A-M-D AMD Adamı Pişman Ediyor

LENO7
20-09-2013, 14:12   |  #1  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Bir kaç ay önce Asus HD 5450 ekran kartı almıştım.. Buda sistem özellikleri

İşlemci: İntel pentium E2200

Ram: 2 GB

Anakart: Asus P5GC-MX/GBL

PSU: 650 Watt

Bu ekran kartını alırsanız pişman olursunuz... Çünkü overclock yapmadan hiçbir oyunu oynayamıyorsunuz... Overclock yaparak bir kaç oyun oynayabildim.. Ama bu hafta monitör birdenbire kapanmaz mı.. Sorunun ekran kartından olduğunu anlamıştım.. Youtube'da video izlerken böyle olmuştu.. Kasayı açtım baktım içine oooo bu sıcaklık da ne kasanın içindeki bütün kaplolar sıcaklıktan nerdeyse yanıcaktı.. Sanırım ekran kartı yüksek güç istediği için böyle oldu.. Kasayı servise götürdüm ekran kartının yandığını ve güç kaynağının kablolarının sıcaklıktan koptuğunu söylediler.. Neyse bir PSU aldım şimdi onboart ekran kartıyla idare ediyorum kasanın içi çok serin..

Siz siz olun AMD marka alırken iyi düşünün.. 20-40 TL için sırtınızı diğer markalara çevirmeyin.. Arkadaşımın kullandığı GT630 ekran kartı kaç senedir tertemiz sorunsuz çalışıyor.. Pişman olduk AMD aldığımız için...

Son Düzenleme: LENO7 ~ 20 Eylül 2013 14:22
ilginc1i
08-10-2013, 00:49   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

AMD işlemci bana göre kusursuzdur . Dediğini düzeltmek gerekirse ATI ekran kartı insanın hayatındaki en büyük pişmanlıktır. Nvidia ve ATI kullandım. Asla ATI tercihiniz olmasın 1.650 TL ye aldığım ATI ekran kartlı pc bana 1.000 TL masraf açtı. 7 Senelik 256 Mb Nvidia ekran kartlı bilgisayarımın masrafı 200 TL sadece Ram değiştirdim. Bunu dikkate alın...

okankurubas
08-10-2013, 22:43   |  #3  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

AMD'nin işlemcilerini bilmem ama ekran kartından çok memnunum.

pcuzmanı41
09-10-2013, 01:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
172 mesaj

merhabalar öncelikle amd fiyat performans ürünüdür ve doğru şekilde ihtiyaca göre kombin edilirse sıkıntı çıkarmaz fakat siz öncelikle sizi yönlendiren adamın kurbanısınız ben bunlara kısaca mahalle bilgisayarcısı (kazıkçısı) diyorum

-öncelikle sistemin hava sirkülasyonu kötü ise o ekran kartın pasif soğutucusu yüzünden yanması normal

-bunu geçtim eski powerini bilmiyorum fakat dandik birşey ise psununda yakma ihtimali var diğer parçaların yanmadığına dua et bence masrafı katlanırdı

-en kötü yanı bu mahalle bilgisayarcıları elindeki ucuz parçaları pahalı satar sistemin nasıl olduğuna bakmadan yada bilerek bilgisayarının bozulacağını bilerek sana kendine kar amaçlı tavsiye verir sonra bilgisayarım bozuldu durumu normal

-bendeki bilgisayar amd ama oyunlarda beni hiç üzmedi çünkü doğru şekilde bütçemi doğru şekilde yönlendirip aldım fakat senin kendin veya tavsiye üzerine aldığın ekran kartı ofis işleri için olan ekran kartı oyun performansı beklemen yalan olur ayrıca iyi ekran kartı alsan bile işlemcin önünü kesecektir o yüzden araştırmadan parça almayın forumlarda tavsiye alın gerekirse sonra son pişmanlık fayda etmez

-amd olmasaydı ayrıca en dandik intel işlemciyi bizim ülkede kaça satardı sen düşün amd'de asıl amaç fiyat/performans sunmaktadır

rekabet biz tüketicilerin en uygun fiyata ihtiyaçlarımızı karşılamamıza yarar 

ve tekrar söylüyorum arkadaşlar araştırmadan ürün almayın türlü model revizyon var mahalle bilgisayarcılarına körü körüne güvenmeyin bütçenize göre ileriye dönük 2-3 sene idare edecek sistem toplayın yoksa son pişmanlık neye yarar olmadı yarrr:D

umarım yardımcı olabilmişimdir iyi forumlar.

ilginc1i
09-10-2013, 22:13   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Amd işlemcide bir sorun yok zaten işlemcisine kesinlikle laf yok ama ATI marka ekran kartları dünyanın en büyük pişmanlığıdır. Memnunum diyen arkadaşlar daha ilk senesini doldurmamıştır ATI bir çok ekran kartının daha w8 driverini bile hala çıkarmadı piyasaya buna nedemeli?

DiamondMines
09-10-2013, 22:33   |  #6  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: LENO7  
Bir kaç ay önce Asus HD 5450 ekran kartı almıştım.. Buda sistem özellikleri

İşlemci: İntel pentium E2200

Ram: 2 GB

Anakart: Asus P5GC-MX/GBL

PSU: 650 Watt

Bu ekran kartını alırsanız pişman olursunuz... Çünkü overclock yapmadan hiçbir oyunu oynayamıyorsunuz... Overclock yaparak bir kaç oyun oynayabildim.. Ama bu hafta monitör birdenbire kapanmaz mı.. Sorunun ekran kartından olduğunu anlamıştım.. Youtube'da video izlerken böyle olmuştu.. Kasayı açtım baktım içine oooo bu sıcaklık da ne kasanın içindeki bütün kaplolar sıcaklıktan nerdeyse yanıcaktı.. Sanırım ekran kartı yüksek güç istediği için böyle oldu.. Kasayı servise götürdüm ekran kartının yandığını ve güç kaynağının kablolarının sıcaklıktan koptuğunu söylediler.. Neyse bir PSU aldım şimdi onboart ekran kartıyla idare ediyorum kasanın içi çok serin..

Siz siz olun AMD marka alırken iyi düşünün.. 20-40 TL için sırtınızı diğer markalara çevirmeyin.. Arkadaşımın kullandığı GT630 ekran kartı kaç senedir tertemiz sorunsuz çalışıyor.. Pişman olduk AMD aldığımız için...

Biraz şans - HD 5450 hızaşırtmaya uygun bir kart değil bir kere yapılsada üzerindeki kapasitör kalitesi ve güç tasarımı elverişli değil. AMD'nin de bozulan kartı var, nVIDIA'nın da. Ne olursa olsun, AMD'nin fiyatları biraz daha uygun kullanıcılar için. Şu anda dünyada en çok satan model (Türkiye dahil) HD 7850 modelidir ve çoğu kişi memnun bazıları bahtsız.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
çalık usta
09-10-2013, 22:49   |  #7  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
79 mesaj

Gidip devri çoktan kapanmış, çöp olmuş ekran kartını almışsın bir de üstüne AMD'ye boş boş laf atıyorsun pişmanlıktır diye. Nvidia ekran kartı kullanıyorum ama AMD eleştirilecekse de biraz zekice eleştirilmeli sen o karttan ne bekliyordun ki ne bulamadın. Üstelik koskoca firmanın da sadece tek bir ürünü varmış gibi amd pişmanlıktır denmesi de ayrı saçmalık işte.

okinkurt
10-10-2013, 14:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Sende sorun cıkması üreticinin suçumu iyi irdelemek gerek karta hız aşırtma yapmışsın zaten burda kafadan sorumlu sen oluyorsun bende 9800gt var mesela 4 senelik kart stok hızlarda kullanıyorum hız aşırtsam kart yansa suclu nvidia mı olur birde senin kartın yorumlarına bir bak istersen stok da cok ısındığını sölüyorlar sen birde hızı yükseltmişsin ayrıca rezalet bir kart oyun oynamak için çok kötü bir seçim.

LENO7
10-10-2013, 17:14   |  #9  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

AMD işlemcisini bilmem de AMD ekran kartılarına overclock yapıyor. Yoksa neden o kadar yüksek güç istiyor. Ayrıca görüntü kalitesini de düşürüyor. Bunu bilmeyen kalmamıştır sanırım. Bu yüzden iyi performans veriyor.

Okinkurt benim kullandığım kart herkesin kullandığı gibi değildi. Overclocksuz oyunlarda 55-60 dereceye çıkıyordu, overclock ile 70 dereceye, bu 2 gün böyle kaldı. Sonra kasanın yan tarafına fan yerleştirdim. Oyunlarda overclock ile en fazla 55 derecede oynadım. Şimdi bu kart 50-55 derecede 2-3 ay kullandığım için mi yandı sence?

okinkurt
10-10-2013, 17:33   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: LENO7  
AMD işlemcisini bilmem de AMD ekran kartılarına overclock yapıyor. Yoksa neden o kadar yüksek güç istiyor. Ayrıca görüntü kalitesini de düşürüyor. Bunu bilmeyen kalmamıştır sanırım. Bu yüzden iyi performans veriyor.

Okinkurt benim kullandığım kart herkesin kullandığı gibi değildi. Overclocksuz oyunlarda 55-60 dereceye çıkıyordu, overclock ile 70 dereceye, bu 2 gün böyle kaldı. Sonra kasanın yan tarafına fan yerleştirdim. Oyunlarda overclock ile en fazla 55 derecede oynadım. Şimdi bu kart 50-55 derecede 2-3 ay kullandığım için mi yandı sence?

O.c de direk ısıdan yanacak diye birşey yok dostum dayanamadı gariban heralde benim arkadaşlar yapıyordu o.c ısı yok birşey yok 1 ay sonra parçaların perti cıkıyordu :)) belkide kartında bir üretim hatası vardı oda olabilir 50/55 derece yüksek değerler değil ancak senin düşünce tarzın hatalı bir kart yüzünden genelleme yapmamalısın .

Kapalı Hesap (153334)
10-10-2013, 18:01   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

1.Asus HD 5450 OYUN için üretilmiş bir kart değil. 2. olarak işlemcinde berbat.Bu sistemle oyun oynayamaman normal..Çok dandik oyunları oynarsın.Aldıgın kart ofis ve günlük ev kullanımı içindir.Gidip 5770 alsaydın hadi ya derdim.O karta verdigin para 40tl istedigin performans 500tl lik kart gibi.Ayrıca nvidia 630 yeni nesil bir kart amd 5450 hd eski ve ofis için bir kart.O yüzden nvidia amd karşılaştırması yaparken aynı yılda çıkmış ekran kartları olmalarına dikkat edin.