Access Point Kurulumu hakkında

HPQ-User
25-07-2011, 14:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

alican121 sormuş:
Öncelikle Merhaba arkadaşlar.benim Bir sorunum var o da şu;

Şimdi bizim site dubleks 24 evden oluşmakta ve bayağıda büyük bir site.Ana olarak sitenin tam ortasında Airties rt-205 modem var.Ancak sitenin diğer uçlarına da sinyal gitmesi için dört yerde de Airties at-301 var.Ancak bizim ev de tam kenarda kaldığı için sinyali ancak balkona çıkınca çekiyor.Evin içinden 1 çekiyor yada kopuyor.Ben de evimde rahat kullanabilmek için TP-LİNK TL-WA500G Access Point aldım.Sonrasında kullanma kılavuzunda belirttiği gibi ilk başta Laptop'umu AP ye bağladım.Sonrasında bilgisayarımda statik ip olarak 192.168.1.100 ü yazdım(kullanma kılavuzunda böyle yazıyor) daha sonra 192.168.1.254 e girerek AP nin arayüzüne girdim. Sonrasında SSID olarak Kendi adımı girdim bölge olarak Türkiye'yi seçtim ve Kanal olarak ta (sitedeki tüm modemlerde aynı) 11'i seçtim.buraya kadar güzel.daha sonrasında Wireless modlarından Repeater modunu seçtim.Sonrasında Çıkan ağlardan bize en yakın olan köprüyü seçtim.Sonrasında Save ye bastım.(Buraya kadar kurduğum modemdeyim 5 çizgi çekiyor ancak tam kurmadığım için sınırlı erişim diyor)Tam oldu derken bir de baktım ki benim kurduğum ağı görmüyor yine eskisi gibi benim bağlandığım 1 çizgi çeken ağa bağlanıyor.bunu 6-7 kere denedim ancak hep aynı sonucu verdi.Sanki hiç ağı kurmamışım gibi oluyor.Herşeyi kullanma kılavuzuna göre yaptım ancak olmadı yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Fujitsu Siemens Amilo Pi 2550 T8300,2 GB Ram,2.40 Ghz Windows 7 Ultimate,ATI Mobility Radeon HD2400 256MB Ekran Kartı,250 GB HDD

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/534.30 (KHTML, like Gecko) Chrome/12.0.742.122 Safari/534.30