Sistem Uzmanı olmak isteyenlere !

Koray Kocaman
27-01-2008, 22:37   |  #1  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Netron, Microsoft Türkiye, Yenibiris.com ve Randstad ile birlikte yeni bir projeye imza atıyorlar.IT Pro Factory projesi ile bilişim dünyasına adım atıyor.Projenin hayata geçmesi ile eğitimini tamamlıyanlar, eğitim ücretini sonunda ödüyebilecek hemde işe yönlendirilecek.IT Pro Factory mazunlarını bilişim dünyasında aranan elemenlardan olacak.

IT Pro Factory Nedir?
Hedef: 1 yılda 500 mezun
* IT Pro Factory kapsamında burslu eğitim veriliyor.
* Randstad tarafından işe yönlendirme hizmeti sağlanıyor.
* Katılımcı işe yönlendirildikten sonra eğitim bursunu geri ödüyor.
* Yetkinlikler uluslararası sertifikalar ile belgeleniyor.

Programa Katılanlar Neler Öğrenecekler?
* Network Altyapısı ve Kablolama
* Comptia A+
* Windows XP Kurulum ve Yönetimi
* Windows 2003 Kurulum ve Yönetimi
* Network Mimarisi ve Yapılandırması
* Dosya, Yazıcı, Sunucu Yönetimi
* WAN/LAN , TCP/IP, DNS, DHCP , WINS, “ IPSEC, Routing, VPN, RRAS
* Active Directory tasarım, kurulum ve yönetim teknikleri,
* ISA Server
* Exchange Server 2007
* Windows Server 2008
* CV Hazırlama ve mülakat Teknikleri

Programı Başarı ile Tamamlayanlar Hangi Sertifikaları Alabilirler
* Microsoft Certified System Expert: Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows XP Professional
* Microsoft Certified System Expert: Managing and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment
* Microsoft Certified System Expert: Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
* Microsoft Certified System Expert: Planning and Miantaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastucture
* Microsoft Certified System Expert: Planning, Implementing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure
* Microsoft Certified System Expert: Designing Security for a Microsoft Windows Server 2003 Network
* Microsoft Certified System Expert: Implementing and Administering Security in a Microsoft Windows Server 2003 Network
* Microsoft Certified System Expert: Implementing Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2004

Nasıl Başvurulur?

adresinden veya şahsen şubelerimizden başvurulabilir.

İşe Yönlendirme Hizmetleri* Netron Kariyer Gelişim Merkezi tarafından: Özgeçmiş hazırlama ve Bire bir iş görüşmesi olanağı
* Her katılımcıya şirketlerde en az bir iş görüşmesi olanağı hedefleniyor
* Mezun katalogları
* İnsan kaynakları ile ilgili fuarlarda proje tanıtımı

Program neyi hedefliyor?
* Sistem planlama, ağ yönetimi, danışmalık, yazlım ve donanım kurulumu süreçlerinin tüm aşamalarına hakim,
* Yeni teknolojilerin iş ihtiyaçlarına katkısını analiz edebilen ve uygulanabilirliği olan çözümleri en kısa sürede kuruma entegre edebilen,
* Girdiği proje ekibine entegre olabilen ve üst düzey teknik bilgileri ile proje mimarlığı yapabilen,
* Bilişim altyapısından kaynaklanan problemlere hızlı ve kalıcı çözümler geliştirebilen,
* Endüstrinin ihtiyaçlarını karşılayabilen IT Profesyonelleri yetiştirmek.

..::Kaynak Ve Bilgi İçin::..

theironman
07-02-2008, 09:56   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Aslında önemli bi haber bu. Artık bu tür meslekler revaçta ve geleceğin meslekleri arasında IT uzmanları başı çekiyor.

Serke
22-02-2008, 23:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

bu adamlar yıllardır bu yolla kaç kişiyi dolandırdılar
arkadaşlar kanmayın bu haberlere insanları resmne kazıklıyolar aynı egitimleri degişik isimlerle birsurü paraya satıyorlar bide netron batmamak için ugrasiyomuş haberiniz olsun paranzı kaptırmayın

Koray Kocaman
23-02-2008, 00:02   |  #4  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,876 mesaj
Serke
bu adamlar yıllardır bu yolla kaç kişiyi dolandırdılar
arkadaşlar kanmayın bu haberlere insanları resmne kazıklıyolar aynı egitimleri degişik isimlerle birsurü paraya satıyorlar bide netron batmamak için ugrasiyomuş haberiniz olsun paranzı kaptırmayı
Arkadaşım malesef sana katılmıyor böyle bir şey olacağını düşünmüyorum yani.

Saadetle
23-02-2008, 00:12   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

ben gecen gün duydum şok oldum senedimin ödemesini yaparken içerde maaşlarını hala alamadıklarını nereye kadar kardeşim falan diye konuşuyordu insanlar, zaten en iyi hocalar gitmiş bunuda kızlar söyledi danışmada bizim hoca da değişmişti geçenlerde projeye gitti demişlerdi demekki oda gidenlerdendi, ben egitimi bitirdim bence dikkatli olun sınıftaki bilgisayarlardan anlamıştım ben...

Saadetle
23-02-2008, 00:20   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

peki bu kadar buüyük firmalarla bu işi yapıyorlarda neden sadece yönlendiriyorlar işe yerleştirmiyorlar işe giremezsem de para alacaklarmı benden daha öncede yazılım için yaptılar bunu arkadaşım katıldı para ıcın avukatlarla saldırdılar dışardan söz etmek kolay bence yada burda da reklam yapmıyorsanız

kaoos_88
04-05-2008, 01:58   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

herkese mrb suan netronda egıtım gormekteyım.öncelıkle yukardakı arkadasa katılıyorum bunlar para tuzagı ben buraya gırıyım oooo IT olurum falan cok ucmayın buraları sadece kıtap verıyor bbırazda teorıde egıtım sınav gecmek sıze kalıyor ama eğitimde şart!!! unıversıtelerde gosterılmeyen seyler  gosterılıyor bu cok ıyı yanı pc müh adam gelıp bıde benıle 6 ay kursa gidiyor(bu egıtım sıstemını ayıbı) demekkk ıstedıgım sey bunlar iş bulmuyor yönlendiriyorlar!!!! yanlız netron turkıyenın en ıyısı reklam yapmak degıl amac arastırma sonucu konusuyorum akr. lar.ben bakırkoy subesındeyım ama karıyer görevlısı 3 kelıme ıle 5 para etmezısmı p.k. sakın sakın yaklasmayın bıle.neyse konuyu saptırmayalım.sistem yazılım ne ıstıyorsanız arastırın uyumayın arklar turkıye'de öyle bır egıtım sıstemı varkı      allah dusmanımıza versın.bu egıtmlerı alalım en azında mcse(sistemcıler için)iş bulma kolaylaşır ama gercekten mcse olduysanız ztn bu ıslere gırcek adam sevgılısınden                                 çok pc le urascağının farkındadır.sinav kolay ama ıng ve öss gıbı çalısmak lazım.sozun kısası çalısırsan parada alırsın karıyerde... :)bu arda mcse egtımı alcaklar egıtımın ıcınde server 2008 olmasına dıkkat edın lutfen.

berkcem
19-06-2008, 15:44   |  #8  
Taze Üye
8 mesaj

Konunun üzerinden geçmiş ama yazmak istedim..
Bende bu eğitimi almak istiyorum ama araştırmalarım sonuc daha farklı yerler de keşfettim Netron da batmak üzereymiş bunu da öğrendim..
Şunu bilin arkadaşlar eğitimi hakkıyla daha az maliyetlere alabileceğiniz yerler de var..

Reborn91
19-06-2008, 15:52   |  #9  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj

en iyisi bilge adam ;)

Der Rote BaroN
01-07-2008, 22:19   |  #10  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Bu firmaların hiç biri beş para etmez. Bilge Adam'mış, bilmem neymiş. Ben biri eksik olmak üzere tüm Microsoft sertifikalarına sahibim. Şimdi sonuncusunu almak için çalışmaktayım. İşim ile ilgili değil, hobi benimkisi. Bir nevi bilgi açlığı diyelim. Öğrendiklerimin tamamını da Microsoft'tan edindiğim setlere borçluyum. Hiç bir kursa da gitmedim. Yabancı sitelere takılıyorum, yabancılar forumları geyik için, lak lak için kullanmıyor. Usenet'te de pek çok uzman arkadaşla feedback yapma şansımız oluyor. Beyninizi keşfedin.

boensutre
13-12-2008, 01:53   |  #11  
Taze Üye
11 mesaj

Merhabalar Bilge Adam a kayıt oldum ve kendimden kaynaklanan sebeplerden dolayı kursa devam edemeyecegim. hakkımı başkasına devretmeyi düsünüyorum eger ilgilenenler varsa mail atıp benimle irtibata gecebilir
mailim    onur-bst@hotmail.com    .ayrıntılı bilgi linkte..

onlineTR
13-12-2008, 19:52   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

wooowww nasıl bır olaydırr buu 'boensutre' şaşırdım??

ozanaab
31-12-2008, 13:55   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

bookmarka ekledim. çok güzel bi konu. paylaşım için tşk. ben de bilgisayar uzmanı olmak istiyorum.

silici06
10-01-2009, 01:27   |  #14  
Yıllanmış Üye
702 mesaj

http://www.smartpro.com/

bu nasıl? :) eskiden tv de hep reklamları dönüyordu össden beklediğini bulamayanlar bize gelsin diye...

FaTal_e-rrOR
01-05-2009, 12:52   |  #15  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar kurs arayanlara bilişim eğitim merkezini önerebilirim ben grafik eğitimi aldım bir arakdaşımda orada mcse eğitimi almakta gayette memnunmuş gidişattan falan. ödemelerde oldukça kolaylık sağladılar bnm zamanımda. sanırım bu kolaylığı hala sağlıyorlarmış.