Access ta modülüm çok çabuk şişiyor...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
efkan
19-02-2004, 09:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

selam ben bir şirkette kullanmak üzere access ta bi depo takip modülü oluşturdum..database ve arayüz 2 ayrı access programından oluşmasına rağmen database im çok fazla şişiyor..normalde 8 MB olan database kullanıma başlandıktan yarım saat sonra 1 GB a ulaşmış oluyor.. hem tek kullanıcı bu modülü kullanıyor..modül içerisinde raporlama ve bir çok sorgu mevcut...
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
   herkese çalışmalarında başarılar...

hasanyasin
19-02-2004, 11:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Sevgili efkan,
Evdeki kitaplığınız ya da CD koleksiyonunuz için oluşturabileceğiniz veritabanları dışında Access'le uğraşmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. MySQL kullanın, baş ağrısından kurtulun.

Karşılaştığın hata, senin kodundaki bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Çok dikkatli hata analizi yapmalısın.

Bununla birlikte, Access için yapılan bazı güncellemelere de ihtiyacın olabilir. Şu sayfadan, gerekli güncellemeleri indirip kurmalısın:

;en-us;acc2002

[Tabii bu linki verirken, Access 2002 kullandığını varsayıyorum. Farklı bir sürüm için, Microsoft web sitesine bir göz atman gerekiyor...]

efkan
19-02-2004, 13:46   |  #3  
OP Yeni Üye
35 mesaj

İlgilendiğin için çok teşekkürler.benim hayalimdeki database de herzaman oracle , interbase ve mysql olmuştur. yalnız şu anda sisteme çok fazla veri girilmiş olduğundan ve ben mysql e nasıl aktaracağımı bilmediğimden şu anda bunu yapabilmem imkansız..

ilgilendiğin için tekrar teşekkürler , çalışmalarınızda başarılar...