Acer Aspire AS5520G-604G25M... Sorun!

erostur
10-03-2010, 18:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Selam arkadaşlar benim Acer Aspire AS5520G-604G25M bir laptopum var tabikide bir sorunum.

Kısaca şöyle anlatayım power tusuna bastıkdan sonrabios ekranı bile gelmeden beyaz bir ekran geliyor hafif çiziklerle renkli bu çizikler kırmızı siyah mavi felan daha sonrasında fax kagıdı gibi kararmaya baslıyor ondan sonra res atıyor aynı işlemler kendi kendine devam ediyor.Durduk yerde olan bu enteresan olay için bi açıklama yada çözüm varmıdır acaba yoksa servisemi götürmeliyim? Bir çok yol denedim ama acamadım bit türlü acılmıyor.

Diğer sorun ise şu: Servise gönderdiğimde LCD yada ekran kartı ile alakalı bir problem ise HDD deki verilerimi kaybedermiyim?

ilk defa başıma böyle bir sorun geliyor pc kullanılamaz halde biosa bile giremiyorum beyaz ekrandan siyah ekrana dogru geliyor rea tıyor aynı işlemler aynı işlemler....

Süleyman.
10-03-2010, 22:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Cihazınızı servise göndermenizi tavsiye ederim. Sabit diskinizde sorun yoksa verilerinize birşey olmaması lazım ama serviste ne yapacakları belli olmaz, tutup formatlamaya da kalkabilirler. Bu konuyu da servise danışmanız en uygunu olur.

ElectronicMusic
11-03-2010, 17:38   |  #3  
ElectronicMusic avatarı
Yıllanmış Üye
138 mesaj

Kardesim  bundan 4 5 ay önce benimde başıma aynı olay geldi tamamen aynısı ekran kartına elveda de %90 ekran kartından kaynaklanıyo sorun.Hardiskteki veriler içinse zaten sana soruyorlar içinde önemli bilgileriniz varmı diye.Mecburen servise götürüceksin yapıcak bişi yok.
Ben bursadayım dataproya vermiştim 26 gün sonra cihaz elime geldi.

dkmami123
13-03-2010, 15:32   |  #4  
Yeni Üye
22 mesaj

Servise bildirmeni tavsiye ederim ama bildirirken mutlaka Harddiskimde önemli dosyalar mevcut de