Ve sonunda Google da Bing için yorum yaptı

CHIP Online
12-06-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın CEO'su sessizliğini bozdu ve Microsoft'un arama motoru Bing hakkındaki ilk yorumunu yaptı

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Ve-s ... um-yapti_13300.html

Resimlerle: Bing: Arama değil, karar verme motoru

Microsoft'un arama konusundaki son atılımı konusunda sonunda Google sessizliğini bozdu. Google'ın CEO'su Eric Schmidt, Bing'in yaptığı [url=""]iyi başlangıca[/url] rağmen kendileri için rakip olamayacağını söyledi.

"Bu Microsoft'un aramaya ilk girişi değil. Bunu hemen hemen her yıl bir kez yapıyorlar" diyen Schmidt, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bing'in gelişi bizim yaptığımız şeyi değiştirmeyecek. Biz arama ile ilgileniyoruz ve yenilikler sayesinde yaptığımız işlerde çok büyük başarı elde ediyoruz".

Sözlerinden Bing'den pek etkilenmemiş olduğu anlaşılan Schmidt, Yahoo'nun arama konusunda farklı bir stratejiye kaydığını ve Bing'in de eninde sonunda değişik bir stratejiye yöneleceğini ön gördüklerini de söyledi.

Tüm konu: Ve sonunda Google da Bing için yorum yaptı

İzleyin: Chrome için TV reklamı

Resimlerle: Bing: Arama değil, karar verme motoru

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Schmidt'in sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ahmet Ertuğrul
12-06-2009, 13:08   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Doğru söylemiş. Google'ın da vardır planları, onları hayata geçirince Microsoft yine avcunu yalar gibime geliyor. Yenilik yapmasa bile bir şey olacağını sanmıyorum da gerçi.

kedij
12-06-2009, 22:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

bing ile live search arasında belirgin bir fark göremedim. sadece isim değişikliği ve bir kaç ufak değişiklik. bunun arkasından reklam ve tanıtım bombardımanı. microsoft sadece isim değiştirerek bile bir sürü kişinin merak edip bu arama motorunu kullanmasını sağladı. aslında microsoftun amacıda zaten buydu değil mi?

Son Düzenleme: kedij ~ 12 Haziran 2009 22:17
Ahmet Ertuğrul
12-06-2009, 22:58   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Aslında Bing adı değiştirilmiş bir arama motoru değil. Sadece bu forumda aramaya Bing yazıp çıkna konuları okursan görürsün.

ainanç
12-06-2009, 23:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
129 mesaj

keşke bu   Google'ın CEO'su Eric Schmidt şöyle deseydi;

aslında bing çok lazımdı microsoft'un bu açılımı için kendilerini tebrik ediyorum zira 13 yaşından küçükler nadir de olsa google den arama yaptıklarında ahlaksız yerlerle karşılaşabiliyorlar ama bing böyle değil ve bu bakımdan çok gerekli bir arama motoru birde çocuklar için gayet kullanışlı bir arama motoru buradan bing'e çocuk arama motoru olma yolunda başarılar diliyorumm.

Fattur
24-12-2009, 18:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Alıntı: ainanç  
keşke bu   Google'ın CEO'su Eric Schmidt şöyle deseydi;

aslında bing çok lazımdı microsoft'un bu açılımı için kendilerini tebrik ediyorum zira 13 yaşından küçükler nadir de olsa google den arama yaptıklarında ahlaksız yerlerle karşılaşabiliyorlar ama bing böyle değil ve bu bakımdan çok gerekli bir arama motoru birde çocuklar için gayet kullanışlı bir arama motoru buradan bing'e çocuk arama motoru olma yolunda başarılar diliyorumm.

Evet, Sizin gibi çocuklar için gerekli bir "Karar Verme Motoru"..

Google Korkusunu belli etmemeye çalışıyor sadece bu kadar...