Silinen Dosyaları Geri Kazanın [Program Tanıtımı]

35huseyin
30-08-2008, 11:17   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

Evet arkadaşlar sizlere çok sevdiğim bir programı tanıtacağım her eve lazım cinsten

Program Adı : Recover MyFiles
Özelliği    : Format sonrası yada çökme sonrası bilgisayarınızda kaybolan bilgileri belgeleri geri getirerek işinizi kolaylaştırmak..

Recover MyFiles v3.98.5077

Download

Recover My Files; silinen belgeler, grafikler, dijital kamera fotoğrafları, ZIP dosyaları, e-posta, müzik, video ve diğer tüm dosya biçimlerini geri getirmenizi sağlayan üstün özellikli bir programdır.
Recover My Files; Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinmiş dosyaları, formatlanmış sürücülerdeki verileri ve hatta hiç kaydedilmemiş geçici sistem klasörlerini bile geri getirebilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için uzman bir bilgisayar kullanıcısı olmaya da gerek yoktur. Program 4 temel adımda dosya kurtarma işlemini gerçekleştirecektir.
Program FAT12, FAT16, FAT32 ve NTFS dosya sistemlerinin yanında Jaz, Zip sürücü, diğer çıkartılabilir medya ve dijital kameralardaki verileri de tam olarak kurtarabilmektedir.
MP3 ve iPod dosyalarını geri getirme özelliği eklendi.
FAT dosya sistem kurtarması üzerinde diğer düzeltmeler yapılmıştır.

Genelde arkadaşlarımın yaşadığı Formattan sonraki verilerini kurtarmaları için uygulayacağı yöntemi anlatacağım Resimlerle aynen uygularsanız hiçbir sorun yaşamazsınız.

Programı çalıştırdığımızda

Komple Format Kurtarması ile devam ediyoruz

Taranacak Bölgeleri seçiyoruz tüm disk i taraması biraz uzun sürüyor ama kurtarma için değer :)

Daha sonra taranacak dosya tiplerini seçiyoruz en güzel özelliği tüm dosya tiplerini desteklemesi

Taramamamız başlıyor....Lütfen sonuna kadar bekleyin

Uzun sürdüğü için fazla taratmadım ben tarama bittikten sonra almak istediğiniz resimlere tik koyarak Save Files ı tıklatın

Karşımıza çıkan ekrandan kurtarmak istediğimiz dosyalar için bilgisayarımızdan klasör yerini seçiyoruz.Ancak burada dikkat edilmesi gereken ; örneğin C sürücüsündeki bir dosyayı silmiş ve o dosyayı kurtarmak istiyorsak kurtarma yeri olarak diğer bir sürücümüzü ( D ) seçmeliyiz.Aksi taktirde kaydetme işlemi başarısız olur ve program hata verir.

Mutlu son bu işlemden sonra kaybolan verilerinizin %60 ını kurtarabilme imkanınız var..Geçmiş olsun

Bir Teşekkür yeter :)

Son Düzenleme: 35huseyin ~ 30 Ağustos 2008 11:21
Feel Good
30-08-2008, 11:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Daha önce bu linkte görmüştüm.

Ama uğraşıp paylaştığın için gene de saol.

resdt
30-08-2008, 12:26   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

paylaşım için teşekkürler program freeware mi? yani kurtarma için ücret istiyor mu?

dostca
30-08-2008, 22:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

Paylaşım için teşekkür şunu unutmayalım eğer dosyaları silip geri dönüşüm kutusundan kaldırdıysanız kurtarma şansımız var.
Yoksa hızlı ve yavaş biçimlendirilmiş bir diskten hiç bir program buda dahil olmak üzere veri kurtarmıyor ben şahsen 5 programla denedim kurtarma diye bişey yok.
Benim anladığım kadarıyla veri kurtarma şu şekilde çalışıyor eğer yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin.
Her diskin geri dönüşüm kutusunun belli bir kapatesi var diyelim ki %10 nu kullanıyor 80GB bir diskimiz olduğunu varsayalım bu disten 10 gb lık bir veri silindiğini farzedersek ancak 7-8 gblık bir veriyi kurtarma şansımız var.Her sildiğimizde önceki silinenin üzerine yazdığından kurtarılan veriler genellikle kullanılabilecek durumda olmuyor.

deadly_saw000
31-08-2008, 23:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

sağol kardeş.ben daha yeni format attım.benim dosylar D:\Microsoft Private Folder\Burak diye kayıtlıydı.yani klasörüm D: de şifreli klasördü.şifreleme programının ismi de belli zaten Microsoft Private Folder.tarama yaptım D: de baya buldu ancak benim dosya yok.ne yapacağız?bulunmaz mı?

xflood
06-09-2008, 14:09   |  #6  
Üye
72 mesaj

Arkadaşlar tavsiye edeceğim program Recuva adlı program aşağıdaki linkte programın downloadı ve videolu anlatımı mevcut.

Türkçe ve ücretsiz bir program

guldali
10-09-2008, 20:11   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

filescavenger...