Acil Yardım asus anakart sorunu

Genius970
03-08-2011, 00:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım ve yardımlarınıza ihtityacım var öncelikle pcmin özelliklerini belirtiyim;
Asus anakart en fazla 2gb ram destekleyen
2x1GB kingston ram
500GB Samsung harddisk
2.6 işlemci
450wat güç kaynağı
Sorunlarım pcim açılırken harddisk hatası vermesi f1 e basmadan açılmıyor ve açıldıktan sonra masaüstü dosyaları gelince en alttaki başlat menüsü çoğunlukla başlamıyor ve pc donuyor sadece görev yöneticisi açıyor ve pc çok kasıyor ekran kartım en az 400watlık güç kaynağı istiyordu ama ben 300watlık kullanıyordum ve 450watlık güç kaynağımı aldım ve bugün takdım bilgisayar 2saat çalıştı sonra aniden kasa kapandı tekrar başlat düğmesine bastığımda 2sn çalışıp duruyordu yani 2saniye ışıkları yanıp fanları dönüp kapanıyordu bide pcyi odama yeni kurduğum için yaklaşık 7-8metrelik kablo kurdum 2tane 4metrelik kabloyu birleştirerek sorun kablodan kaynaklanıyor olabilirmi? veya pcden bir diğer sorunumda birdağa kasanın kapanıp işlemcinin yanması bunun olma ihtimali nedir bana ne önerirsiniz? baştan söliyim pek param yok zaten pcye bayabi masraf yaptım yanlış anlamayın birşey alıcak durumda değilim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler morelim bozuk yardımlarınızı bekliyorum

Jubei76
03-08-2011, 00:20   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Anakart markası ?
Powersupply markası ?
Kasa markası ?
İşlemci modeli ?
7-8 Metrelik kablo ne kablosu ?

ekran kartı
03-08-2011, 00:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Jubei76'nın dediği gibi o kabloyu ben de anlamadım.

Genius970
03-08-2011, 00:44   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Anakartın markası asus
Powersupply'nin markası frisby
Kasa markası crea
İşlemciyi bilmiyorum elimde onunla ilgili bir bilgi yok tek bilgidiğim 2çekirdek olduğu ve 2.6 hızına sahip olduğu
Kabloda bilgisayarın powersupplynin kablosunu taktığım priz kısa kaldı 2tane4 metrelik kabloyu birleştirerek yaptım şuanda pc çalışıyor ama alttaki başlat menüsünü açmak için 10-15kez pcyi açıp kapadım ve şuandada kasıyor kasanın üzerindede İntel Pentium D inside arması var lütfen bana yardımcı olun birde babamın müzikleri var onları taşınabilir harddiske yedekliyorum 81gb yaklaşık 1saat oldu yakında biticek yani pcde virüs varsa bu arşivin taşınabilir harddiske geçmesini engellermi?

Jubei76
03-08-2011, 01:05   |  #5  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: Genius970  
Anakartın markası asus
Powersupply'nin markası frisby
Kasa markası crea
İşlemciyi bilmiyorum elimde onunla ilgili bir bilgi yok tek bilgidiğim 2çekirdek olduğu ve 2.6 hızına sahip olduğu
Kabloda bilgisayarın powersupplynin kablosunu taktığım priz kısa kaldı 2tane4 metrelik kabloyu birleştirerek yaptım şuanda pc çalışıyor ama alttaki başlat menüsünü açmak için 10-15kez pcyi açıp kapadım ve şuandada kasıyor kasanın üzerindede İntel Pentium D inside arması var lütfen bana yardımcı olun birde babamın müzikleri var onları taşınabilir harddiske yedekliyorum 81gb yaklaşık 1saat oldu yakında biticek yani pcde virüs varsa bu arşivin taşınabilir harddiske geçmesini engellermi?
İlk önce bu programı

http://www.piriform.com/speccy/download

Sonrada bu programı indir

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Sistemin tam olarak hangi bileşenlerden oluşuyor görelim.

Böyle olması gerek.

Son Düzenleme: Jubei76 ~ 03 Ağustos 2011 01:10
Genius970
03-08-2011, 01:24   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Birinci programı indiremedim ama Cpu-z yi indirdim işlemcim İntel Pentium D805 Ekran kartım NVIDIA GeForce 8500GT