Tartışma Windows 7 nin Sevilen Sevilmeyen Yanları

Trance
10-05-2009, 22:40   |  #51  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

bende herşeyden memnuunum hatta performans testinde çok iyi puan aldım XP ve vistadan daha iyi puan verdi.
ama tek sorun Xfire dan online COD2 oynatmıyor unknow windows aplication API hatası verip oyundan çıkıyor, oyunu başka internet sitelerinden sorunsuzca oynatıyor ama xfire dan olamsı çok önemli, sanırım bu xfire ile ilgili ama RTM sürümündede bu sorun düzelmicek gibi çok üzücü bir durum, mecburen XP ye devam

Banned
11-05-2009, 10:34   |  #52  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
406 mesaj
Mustafa@PC
System reserved hep yokmuydu sende ?

Bende de var o ?

Arada sırada çıkıyor demek, normalde sistem önbellekleme dosyaları hiçbirzaman görünmez genelde linux dosya sistemine göre formatlıdır ama bunda lunux dosya sisteminide tanıyan bir sistem geliştiriyor galiba çaktırmadan microsoft.

Son Düzenleme: DETROID ~ 11 Mayıs 2009 10:47
Banned
11-05-2009, 10:38   |  #53  
OP Banlandı
406 mesaj
doganogulturk
ESET Smart Security'de sorun yaşayan var mı benden başka?

Bilgisayarı her açtığımda ESET uyarı veriyor, "Gerçek zamanlı koruma başlatılamadı. Başlatmak için burayı tıklayın." diye. Ben de her seferinde bunu yapmak zorunda kalıyorum.

Valla bende esed 4 yüklü çok güzel çalışıyor senin xp de yada vistada yaptığın crack bence windows 7 ye uyuşmadı uyuşmayıncada güncelleme yapmaz maksimum güvenlik sağlanmaz sağlam crack bul kendine.

Banned
11-05-2009, 10:41   |  #54  
OP Banlandı
406 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Oyunları ekran çözünürlüğünden daha düşük bir çözünürlükte oynuyorsan, her işletim sisteminde normal bir davranış.
Bende olmuyor sağ tıkla görünüm simgeleri otomatik düzenle de ancak bu şekil sabit kalır yoksa selçuk beyin dediği gibi dagılır.

Son Düzenleme: DETROID ~ 11 Mayıs 2009 10:49
Banned
11-05-2009, 10:45   |  #55  
OP Banlandı
406 mesaj
woredij
bende messengerı acamadim klavye ayarlarını tam yaptım fakat messenger acarken kullanıcı adını yazma sırasında klavye sapıttı.. nokta (.) basıyorum (/) cıkıyo (@) basıyorum (!) cıkıyo naptıysam cö
Laptop kullaniyorsan fn ve başka bir tuşla birlikte başarsan tuş ayarları değişiyor ama normal bilgisayarın varsa dil çubuğu ayarlarından klavyenin TR Q olmasına dikkat et bunlardan hiç biri sana yardımcı olmadıysa sorunu yanıtlıyamam.

Trance
11-05-2009, 17:16   |  #56  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj

Birşey daha
MyBook Essential Edition FireWare 1394 bağlantılı harici Hardisk driverını yükledikten sonra, hiç bir şekilde DVD-ROM Bilgisayrımda görünmüyor, Aygıt yöndeticisinden driver ına baktığınızda bu donanım ım sürücüsü değişmiş değip yüklemiyor ne sistem geri yükleme, nede driver dosyasını (cdrom.sys) silip tekrar kurmak çare etmiyor. Tek çare Format baştan kurmak. Bilginiz olsun.

D o ğ a n
11-05-2009, 18:28   |  #57  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj
DETROID
Valla bende esed 4 yüklü çok güzel çalışıyor senin xp de yada vistada yaptığın crack bence windows 7 ye uyuşmadı uyuşmayıncada güncelleme yapmaz maksimum güvenlik sağlanmaz sağlam crack bul kendine.
Silip bir daha yükledim, sorun yok artık. NodEnabler kullandım kırmak için.

D o ğ a n
11-05-2009, 19:31   |  #58  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

7'de küçük bir hata buldum:

Dosya kopyalanırken

Kopyalama bittikten sonra

Yani masaüstü ön izlemesi yaparken açık pencere kapansa da ön izleme sırasında kapanmıyor.

Trance
12-05-2009, 12:59   |  #59  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj
Trance
bende herşeyden memnuunum hatta performans testinde çok iyi puan aldım XP ve vistadan daha iyi puan verdi.
ama tek sorun Xfire dan online COD2 oynatmıyor unknow windows aplication API hatası verip oyundan çıkıyor, oyunu başka internet sitelerinden sorunsuzca oynatıyor ama xfire dan olamsı çok önemli, sanırım bu xfire ile ilgili ama RTM sürümündede bu sorun düzelmicek gibi çok üzücü bir durum, mecburen XP ye
Sorunu Çözdüm COD2 nin Grafik ayarlarından DX7 değil, DX 9 seçili olması lazım ozaman  oyun hiç atmıyor, yani sorun xfire da değil, COD2 nin render ayarında DX7 seçili olmasıymış.

HugOBoss___
12-05-2009, 14:49   |  #60  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

hocalarım xp den 7 ye geçmek biraz garipti tabii vista dan geçenlerin o kadar şaşırdıklarını sanmıyorum...:) şimdi ise xp den bağlarımı tamamen koparmaya hazırlanıyorum inşaallah...

uGuR.uK
12-05-2009, 20:38   |  #61  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
ugoss
hocalarım xp den 7 ye geçmek biraz garipti tabii vista dan geçenlerin o kadar şaşırdıklarını sanmıyorum...:) şimdi ise xp den bağlarımı tamamen koparmaya hazırlanıyorum inşaallah...
kopar tabi, geç bile kalmışsınGülümseme.

Kapalı Hesap (113439)
12-05-2009, 21:25   |  #62  
Kapalı Hesap
464 mesaj

internet explorerda uzun süre kullanınca birden fazla sekmeli durumlarda bazen donup kitlendi ama çok olmadı bu sorun. sanırım birkaç güncelleme geldikten sonra sorun kayboldu. windows live messengerda da bir yavaşlık söz konusu ama çok da değil. mp3leri sorunsuz çalıyorum. win7 shark codec pack i yükledim.videolarda gayet iyi verim alıyorum. genel olarak beğendim win7 , windows vistaya çok daha az ram tüketiyor . win98 ,xp den sonra ilk defa bu kadar stabil ve kullanışlı bir windows olmuş. görsellikte zirveye oynamış gerçekten. eğer microsoft acele etmez test kullanıcılarının isteklerine kulak verirse. win 7 xp kullanıcılarını ikna edecektir diye düşünüyorum, vistanın yarattığı zararları da böylelikle telafi edebilirler fakat bu haline biraz düzeltme yapıp önümüze aynı şeyi pişirip koyma hevesindeler ise kesinlikle olmaz. en azından söylenildiği gibi 2010 haziran-temmuz aylarına kadar final sürüm hazırlanmalı. acer yöneticisinin ağzından kaçırdığı 2009 sonu tarihine bu iş yetişmez bence . umarım öyle de olmaz. saygılar

man on the moon
13-05-2009, 19:26   |  #63  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

Vista da görev çubuğunu iki satıra genişletirdim. Bildirim alanında 3 simge gözükeceğine 9 simge gözükürdü. W7 de ise genişlettiğimde çok büyük oluyor ve ancak üst üste iki simge gözüküyor.
vista

w7

bir de wmp önizlemeside albüm kapak resmi gözükse çok daha iyi olacak.
edit: şimdi yürütülüyor moduna geçince zaten kapak resmi gözüküyor.

Son Düzenleme: man on the moon ~ 13 Mayıs 2009 19:36
cafer45
27-05-2009, 20:43   |  #64  
Taze Üye
7 mesaj

msn de sorun çıkarmasını çok saçma buldum

StanOne
27-05-2009, 21:20   |  #65  
Yıllanmış Üye
753 mesaj
cafer45
msn de sorun çıkarmasını çok saçma
hata kodu?

OSMAN BAĞÇEVAN
28-05-2009, 01:56   |  #66  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

programlarımda hiç bir problem yok..win7 rc 7127 64 bit kullanıyorum..
hiç bir sorunum yok..karşılaştırma yapamam çünkü tam anlamıyla çok güzel iyi bir işletim sistemi..
sorunları ise şunlar diyebilirim :driverler de sorun yaşadım..biraz uğraştırdı ama olsun..uğraştığıma deydi..
tam türkçe sürümünü ve
tam win7 çıkmasını bekliyorum..betalarla uğraşmak istemiyorum..
facebook da konuşurken kasma oluyor :) o kasma yı düzenlenmesini istiyorum :) galiba facebook dan isticem bunu :)
açılırken biraz bekletiyor pc ..1dk 50 saniyede tam olarak reset atıyor ve pc açılıyor..bu kadar iyi bir işletim sisteminde bu süre biraz uzun kaçıyor .:)
açılırken de açılma efekti bekletiyor.bence..o efekti sevmedim zaten . :)

suikastby
28-05-2009, 09:37   |  #67  
Yıllanmış Üye
370 mesaj
woredij
bende messengerı acamadim klavye ayarlarını tam yaptım fakat messenger acarken kullanıcı adını yazma sırasında klavye sapıttı.. nokta (.) basıyorum (/) cıkıyo (@) basıyorum (!) cıkıyo naptıysam cö
arkadaşım o sorun arada bir oluyor win 7yle alakalı bir durum değil msn açkapa yada res at düzelir

M_C
28-05-2009, 16:08   |  #68  
Yıllanmış Üye
231 mesaj

k-lite yüklü olunca 1080p hd lerin old klasöre girince explorer sonlanıyor..