acer 5720g de ilk açılış ekranında dikey cizgiler

okanbaturhan
10-06-2010, 17:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

acer 5720g laptobumda ilk açılış ekranında (acer yazan ekranda) dikey çizgiler oluştu.başka ekrana taktığım zaman bu çizgileri görmüyorum.birkaç kez recovery yapıp yeniden yükledim.ilk başta herşey normal çizgi yok ama bir müddet sonra mesela bir program yüklediğim an sistem çöküyor ve ilk ekrandaki çizgiler yine başlıyor.bilgisayar  kendini resetlemeye başlıyor.bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
vista kullanıyorum.

yukarıdaki yazıyı yazdıktan sonra sistemime xp yükledim.ekran kartı driverı yok iken sistem normal açılıyor (yanlız ilk ekrandaki cizgiler devam ediyor).ekran kartı driverını yükledikten sonra ise bembeyaz bir ekran oluşuyor.ve bir müddet sonra sistem kendini resetliyor.sorun ekran kartındamıdır?
ekran kartı geforce 8400m gs 256 mb.

Son Düzenleme: okanbaturhan ~ 10 Haziran 2010 19:33
hasan_gul
10-06-2010, 19:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

sorun eğer ekran kartının driverını yüklemeden önce bu çizgiler yoksa ve ekran kartını driverını yükledikten
sonra bu çizgiler hala devam ediyorsa kesinlikle benim düşünceme göre sorun ekran kartı diyorum krdeşim
bunu birde windows7 'de dene krdeşim  ordada aynı yapıyorsa tespit doğrudur donanımsal diyorum 

ben eski bilgisayarımı göndermeden resetleme yapıordu 3işletim sisteminde denedim
xp , vista windows7 de ve hepsinde aynı resetlemeyaptı sorun donanımsalçıktı ve ürün değişimine gitti ben sorunu ölebuldum

okanbaturhan
10-06-2010, 21:20   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

dediğin gibi windows7 de de denedim.driverı yüklediğim an beyaz ekran oluyor.tahminim ekran kartı gitmiş.ilk açılıştaki çizgi durumuda devam ediyor.ilgine teşekkürler.

hasan_gul
11-06-2010, 09:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

rica ederim bu yaptıklarını aynen acer arayıp söyleyeceksin bunları denediğine dair 
ve teknik servisiniz ile açık adresinizi alabilirmiyiz de ondan sonra ups ile gönder
ve  sürekli takip et baktın yapmadan gönderdiler ikinci sefer tekrar gönder acer o uyuzluğu var yapmadan ve bakmadna gönderiyorlar ikincisinde baktın olmadı tüketici haklarına başvur en son çare