu, dört imleç tuşu, iki Windows® tuşu, yakın kontrol tuşları, entegre nümerik ped, uluslararası dil desteği, bağımsız USD ve Euro işaret tuşları
Empowering Tuşu
Kolay erişim tuşları: WLAN, Internet, email, Bluetooth®*
(*üretim opsiyonu)
Medya tuşları (klavye üzerinde): play/pause, stop, previous, next

Ağırlık & Boyut  385 (W) x 275 (D) x 43.6/39.3 (H) mm (15.13 x 10.81 x 1.71/1.55 inç)
3.80 kg (8.37 lbs.) 2 HDD ve 8-cell batarya paketi ile ve,
3.60 kg (7.48 lbs.) 6-cell batarya paketi ile

Kalite & Dayanıklılık Testleri  Isı & Nem testi
Düşme testi
Akustik testi
Ağırlık ve Basınç testi
Sıvı testi
Şok ve Titreşim testi
Elektrostatik deşarj testi
MTBF, Hatalar arası ortalama süre testi
Menteşe ömrü testi
Tuştakımı ve sviç ömrü testi

Yazılım  Acer Empowering Technology (Acer ePower, eAudio, eDataSecurity, eRecovery, eSettings Management)
Acer Arcade™ Deluxe; Cinema, Album, Music, Acer HomeMedia
Acer InstantOn Arcade
Acer Bio-Protection
Acer Crystal Eye
Acer GridVista™
Acer Launch Manager
Acer GameZone
Acer Video Conference Manager featuring Video Quality Enhancement (VQE)
McAfee Internet Security Suite 60-gün deneme sürümü
Adobe® Reader®
CyberLink® PowerDirector® deneme sürümü
NTI Media Maker™
Microsoft® Works 8.5 Office Home ve Student 2007 Trial ile

Opsiyonlar  Acer EasyPort IV
Acer Xpress VoIP telefon ve Acer Video Conference Manager paketi
Acer Media Center uzaktan kumanda
Bellek genişletme modülleri
Ek batarya
Ek AC adaptör
Harici USB floppy disket sürücü

Garanti  2 yıl standart garanti, 1. yılı uluslararası dolaşım garantili  

strong_rap
09-04-2009, 20:27   |  #4  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Arkadaşlar yukarıda yazan özelliklerle benim yazdığım özrellikler çelişki gösterebilir bu özellikleri acer.com dan yapıştırdım buradaki özellikler acer 6930g çeşitlerinin tüm özelliklerini içermektedir...

Mustafa Akın
09-04-2009, 21:03   |  #5  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Arkadaşlar, gereksiz detayları direk kopyalamayın şöyle, alıntı yapın, adresi yazın.
Bence Laptop'da oyun oynamak istiyorsan ekran kartın 9600 ya da 4670 üstü olmalıdır. Diğerleriyle düşük kalite.

fasterdem
10-04-2009, 11:18   |  #6  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

oyun oynacaksan hiç alma bence.Hem yaza diyosun.O zamana kadar neler çıkar belki bu notebook un fiyatı da değişir.Sen şimdilik işlemci ve ekran kartlarında gelişmeleri takip et.Ürünlerin ayrıntılı incelemelerine bak fikir sahibi olursun.Sakın acele etme notebook alırken.

strong_rap
10-04-2009, 21:33   |  #7  
OP Yeni Üye
43 mesaj

Doğru Söylüyorsunuz ama şu ana kadar fiyat ve performasn yönünden bundan eisini bulamadım ama oyun performansı olarak 9600 gt den daha iyi hatta 3dmark puanı şu an elimde yok ama baya bi iyi çıkmıştı...