Acer 5741G Şarj sorunu

molla61
20-03-2014, 03:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar iyi günler.

Başlıktada belirttiğim gibi problemim laptopun şarj problemi. Markası tam olarak ''Acer Aspire 5741G''dir.
Laptobun şarj yuvası problemli gibi biraz oynuyor.Şarj aletinin ucunu taktınız mı biraz oynuyor.Hatta bundan sebep garantiye göndermiştim fakat şarj yuvasının bozuk olmadığını söyleyip işlem yapmadılar.Zaten şimdiye kadar şarj alıyordu hiçbir problem olmadan kullanıyordum.Şuanda ise şarj aletini yuvasına taktığım zaman bazen şarj etmiyor.Sonra laptopun üstünde ki(açma kapama tuşundaki ışık, şarj oluyor lambası ve bir ışık daha var) trafik lambası gibi yanıp sönmeye başlıyor ve tabii ki bu arada bilgisayarı şarj etmiyor.Düzeltmek için çıkartıp tekrar takmam gerekiyor.Bilgisayarım sorunsuz, sıkıntısız güzel çalışıyor. Tek sorunu bu anlattığım sorun. Bunu nasıl düzeltebilirim? Yoksa ufak bir tamire mi ihtiyacım var? Yapmam gereken nedir, tutarı ne kadardır, bilgisi dahilinde olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
Not: Yaklaşık 3,5-4 senelik bir bilgisayardır. Garantisi bitmiştir.

gaygandalf
03-04-2014, 01:15   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

kardeş öncelikle şunu söyliyim foruma sana yardımcı olmak için kaydolfum ha ne kadar işe yarar bilemem ama bende de aynı sorun vardı ben sadece fanı temizlemek için bilgisayarı açmaya karar verdim eğer bilgisayarın içini açarsan (acer supportta teknik biligisi mevcuttu sanırım adım adımvardı herşey) şu mavi bağlanma yerini görürsün o yerinde oynuyoonu hafif çıkarıp yerine yerleştırmen olayı duzeltıyo benımde basıma aynı sey geldıgımdem soyluyorum 2 dk oyun oynatmaz iğrenç bişeydir şuan gayet rahat oynuyorum saatlerce belki işine yaramaz ama yinede bi dene kolay gelsin...