Acer pc Monitörde Beyazlık

Ryc32
11-01-2009, 02:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
141 mesaj

merhabalar,
şuan kullandığım bilgisayar acer 5520g modeli. Ekranın alt kısmında 3 tane yanyana büyük ve yuvarlak şeklinde parlaklık oluştu. cs veya cod4 oyunu oynarken el feneri açıp ilerlersinizya aynı o şekilde bir parlaklık var. ne kadar süredir var bu sorun hiç farketmedim ama dikkatimi çektikten sonra çok fazla parlaklık olduğunu ve rahatsız verici olduğunu farkettim. özellikle arkaplanı siyah yaptığım zaman çok belli oluyor. sorun neyden kaynaklanabilir acaba _? garantiye versem değiştirme gibi bir hakkım olabilir mi?yada basit bir çözümü var mı ? kısaca ne yapman gerek.
şimdiden teşekkürler ....

Son Düzenleme: Ryc32 ~ 11 Ocak 2009 02:45
YasarS
11-01-2009, 03:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Verdiğim linkten dosyayı indir ve ölü piksel testi yap zaten kurulumsuz.Eğer o bölgedeki pikseller ölmüş ise test sırasında ortaya çıkar.

KULLANIMI:İndirdiğin otomatik arşive çift tıkla C/chip altında bir klasöre çıkarma yapacak oraya git ve chip klasörü altındaki simgeye tıkla ekrana ayar penceresi çıkacak sen ekranda herhangi boş bir yere sürekli tıkla tıkladıkça renk değişecek ve ortadaki küçük ayar yerindede değerleri göreceksin.Zaten renkler değiştikçe o bölgeye dikkat et ölü piksel varsa farkedersin

Son Düzenleme: YasarS ~ 11 Ocak 2009 03:28
Ryc32
11-01-2009, 16:20   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
141 mesaj

teşekkürler YasaS arkadaşım ama linkden indiremiyorum programı ancak ölü piksel olduğunu sanmıyorum çünkü ölü piksel nokta şeklinde oluyor. Benim anlattığım 4-5 cm büyüklüğünde bir çember gibi beyaz bir parlaklık var. Normal renginden daha açık bir renk gibi gözüküyor. Birde bu dediğim çemberden ekranın alt kısmında yanyana 3 tane var yani ekranın altının bikısmı rengi açık gözüküyor ....