Vista'lar Windows 7'ye dönüşecek...

CHIP Online
29-05-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'un Windows Vista'lı bilgisayar almayı düşünenlere yapacağı Windows 7 sürprizi hazır!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Vist ... onusecek_13043.html

Resimlerle: İşte Windows 7'nin satış standları...

Eğer Haziranda Windows Vista yüklü bir bilgisayar alırsanız, sisteminizi Windows 7 yayınladıktan sonra ücretsiz yükseltebileceksiniz. Ama ne yazık ki Vista Home Basic yüklü ucuz bilgisayarlar bu yükseltmeden yararlanamıyor.

Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre 26 Hazirandan sora alınan Windows Vista yüklü bilgisayarlar ücretsiz ilgili Windows 7 sürümlerine yükseltilebilecek. Yani Vista Home Premium sahibi bir kullanıcı Windows 7 Home Premium'a, Vista Ultimate ve Business sürümleri de aynı şekilde ilgili Windows 7 sürümlerine yükseltilebilecek. Avustralya'daki Acer kullanıcıları Windows 7 logolu bilgisayarına kavuşmuşlar bile.

Windows 7'ye yükseltilemeyen tek sürüm ise Vista Home Basic. Satış öncesi fabrikalarda Vista'dan XP'ye indirgenen (yani aslında Vista lisanslı olan) bilgisayarlar ise Windows 7'ye yükseltilebilecek.

Tüm konu: Vista'lar Windows 7'ye dönüşecek...

İzleyin: XP Mode Böyle çalışıyor

Resimlerle: İşte Windows 7'nin satış standları...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu yeni karar bilgisayar satışlarını yükseltir mi?

H@ckerCesur
29-05-2009, 13:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj
CHIP Online
Ama ne yazık ki Vista Home Basic yüklü ucuz bilgisayarlar bu yükseltmeden yararlanamıyor.
Ok çok güzel. O zaman windows 7 nihai sürüm çıktıgı zaman windows 7 ultimate korsan yüklemezsem bana da H@ckerCesur demesinler...

Mustafa@PC
29-05-2009, 13:21   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Bundan başka bir çözümde olamazdı zaten,yani mecbburi strateji,

Aksi halde bu geçiş döneminde çoğu insan ertelemeler yapabilirdi.

barguti
29-05-2009, 16:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

bizim sanatçı adını verdiğimiz insanlar var ya "korsan albüm almayın hırsız olmayın" diyen , aslında kendileri yavuz hırsız. yıllardan beri arap müzikleri dinliyoruz haberimiz yok. amr diab denen adamı ne sömürmüşler öyle :) adam telif haklarından dava açsa türkiye'nin yarısını alır bu ortamda!

bunu gördükten sonra orjinal albüme para vermeyi enayilik olarak gördüm ben , sadece türkülerin olduğu albümleri orjinal alıyorum.

microsoft'a para vermekte öyle , laptop ya da marka bilgisayar alırken zorla cebimizden microsoft'a para çıkmasına da ayrıcıa sinirim.

microsoft insanın cebindeki beş kuruş paraya göz diker vallaha :) siz siz olun kaptırmayın paranızı

abyssreddevil
09-06-2009, 10:03   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
75 mesaj

Ötv indirimi ne zaman bitiyor acaba?
26 haziranı mı beklesem yoksa alsam mı şimdi Hp 1144ET laptop?