Acaba Ne olabilir...?

beltan
18-02-2007, 15:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Şu an Önümde sonbir ezeli bir broblemim kaldı sistemi çalıştırıyorum fakat biraz kastıran bir dosyayı açmak istediğimzaman makine kendine reset atıyo fandan olabileceğini düşündüm ama fanım çalışıyor ve soğutucuya
tam temas ediyor

Acaba Ne olabilir...?

TuncaBozkurt
18-02-2007, 16:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bilgisayarınız, çalıştırmayı denediğiniz programın bilgisayarı gerçek anlamda kastığını düşünüyorsa bilgisayarınıza reset atar.Bilgisayarınızın özelliklerini ve çalıştırmak istediğiniz ve bilgisayarınıza reset atan programı yazarsanız daha fazla yardımcı olabilirim.

ErenTu
18-02-2007, 22:25   |  #3  
Üye
96 mesaj

PC Reset bircok nedenden olabilir donanım cakışması bir trojen vs vs hangi programda reset atıyor yada farketmiyormu program hangisi olursa olsun reset atıyormu ?

beltan
20-02-2007, 01:15   |  #4  
OP Üye
57 mesaj
PC Reset bircok nedenden olabilir donanım cakışması bir trojen vs vs hangi programda reset atıyor yada farketmiyormu program hangisi olursa olsun reset atıyormu ?
sistemim
PIII 800 EB işlem cili 128 MB SD ram saırım gerisini solememe gerekyok

Ya her hangibir vinrar extract yaparken bile  ama her zaman yaptığı bir şey var oda Fire Foxu Kurmaya Çalışırken KESİN res atıyo makine

daha yada her hangibir driveri yüklerken yada bilgisayar ilk açılırken falan

(daha once makinemde XP yüklüydü ve Virus taraması yaptıktan sonra sistemim arıza yapmıştı ve hiç açılmıyordu bende XP ye format attım etekrar yüklemeye çalıştım olmadı en sonunda Win 98 i kurdum ondada KARNEL hatası vermeye başlamışatı arkın birinin sayesinde 2x 128 ram lerden birini soktum ve win 98 ile normalmiş gibi çalışmaya başladı bir soun dışında R E S A R T

ErenTu
21-02-2007, 09:15   |  #5  
Üye
96 mesaj

evet Senin Sorunun Donanım Çakısması Gibi gözüküyor güvenli kipte acip denermisin reset oluyormu pc olmuyor ise butun donanımlarını kaldır yeniden kur sorun kalmayacak ortada ...

beltan
21-02-2007, 17:54   |  #6  
OP Üye
57 mesaj

Evet sistemimdeki Bütün Sorunlar Düzeldi şimdi

Nasılmı Evet

* - Karnel Hatası Ram'lerin Birisinin Bozuk olduğundan kaynaklanıyormuş
* - Vede Restart Probleminin Sebebi ise Eren Tu Adlı Arkımızın dediği gibi bir donanım çakışmasından kaynaklanıyormuş. 98 de bütün sürücüleri kaldırarak yapmayı denedim olmadı ama XP'yi kurduğumda bütün sorunlarım ortadan kalktı

Zanledersem Xp Çakışan Donanım hatlarını giderdi....!!!

Tüm Arkadaşlara Gösterdiği İlgi ve bilgi paylaşımından dolayı çok teşekkür ederim