XP Teması kayboldu!

Beef.Shaman
21-03-2009, 14:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Öncelikle aranızda yeniyim ve durumum vahim...Eğer forumda böyle bir konu açıldıysa affola, görmedim.

Sorunum şudur; Bilgisayarda bir sorun çıktı ve güvenli kipte açtım.Ama 2 kullanıcıdan biri olan Administrator değil de kendiminkini çalıştırdım.İşimi halledip yeniden başlattım, olağan biçimde çalıştırdım ve her zaman seçtiğim kullanıcımı seçtim.Fakat tema XP Orjinal teması değildi, 98 temasıyla açıldı.Özelliklerden düzeltmeye çalıştım fakat, sadece Windows Klasik Stili vardı.Dosyalara baktım tema yerli yerinde duruyo...Bilgisayarımdan, tema hizmetlerine girdim, durdurulmuştu.Lakin, başlat dediğimde, "Local Computer üzerindeki temalar hizmeti başlatılamadı. Hata:1084:Bu hizmet güvenli modda başlatılamaz." yazısı geliyor.

Lütfen birisi yardım etsin, bu durumdan anladığım kadarıyla bilgisayar Güvenli kipte takılı kaldı.Ne kadar "Windowsu Olağan Biçimde Başlat" şıkkını seçsem de durum aynı.

Not:Arkadaşlar, herşeyin başında PC açıldığında kullanıcı seçmiyordum.Direk normal kullanıcımı açıyordu.Artık Administrator de gözüküyor.

Çok acil ve gıcık bir durum lütfen yardımlarınızı esirgemeyin...

Banned
21-03-2009, 14:40   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Admin hesabında oturum açıp, kendi hesabınızdaki dosyaları ona taşıyıp hesabınızı silmeye ne dersiniz, gerekirse kendinize başka bir hesapta açabilirsiniz.

Beef.Shaman
21-03-2009, 14:47   |  #3  
OP Yeni Üye
29 mesaj

Sorun onda da aynı, dediğim gibi bilgisayar Güvenli Modda takılı kaldı.Bunun çözümü yok mu??

trinity
21-03-2009, 15:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

PARALEL PRINTER PORTU kaynaklı bir hata olabilir çünkü 1084 hata kodu bu aralıkta oluyr mesela 1000 - 1099 bu kad arası PARALEL PRINTER PORTU mesela
RENKLI PRINTER

1500 - 1599

hata kodu arsı

Mustafa@PC
21-03-2009, 15:10   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

dostum başlat çalıştır ordan msconfig yaz enterla ordan boot.ini ye gel orda safe boot yazar  yada güvenli mod ile ilgili bi şey onun kutucuğunu temizle tamam de resart et düzelir...

Beef.Shaman
21-03-2009, 15:11   |  #6  
OP Yeni Üye
29 mesaj

Bende Printer yok.Çözümü ne olabilir?

Sistemi daha 2 gün önce formatladım, geri yükleme yapmaya çalıştım olmadı zaten... Lütfen yardım Formatla uğraşamam şimdi....

Mustafa@PC
21-03-2009, 15:14   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
Beef.Shaman
Bende Printer yok.Çözümü ne olabilir?

Sistemi daha 2 gün önce formatladım, geri yükleme yapmaya çalıştım olmadı zaten... Lütfen yardım Formatla uğraşamam şimdi....

yukarıda dedğimi yaparsan büyük ihtimal sorun çözülür...

Beef.Shaman
21-03-2009, 15:19   |  #8  
OP Yeni Üye
29 mesaj

Siz mesajı ben cevap yazarken atmışsınız, bu yüzden göremedim...

Beyler ilgi ve alakanız için çok teşekkürler, sağolun.Bir anlık bir umutla yeniden başlattım ve "Çalışan en son ayarlar" seçeneğiyle başlattım.Şu anda tema gözüküyor ve çalışıyor.Bakayım, Kaspersky güvenli modda tarama yapmıyor ve bu yüzden düzelmiş mi diye kontrol etme amacıyla taratayım bilgisayarı... Olursa yazarım.

Edit:ÇOK MUTLUYUM ŞUANDA; Herşey düzgün çalışıyor, hoparlorden ses geliyor.Mükemmel oldu Allah razı olsun.Hiç bu kadar mutlu olmamıştım BeğendimBeğendimBeğendim Kaspersky de tarama yapıyor artık!!

Yalnız bir sorum olacak.Bilgisayarda D ve C olarak 2 disk var.C sistemin bulunduğu disk.D de oyunlar ve programlarım vardı.Formattan sonra Reg dosyaları gittiğinden tüm regleri yedeklemiştim.Formattan sonra Regleri yükledikten sonra, Güvenli Kipte açma gereği duymuştum olay böyle başladı.

Tüm gereksiz regleri geri almanın yolu var mı??

Son Düzenleme: Beef.Shaman ~ 21 Mart 2009 15:27