Aciil update 8024402C 6gündür çöz. bek.

HPQ-User
24-04-2008, 20:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sp123 sormuş:
sp1 yükledim. ie sayfayı görüntüleyemiyor.Ayrıca windows update 8024402C hatası veriyor.mozilla web sayfasını açıyor.
        Artık sp1 de kalkmıyor.Geri yüklemede yapılmıyor.çünkü geri yükleme noktalarını temizledim. İlgilenenlere teşekkür ederim.

6 gündür çözüm bulamadım.birçok çözüm yolu denedim olmadı.Chip dergisinde yok mu bir bilen.Bunları denedim:
0x8024402C veya 0x8024502d hata kodları
       A)Bu hataları gidermek için, proxy özel durum listesindeki karakterleri kaldırın ve proxy önbelleğini temizleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
1. Internet Explorer'ı açın.
2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
3. Bağlantılar sekmesini tıklatın Yerel Ağ Ayarları'nı tıklatın ve Gelişmiş'i tıklatın.
4. Özel Durumlar bölümünde girdi varsa silin.
5. Internet Explorer'dan çıkın.
6. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.
7. Aşağıdaki komutları yazın. Her komutun ardından ENTER tuşuna basın.
• proxycfg -d
• net stop wuauserv
• net start wuauserv
  B)1- a Bilgisayarımızı kapatıp açınca, açılışta F8 basıyoruz
1-b Karşımıza İleri Ayarlar Menüsü çıkacak
1-c Bu sayfadan Güvenlik Modu seçerek bilgisayarımızı açıyoruz

2-a Bilgisayarımızdaki Başlat olan yerdeki vista ikonunu tıklarak ÇALIŞTIR komutunu açıyoruz. Buraya %windir% yazıp enter'lıyoruz

2-b Karşımıza sayfa açılacak. Buradan SoftwareDistribution adlı klasörü buluyoruz.

3-c Bu klasöre sağ klikleyerek yeniden adlandırıyoruz

4-d Bu dosyanın adı olarak SoftwareDistribution.old olarak yazıyoruz.
     Olmadı...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
vista home prem.32bit. 1024rm. çift çekirdek 5600-1.83-1.83 sürekli güncel idi.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Kapalı Hesap (34907)
25-04-2008, 07:34   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım
Çözüm 1: Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows Update sitesini yeniden denetleyin
Çözüm 2: Sabit diskinizi hatalara karşı denetleyin.
1. Başlat düğmesi ve ardından Bilgisayar'ı tıklatarak Bilgisayar'ı açın.

2. Denetlemek istediğiniz sabit disk sürücüsünü sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.

3. Araçlar sekmesini tıklatın ve Hata denetimi'nin altında, Şimdi Denetle'yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Taramanın dosyalarda ve klasörlerde algıladığı sorunları otomatik olarak onarmak için, Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt'i seçin. Aksi halde, disk denetimi sorunları yalnızca bildirir, düzeltmez.

Kapsamlı bir disk denetimi gerçekleştirmek için, Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış'ı seçin. Bu tarama seçeneği, sabit diskin kendisindeki fiziksel hataları bulup onarmaya çalışır ve tamamlanması çok daha uzun sürebilir

Hem dosya hatalarını hem de fiziksel hataları denetlemek için, Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt ve Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış seçeneklerinin ikisini de belirleyin.

4. Başlat'ı tıklatın

Çözüm 3: Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını çalıştırın
1. Başlat düğmesini tıklatın Aramaya Başla kutusuna cmd yazın.
2. Programlar listesinde, cmd'yi sağ tıklatın ve sonra Yönetici olarak çalıştır'ı tıklatın.

Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolanızı yazın veya Devam'ı tıklatın.
3. Komut istemine sfc /scannow satırı yazın ve ENTER tuşuna basın:

Tarama işlemi tamamlandığında, karşılaştığınız sorunun çözülmüş olup olmadığını sınayın

Çözüm 4: Windows Vista Bellek Tanılama Aracı'nı çalıştırınız
Başlat tıklatın Aramaya Başla kutusuna bellek yazın.
3. Sonuçlar kutusunun üstünde, Bellek Tanılama Aracı'nı tıklatın.
4. Araç açıldığında, Yeniden Başlat ve Sorunları Denetle'yi tıklatın. Bilgisayar yeniden başlatılır ve tanılama programı çalıştırılır.

Çözüm 5: Bilgisayarı yeniden başlatınız ve çalışır durumda olan tüm uygulamaları kapatınız veya devre dışı bırakınız...

Son çareniz Microsoft.com dan yardım alınız
1. Tel yardım-Microsoft türkiye-021225859998
2. web yardım-windows help.
YARDIM: için.::

K.A.Y.A.H.A.N
25-04-2008, 08:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
672 mesaj

Merhaba Farklı bir İnternet Web Arayıcısı ile giriş
yapmayı deneyin Gözünü devirmiş