[ACIL] Missing Operating System

a.ozcan
06-06-2012, 03:50   |  #1  
a.ozcan avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,013 mesaj

Bugün Windows 7 Ultimate yüklü bilgisayarıma flash bellek format atıyordum.Son bölümlerinde idi elektrik kesintisi oldu. Daha sonra bilgisayarı açarken sürekli "Setup is starting services" ekranı geliyor ve hata veriyor(The computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error.Windows installation annot proceed. To install Windows, click "OK" to restard the computer, and then restart the installation" hatası veriyor.Yeniden başlatsamda ne yapıp etsemde yok olmuyor sürekli bu oluyor.Güvenli mod v.s. de çalışmıyor yine bu ekrana geliyor.Bende BOOT'lu XP'yi flash bellekten kurayım dedim.Attım Flash'a dosyaları önceden atılıyordu bu şekilde format.BIOS'dan Flash belleği first boot'a ayarladığımda bilgisayar acılırken Missing Operating System hatası veriyor.Diğer türlü BOOT'lu XP bilgisayar açılırken başlamıyor.

Nasıl çözeceğim acaba?

Anroozha
06-06-2012, 09:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj

Dvd'den falan tekrar format atmayı denesen ? Dvd okuyucu yoksa sistemde harddiski başka bilgisayara takıp windows 7 kurmaya çalıştığın kısmı biçimlendirip tekrar'da usb den yüklemeyei deneyebilirsin alternatif çözüm..

REdbLACKI
06-06-2012, 12:16   |  #3  
REdbLACKI avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
654 mesaj

Arkadaşim ''To install Windows, click "OK" to restard the computer, and then restart the installation"'' bu uyarıyi verdiğinde format dvd sini tak ve OK ye tık.Büyük ihtimal yüklemeyi kaldığ yerden devam eder yada yeniden başlar.Bide öyle dene olmazsa diğer çözumlere bakarız...

a.ozcan
06-06-2012, 12:59   |  #4  
a.ozcan avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Geçenlerde sistemi yeniledim.Aldığım, 990XA-UD3'de PATA(IDE) girişi yok.Sadece SATA.Elimdede SATA DVD-RW yok.Başka bilgisayara takma fırsatımda yok.Evdeki tüm bilgisayarlar dizüstü.Başka bir çözüm yolum yok mu acaba?

Anroozha
06-06-2012, 13:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
203 mesaj

Linux live cd ile pc yi açıp windowsun olduğu yeri biçimlendirbilirsin başka çözüm olarak,yalnız boyutlara göre yap işlemi,  isimleri windowsdaki gibi yazmıyor o yüzden işlemi yaparken dikkat etmeni öneririm yanlış birşeyde dosyalarını kaybedebilirsin.

a.ozcan
06-06-2012, 16:07   |  #6  
a.ozcan avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Exa'dan Sata DVD-RW aldım, yarın gelir.DVD-RW ile sorunu çözebilir miyim acaba?

a.ozcan
07-06-2012, 12:45   |  #7  
a.ozcan avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

EXA'dan aldığım DVD-RW ile ilk XP kurdum.Sonrasında Windows 7 kurdum.Şimdi sorun yok.Teşekkürler.

Anroozha
07-06-2012, 20:26   |  #8  
Yıllanmış Üye
203 mesaj
Alıntı: a.ozcan  
EXA'dan aldığım DVD-RW ile ilk XP kurdum.Sonrasında Windows 7 kurdum.Şimdi sorun yok.Teşekkürler.

Güle güle kullan hayırlı uğurlu olsun,sorunun çözüldüyse başlığa (Çözüldü) diye eklersen iyi olur.Aynı sorunla karşılaşıcak kişiler için belki bir yardımı dokunur topic'in :)