Web güvenliği Norton Safe Web'e emanet

CHIP Online
31-07-2008, 15:21   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Symantec tarafından yapılan açıklamaya göre Norton'un yeni sürümüne Safe Web fonksiyonu eklendi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Web- ... -e-emanet_8030.html

Güvenlik yazılımları konusunda önde gelen isimlerden biri olan Symantec tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamada, Norton Safe Web adında bir servisin beta sürümü duyuruldu.

McAfee'nin popüler SiteAdvisor servisiyle benzer bir amaç için hazırlanan Norton Safe Web, Internet Explorer ve Firefox web tarayıcılarında sorunsuz olarak çalışabiliyor. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan Norton Safe Web, bir araç çubuğu şeklinde Norton Internet Security 2009 yazılımının beta sürümüne dahil edilmiş durumda.

Peki Symantec tarafından geliştirilen ve NIS 2009'a dahil edilen bu servisin kullanıcılara ne gibi faydaları olacak? Yapılan açıklamada kullanıcıları zararlı web sayfalarına karşı uyaracak olan Norton Safe Web'in Google veya Yahoo! ile her gün yapılan arama sonuçları içerisinde görsel site reyting'lerini kullanıcılara sunacağı ifade ediliyor.

Norton'un gelecek dağıtımlarında yer alması beklenen Web Safe'e araç çubuğu olmaksızın erişmek için tıklayın.

Tüm konu: Web güvenliği Norton Safe Web'e emanet

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: NIS 2009'un beta sürümünü denediniz mi?

frozen
31-07-2008, 15:45   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Nedendir bilmiyorum ama Norton ürünleri hiç bir zaman hoşuma gitmedi. Bir antipati mi dersiniz bilmiyorum. Kullandığım 3. gün beni çileden çıkartabilecek kadar çok uyarı. (Vistanın sanal dadısından da beter(UAC)). Sistemlerde sürekli çökmeler, Windows ile uyum sorunları. Bir çok arkadaşım bu ürünler üzerinde benzeri sorunlar yaşadı ve şimdiye yardım için çağırıldığım hangi bilgisayarda gördüysem kaldırdığım bir yazılımdır Norton.

Fattur
31-07-2008, 16:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

frozen e  yarım yamalak da olsa katılıyorum.Katılmadğım yerler
Norton hep hoşuma gitmiştir ama sistemimi her zaman kastığı için 1 hafta içinde silmişimdir.Ayrıca Vistanın uac öyle pek de kötü değil.en azından kaldırabiliyorsunuz.Ama nortonun safewebin de böyle bir özellik göremedim(Ancak eklantilerden devre dışı bırak seçilebiliyor)

flakes
06-09-2009, 12:31   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

norton benim ilk göz ağrımdı ama yavaş çalışması ve güncelleme sorunları nedeniyle 2 hafta içinde bilgisayarımdan kaldırdım
bide deneme sürümlerinde o kadar az özelliği aktive ediliyorki buda insanları kaspersky ve eset e yönlendiriyo
ama kaspersky 7 ve eset son sürüm ün üstüne yazılım tanımam

ismet35
06-09-2009, 12:38   |  #5  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Ya bende diyom NIS 2010 çıkmış burda BETA 2009 yazıyor :)
Konubaya bi eskiymiş yav.. :D