Acil yardım edin lütfen xp format atamıyorum

hayalimdesin
03-08-2009, 21:36   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

arkadaşlar xpye format attım ve sp3 yükledim yüklerken bazı dosyalar sorun çıkartıyordu bende ikinci cdyi sp3 koyup taki kurulana kadar ve kurulumu başarılı bir şekilde bitirdikten sonra daha sonrak pc açılışlarında bilgsayar ciddi bir sorundan kurtarıldı bu uyarı çoğu programlarda veriyordu bende gönderme deyip kapatıyordum birkaç kez denedikten sonra bazen düzeliyor bazende bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyordum. taki bugüne kadar şimdi xp sp2 ve sp3 cdlerini takıp pcyi yeniden başlattığımda pc donuyor açılmıyor cdyi cıkardığımda açılıyor sonra pc acıldıktan sonra cdleri takıp deniyorum yine bilgisayar donuyor ve yanıt vermiyor uyarısı veriyor hiçbir işlem yapamıyorum cdleri cıkarınca düzeliyor. cdler calışıyor birbaşka pcde denedim hiçbirinde sorun yok           

pc özellikleri:

CPU Type DualCore Intel Celeron, 1766 MHz
Motherboard Name MSI MS-7267
Motherboard Chipset Intel Lakeport i945G/GC/GZ/P/PL
Optical Drive TSSTcorp CDDVDW SH-S223F

zrgnlr04
03-08-2009, 21:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ayr ... rehberi_t85796.html

ErKaN-23
03-08-2009, 22:08   |  #3  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

formata başlarken vindows ekranından mı başladın kuruluma yoksa bios dan boot seçeneklerinden cd yi gösterip cd den mi başlattın.? sanki vindows ekranından formata başlamaşsın gibi yada format cdlerinde bir hata yada eksiklik vardır.

hayalimdesin
04-08-2009, 08:31   |  #4  
OP Yeni Üye
23 mesaj

bios ayarlarından cden başlata ayarladım biosta sorun yok
cdlerdede sorun yok
ben format cdlerini (diğer normal cdlerde) takınca bilgisayarımda aç diyorum donuyor açılmıyor.
sonra format cdlerini takıp resetleyince yine donuyor uzun bir süre bekleyince cdrom sürücüsünü devre dışı bırakıp açıyor ve cdrom sürücüsünü görmüyor.  cd takmadan resetleyince herhangi bir sorun olmuyor fakat cd takıp resetleyince format atmak için çıkan cden önyükleme için bir tuşa basın yazısı gelmiyor yazı gelmeden önce donup kalıyor. taki cdrom sürücüsünü devre dışı bırakana kadar ve devre dışı bırakıp normal bir şekilde açılıyor. windowsun yardım menüsünden hepsini denedim yine olmuyor bir hafta öncesine kadar cdrom sürücüsü tıkır tıkır çalışıyordu.

Süleyman.
04-08-2009, 10:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bunu bir deneyin: https://www.chip.com.tr/blog/semi ... u-cozuldu_3239.html

hayalimdesin
04-08-2009, 12:32   |  #6  
OP Yeni Üye
23 mesaj

tşk kardeş bir denemeye çalışayım ama bir sorun var ben köydeyim yakınımda başka bir bilgisayar yok benim bilgisyarada kopyası bulunmuyor. cdende bilgisayara kopyalama yapamıyorum en kısa zaman da dediğini yapacam bakalım olacakmı.
birde ben format attıktan sonra cd sürücüm düzgün çalışacakmı çünkü film cdsi takınca düzgün çalışıyor fakat program cdlerinde çalışmıyor
tşk yardımlarınız için arkadaşlar.