Youtube'a girme sorununa nokta koyduk.

piRe_
29-03-2009, 02:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Yasaklı sitelere girmek artık çok kolay !!

Yasaklı siteler için herkes bir şeyler yazdı çizdi, hala bir kavgadır gidiyor. Aşağıdaki hazırladığım program ile ister hosts dosyanızı değiştirir yasakları delersiniz, isterseniz DNS adresini değiştirerek yasak tanımazsınız. Gerisi size kalmış. Hosts dosyasını elle değiştiremeyen veya DNS adresini girmeyi beceremeyenler,tüm bu işleri bu programla tek tıkla halledebilirler. Kurulum gerekmiyor.

Şimdiden belirteyim verdiğim dosyada virüs vb. olduğunu, çalışmadığını veya herhangi bir sorun olduğunu iddia eden sorunun kaynağını kendi sisteminde arasın!. İsteyen kullanır istemeyen kullanmaz, gereksiz hizipleşmeye lüzum yok.

Bu program XP/Vista/Win7 de çalışır.
DNS adresi olarak 208.67.222.222 ve 208.67.222.220 numaralarını girer.
Sorun çıkmaması için tüm internet geçmişinizi silerek, IE veya Firefox'u yeniden başlatmalısınız.

Örnek:
Youtube'a girmek istiyorsanız yapmanız gereken Hosts Ayarla yada DNS Ayarla butonuna basmak. Ardından youtube logosuna tıklayın. Yaptığınız değişiklikleri eski haline getirmek için  Kaldır butonuna basacaksınız. Kurulum gerekmiyor, sadece bir tıklamayla hosts dosyanıza gereken IP adreslerini ekleyerek yada DNS adresi girerek sizi bu zahmetten kurtarıyor.

Rapidshare'den indirmek için TIKLA. v1.7
Alternatif linkten indirmek için TIKLA. v1.7

Hosts dosyasında yapacağınız değişiklik ile girebileceğiniz siteler;
http://i26.tinypic.com/14j9v2t.jpg
DNS değiştirdiğinizde ise yasak diye bir derdiniz yok.

Online virüs tarama sonuçları:
1.link için
Youtube.exe - Jotti's malware scan
2.link için
Youtube.rar - Jotti's malware scan

Önemli;
Diyelim pc nize bir zararlı yazılım bulaştı ve hosts dosyanıza bazı IPadresleri ekledi, bozuldu ya da sildi. Bu durumda silinen, değişikliğe uğrayan bu dosyanızı Hosts Kaldır diyerek anında orjinal haliyle yerine koyabilirsiniz. Üstelik yazmaya karşı korumalı olarak. Hosts dosyanızı yerinde görebilmek için;

1. Başlat'ı ve sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
  2. Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Görünüm sekmesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i tıklatın.
  4. Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen) onay kutusunu temizleyin. Değişikliği onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
  5. Tamam'ı tıklatın.
Artık C:\WINDOWS\system32\drivers\etc içindeki hosts dosyanıza ulaşabilirsiniz. İçeriğinde elle değişiklik yapabilmeniz için, hosts dosyasına sağ tıklayarak salt okunur özelliğini kaldırmalısınız.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 28 Eylül 2009 20:46
Tırtıl
29-03-2009, 05:58   |  #2  
Denetmen
1,579 mesaj

C:\Windows\system32\driver\etc klasörüne girilir

hosts adlı dosya not defteri ile basitçe açılır ve en alttaki satıra aşağıdaki 2 satır girilir ve kaydedilir:

208.117.236.69 youtube.com
208.117.236.69 www.youtube.com

Sonra Ağ simgesine sağ tıklanır, Özellikler denilir, (Vista'da bir de Ağ bağlantılarını yönet) simgesine tıklanır...

Aktif ağ bağlantısı seçilir, özellikler denilir. TCP/IP ayarlarında, DNS sunucusu olarak aşağıdaki iki satır girilir...

208.67.222.222
208.67.220.220

Böylelikle içinde ne olduğu bilinmeyen/güvenliksiz hiç bir EXE programa ihtiyaç duyulmadan, hiç bir programı açmadan SÜREKLİ youtube'a başarıyla girilir.

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 29 Mart 2009 05:58
umut101010
29-03-2009, 14:08   |  #3  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,672 mesaj
AdRaMiTi

Cok uzun bi yöntem...

Hiç Windows // System32'ye filan girmeye gerek yok..

Dns ayarlarını girin yeter..

Halen ben yapamadım diyen var ise..

Ayrıntılı anlatım xp $ vista için aşagıdaki adrestedir.

bununda önlemini almışlar artık dns dende girilmiyo eskiden giriyodum ama şimdi olmuyo

Semih Özyurt
29-03-2009, 14:23   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

ben youtubeye v tunnelden giriyorum sorun yok

Ahmet Ertuğrul
29-03-2009, 14:39   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Ben bir dns ayarı ve modifiye bir host dosyası yoluyla ulaşıyorum. Niye bunun için bir exe indireyim ki? Hem bu exe nin bilgisayara sinsi, zararlı yerleştirmediği ne malum?

piRe_
29-03-2009, 15:09   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Sayın tırtıl,
Yazdıklarınızın hosts dosyası ile ilgili kısmına aynen katılıyorum. Zaten benimde amacım bu yöndeydi ve o dosyada düzenleme yaptım. Herkes senin benim gibi bu ayarları yapamıyor biliyorsun. Önemli olan bilmeyenlere yardımcı olmak.
Diyebilirsiniz ki boyutu neden büyük. İçinde hosts dosyası haricinde bir arka plan müziği var. Zaten yarı boyutunu o işgal ediyor. Onun haricinde youtube logosu, bir gül resmi ve bana ait küçük bir swf dosyası var. Kullanıp kullanmamak size kalmış. Butonlardan biri chip sayfasına diğeri pcnet sayfasına çıkıyor.
İçinizden biri olarak nette ne olduğu belli olmayan ve sisteme ne yüklediği bilinmeyen .exe dosyalarıyla başınızın ağrımaması için böyle bir küçük çalışma yapmayı uygun buldum. Amacım, üye olduğum ve önemli bulduğum forumlardaki kullanıcılara yardımcı olmaktı. Açıkcası böyle ağır eleştiriler beklemiyordum.

Bu dosya içinde en ufak bir zararlı tespit ettiğini iddia eden olur ve kanıtlarsa, dosyayı sileceğime ve o pc deki zararlı sonuçları gidereceğime söz veriyorum. (msn'mi, adresimi, gerçek ismimi, telefonumu ve ev adresimi bu forum da dahil, üye olduğum diğer forumlarda da bilen arkadaşlar var.)

Lütfen yapıcı eleştiriler yapalım ki kırıcı olmayalım.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 29 Mart 2009 18:10
Selçuk İslamoğlu
29-03-2009, 15:27   |  #7  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Yavaş biraz...

uGuR.uK
29-03-2009, 16:04   |  #8  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

youtube'a girmenin en basit ve güvenli yolu "hosts" dosyasını yada dns ayarlarını verilen ip'ler doğrultusunda değiştirmektir, o kadar. öncelikli olarak hosts'u öneririm çünkü farklı dns ayarları bazen başka sitelerde sorunlar çıkarabiliyor ama o dosyadaki youtube ip atamaları sadece youtube'u etkilemekte. onun haricinde bu iki yöntemde hiçbir ekstra yazılım yükleme yada siteye girme gibi bir durum olmadığından güvenlik konusunda da açık olmaz ve videoların yüklenme hızlarıda bağlantınızın elverdiği kadar hızlı olur...

serkan167
29-03-2009, 16:13   |  #9  
Yıllanmış Üye
186 mesaj
elazigli
youtube'a girmenin en basit ve güvenli yolu "hosts" dosyasını yada dns ayarlarını verilen ip'ler doğrultusunda değiştirmektir, o kadar. öncelikli olarak hosts'u öneririm çünkü farklı dns ayarları bazen başka sitelerde sorunlar çıkarabiliyor ama o dosyadaki youtube ip atamaları sadece youtube'u etkilemekte. onun haricinde bu iki yöntemde hiçbir ekstra yazılım yükleme yada siteye girme gibi bir durum olmadığından güvenlik konusunda da açık olmaz ve videoların yüklenme hızlarıda bağlantınızın elverdiği kadar hızlı olur...
peki bu host dediğiniz nedir nasıl gircem ben oraya yardım eder misiniz

piRe_
29-03-2009, 16:37   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Her hangi bir klasörü açın ve adres kısmına %systemroot%\system32\drivers\etc yazıp enter'a bastığınızda sizi hosts dosyasına götürür. Oradaki hosts dosyasını notepad ile açtığınızda içeriğini görebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen değişiklikler bu dosyada yapılmaktadır.

serkan167
29-03-2009, 16:41   |  #11  
Yıllanmış Üye
186 mesaj

açtım ama burada host diye bir dosya bulamadım 4 tane dosya var yoksa ımhost mu deemeki istiyorsunuz şimdi bunu ne yapacam acemiyimde ayrıntılı yazsanız

piRe_
29-03-2009, 16:54   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

serkan167
29-03-2009, 17:13   |  #13  
Yıllanmış Üye
186 mesaj

yok valla bende öyle bir dsoya ne yapayım şimdi

serkan167
29-03-2009, 17:15   |  #14  
Yıllanmış Üye
186 mesaj

tamam taman bıuldum gizliymiş ama şimdi ne yapayım bu dosyayı ne silip ne yazacam

Selçuk İslamoğlu
29-03-2009, 17:16   |  #15  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Dosyayı silme, not defteriyle aç, 2. mesajdaki adımları uygula...

serkan167
29-03-2009, 17:18   |  #16  
Yıllanmış Üye
186 mesaj

tamam abi siz süpersiniz yaa

Ahmet Ertuğrul
29-03-2009, 17:40   |  #17  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
piRe_
Sayın tırtıl,
...İçinizden biri olarak nette ne olduğu belli olmayan ve sisteme ne yüklediği bilinmeyen .exe dosyalarıyla başınızın ağrımaması için böyle bir küçük çalışma yapmayı uygun buldum...ağır eleştiriler...

Bu dosya içinde en ufak bir zararlı...

Lütfen yapıcı eleştiriler yapalım ki kırıcı olmayalım.
Sanırım bu banaydı. Kırıcı olduysam üzgünüm fakat ben sizin hazırladığınızı baştan bilseydim, içinde zararlı olabileceğini ima eden bir şey yazmazdım. Sonuçta bu kadar süredir bu forumda bulunabildiğinize göre iyi bir kullanıcısısınızdır forumun. Sizin hazırladığınız bir uygulamadan şüphe etmem yani. Sonuçta bu dosyayı başka bir yerden alıp da burda paylaşmış olabilirdiniz, ben öyle düşünmüştüm.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 29 Mart 2009 17:43
Barış
29-03-2009, 17:44   |  #18  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
ahmeyt05
Sanırım bu banaydı. Kırıcı olduysam üzgünüm fakat ben sizin hazırladığınızı baştan bilseydim, içinde zararlı olabileceğini ima eden bir şey yazmazdım. Sonuçta bu kadar süredir bu forumda bulunabildiğinize göre iyi bir kullanıcısısınızdır forumun. Sizin hazırladığınız bir uygulamadan şüphe etmem yani. Sonuçta bu dosyayı başka bir yerden alıp da burda paylaşmış olabilirdiniz, ben öyle düşünmüştüm.
hem bu forum olsun hem pcnet olsun bilgisinden şüphe etmedigim bi abim...

şahsi görüş olarak

piRe_
29-03-2009, 18:06   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
ahmeyt05
ahmeyt05 arkadaşım geçte olsa uzlaşabilmemiz güzel. Endişelerinize hak vermekle birlikte eleştirinizi ağır bulduğumu itiraf etmeliyim. Neyse ki Selçuk Bey her zamanki gibi araya girerek yapması gerekeni yaptı kendisine teşekkür ederim.

Evet programı kendim hazırladım ve reklamı olsun diye de hem Chip hem de Pcnet'in linklerini koydum. Ve hatırlatmış olayım, başkasına ait bir program paylaşıyorsam mutlaka alıntı olarak belirtirim. Güvenle kullanabilirsiniz. Saygılar. Alkış

denemeee
29-03-2009, 23:15   |  #20  
Yıllanmış Üye
274 mesaj

semih_ozyurt
ben youtubeye v tunnelden giriyorum sorun
Ama tam ekran ızleme sansın olmaz :D

karman
29-03-2009, 23:19   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

www.yasakdel.com bu sıteden youtube adresını yazıyosunuz haratlıkla gırıyosunuz

candygirl
29-03-2009, 23:58   |  #22  
Üye
87 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Eca ... e-girin_t99020.html
Burdaki programı kullanmasını bilen yardımcı olabilirmi ?
İyi bişeye benziyor.

Son Düzenleme: candygirl ~ 29 Mart 2009 23:59
ReFeRaNSs
30-03-2009, 00:02   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
N_I_R_W_A_N_A
[ http://pac.byterelay.com ] gerisi dırıvırı.
BencedeBeğendimBeğendimAlkış

Mustafa Arslan
30-03-2009, 00:02   |  #24  
Yıllanmış Üye
411 mesaj

youtube girmenin en kolay yontemi Ultrasurf denen ufacık bir programdır deneyin ;)
(herhangi bir tehlikeside yok  test edildi onaylandı :P )

samsamsa
30-03-2009, 00:31   |  #25  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

hiç uğraşamam youtubejacker yüklerim :) hız yönünden cok iyi...