acer bilgisayarda xp den vistaya dönüş?

nurdetay
15-11-2008, 09:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba.bilgisayarımın modeli acer 5100.bir programı kullanmak için xp yüklettim.ama şimdi xp orjinal versiyonu yükleyin fln diyo.ayrıca vistanın estetiğine geri dönmek istiyorum.bu bilgisayarda vistaya dönmek için ne yapmam gerekiyor?bir de f12 tuşuyla dönülür diyorlar ama denedim olmadı.hatta bozukluklar oldu.acaba ben yanılış zamandamı basıyorum.ayrıntılı bilgi istiyorum lütfeeen...

SAİNT
15-11-2008, 09:52   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

öncelikle acaba xp çevirdiğinizde vistanın recovery bölümü duruyormu yoksa oda silindimi eğer silindiyse  servisle görüşün yok cd varsa cd yükledikten sonra driverleri bulup yüklemelisiniz vistanın kurulumu çok basit elinizde cd varsa kurabilirsiniz tek yapacağınız sizden yükleme yapmak için yer göstermek istediğinde c bölümünü göstermenizdir.

nurdetay
15-11-2008, 13:38   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

malesef elimde vista cdsi yok.anlaşılan bi bilgisayarcıya gidip yükletmem gerekiyor.ama bildiğim kadarıyla silinmedi vista.yani hala kayıtlı.xp yi yükleyen kişi f12 tuşuna basınca geri gelir demişti ama gelmedi.hatta o tuşa bastıktan sonra dokunmatik bir fare varya laptop ta adı ne bilmiyorum,o bozuldu.mausu takıp işlemleri öyle yapmak zorunda kaldım:(