A4 TECH X7-G800V tuş kombinasyon sorunu

w0rkery
20-10-2016, 16:06   |  #1  
w0rkery avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar arkadaşlar,

Bugün itibari ile klavyemde:''Shift+1'' tuşları arasında bir sorun oluştu. Bundan dolayı ''Ünlem'' işaretini yazamıyorum. Bahsettiğim iki tuş ayrı ayrı çalışıyor ancak beraber çalışmıyorlar. Mesela Shift tuşunu kullanarak diğer sembolleri yazabiliyorken, sadece ''Ünlem'' işaretini yapamıyorum. O da ''1'' tuşu ile etkileşime geçemediği için.

Bu sorun hakkında bilgisi olan varsa çözüm önerilerini bekliyorum. Sorun klavyede ise bunu tespit edip ona göre birşeyler yapmam gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ümit Yasin TAŞMAZ
20-10-2016, 17:33   |  #2  
Ümit Yasin TAŞMAZ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
207 mesaj

Selam, kısayol atanmış olabilir, bundan dolayı çalışmıyormuş gibi görünebilir. ekran klavyesiyle denermisin? ek olarak sağdaki shift tuşu ile deneyebilirsin. eğer onda da çalışmıyorsa muhtemelen bir kısayol atamışsındır.

IOBIT programı ile ( WinFix ) çözebilirsin diye düşünüyorum. :)

Gezginlere bakabilirsin bu program için. Eskiden ücretsizdi fakat artık üretmiyorlar. Paralıya döndü.
Kolaylıklar

w0rkery
21-10-2016, 00:09   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Çözüm önerilerin için teşekkürler ancak bahsettiğim tuşlara bir makro ataması olmuyor sadece ''G1,G2vb'' tuşlara atanabiliyor.Ekran klavyesi ile ünlem işareti çıkarabiliyorum.Shift de 1 de sorunsuz çalışıyor ekran klavyesınde ancak klavyedeki sorunum hala devam ediyor.

Ümit Yasin TAŞMAZ
21-10-2016, 08:51   |  #4  
Ümit Yasin TAŞMAZ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
207 mesaj

Selam, tuş kombinasyonu - kısayol olarak atanmış olabilir. Function olarak değil. Ek olarak sağ shift tuşu ile denediğin zaman da mı olmuyor.? Hangi shift ile deniyorsun? Sağ Sol? Eğer ikisinde sıkıntı var ise. Denetim masasından klavyenin sürücüsü var ise kaldır. Tekrar kur. Tak kullan ise - Aygıt yöneticisinden kaldır, tekrardan tak.

Klavyen ile alakalı bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Başka bir klavye denermisin?