Açık yazılımlı, Android'li konsol geliyor!

CHIP Online
31-05-2011, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

PlayStation veya Xbox'ı gözüne kestiren yeni konsolun en büyük farkı: "Açık" olması!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/acik ... -geliyor_27197.html

Resimlerle: Oyun konsollarında 15 tasarım faciası

Envizion isimli bir şirket Android işletim sistemini kullanan ve televizyonlara bağlanan yeni cihazını tanıttı. 1.2 GHz Samsung çip ve 512 MB DDR 2 hafızası olan cihaz, akıllara hemen yine Android işletim sistemi kullanan Google TV'yi getirse de aslında daha farklı.

Cihazın adı Evo 2, ancak Evo 4G akıllı telefonlarla da cihazın bir bağlantısı bulunmuyor. Televizyonunuza bağlayabileceğiniz kutu şeklindeki cihazla video oyunları da oynayabiliyorsunuz. Konsol özellikleri de olan bu cihaz hakkında Envizion CEO'su Derrick Samuels şunları söylüyor; "Evo 2 açık bir konsol ve kullanıcılar cihazın herhangi bir parçasını değiştirebilirler."

Bu sıralar kapalığıyla tartışılan ve yine bu nedenle hacker'ların hedefi haline gelen Playstation 3'ün karşısında farklı duruşuyla şimdiden birçok kullanıcının dikkatini çeken Evo 2, Android 2.2 işletim sistemini kullanıyor. Ancak Android 2.2'nin de zamanla güncellenmesi bekleniyor.

Tüm konu: Açık yazılımlı, Android'li konsol geliyor!

Resimlerle: Oyun konsollarında 15 tasarım faciası

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Evo 2 konsollara yeni bir anlayış getirebilir mi?