Acil yardım hatta imdat! Lütfen...

burcio
22-03-2010, 21:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba,
Aldığım ASUS N61Vn280BD Laptop 1 ay sonra yavaşlamaya başladı, programlar ya yanıt vermiyordu ya da çok geç yanıt veriyordu. ASUS servisine götürdüm 11.02.2010'da ve 3 hafta kadar sonra ilk önce hard diskin değiştirileceğini söylediler, geçen hafta da laptopı tamamen değiştirceklerini söylediler, faturayı-belge düzenlemelerini bekliyorum şu an. BİMEKS'ten aldığım için oradan değiştirebilecekmişim oradaki prosedür nedir, tekrar aynı laptopı mı almam gerekiyor, yoksa asus mu seçmem gerekiyor bilmiyorum. KDV dahil 2359 tl verilmişti, elimde bu fatura var. Bu durumda ne tür bir prosedür işliyor bilen var mı? Bir de en önemlisi BİMEKS'te sorun çıkarmayacak bir laptop bulmam lazım, herhangi bir öneriniz var mı? Daha önce ASUS ve Toshiba'nın en sorunsuz bilgisayarlar olduğunu okumuştum CHIP'te, Toshiba olabilir diye düşünüyorum ama çok da bilmiyorum. Bana bir ürün tavsiye eder misiniz BİMEKS'ten? Size hakkında en az danışılan laptop ya da problem çıkarmadan çalışacak bir laptop sorsam ve bu BİMEKS'ten olacak olsa ne olurdu tavsiyeniz? Bu arada film izlemek, internete girmek, müzik dinlemek, office ve istatistik programları dışında pek kullanmıyorum, ısınmayan, kullanımı rahat, teknolojinin gerisinde olmayan ve sağlam-dayanıklı bir laptop arıyorum.. (Bu kadar az şey yaparken, doğru dürüst oyun bile oynamazken, o özellikte bir laptop almam MSI'ya -alev topuna dönen bir adm'ydi- iki yıl boyunca dayandığımı gören ailemin hediyesidir belirtmeden geçemedim. Laptop konusunda 2 kez şanssızlık yaşadım ve bu sefer bir bilene danışmak istedim. )
Okuduysanız bile teşekkür ederim ve yazarsanız daha bir memnun hatta minnettar kalacağım emin olabilirsiniz, çok umutsuz ve feci bir haldeyim tezimi yetiştirmem için acilen bir öneriye ihtiyacım var laptop konusunda...
Teşekkürler...

yaratikmustafa
22-03-2010, 22:02   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

size kendimden bi örnek vermek istiyorum... bende 3 sene önce bi acer bilgisayar almıştım. yanında ufak b,i hediye vermişlerdi.. o bozulmuştu ve bimeks aynısını hemen verdi... büyük ihitimal aynı marka ve model bilg. verirler. istediğinizi almanızı söylerler ise 3 senedir acer kullanıyorum en ufak sorun çıkmadı kimse beğenmez aceri ama canavar gibi makine... :)))

Semih Özyurt
22-03-2010, 22:08   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

aynı marka  model verirler aldığın bilgisayarın modeli mağzada yoksa bir üst modelini verirler ama alalı çok olmamış sanırım büyük ihtimal aynı marka model verirler

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 22 Mart 2010 22:10
hariciadam
23-03-2010, 10:15   |  #4  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

semihe  katılıyorum   aynı  modeli   alman olası  ama  ellerinde   var  ise   yok  isede o paraya  eş  değer   başka  bi ürün seçmen  ama  bu sefer   de  üstüne  ekleme  yapman  gerekicek  onuda  belirteyim ! bana  kalırsada ,alırsan  o paraya  eş  değer  acer  alman sorun yaşamazsın bi  daha...