Acil Yardım !! Htc desire hd mi htc desire s mi ?

bourvil
04-07-2011, 22:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar yarın bu 2 telefondan birini alıcam fakat karar veremedim hd2 de androıd 2.2 s de 2.3 yuklu hangısını onerırsınız s daha sağlam duruyo kasa olarak tek parça aliminyum falan. 2 side 2. el alıcam bi öneride bulunursanız çok sevinirim.

ekran kartı
04-07-2011, 22:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Desire S alın.

bourvil
04-07-2011, 22:42   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

bende öyle düşünüyorumda birinde 8mp diğerinde 5mp kamera var çok fark edermi birde arasında işlemci farkı falan hız olarak çok fark var mı .s

kenzita
07-07-2011, 13:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3776&idPhone2=3468

Ekran
disire hd 4.3 inch  LCD
desire s  3.7 inch  S-LCD (super LCD)
çözünürlükler aynı 800x480
Gorilla Glass dayanıklı ekran ortak 
sensorler ortak ivme ölçer var 
Bence desire S daha yüksek pixel yoğunluğu ve Super lcd ile önde 
desire hd ne kadar büyük ekrana sahipse de telefonun tasarımı da çok geniş ve büyük oluyor
kalınlıklar 11.6 ve 11.8 mm ile neredeyse aynı ama hd bence fazla büyük. 3.7 inch bence yeterli yani desire s ekranda önde

hafıza

S 1.1 gb  rom
HD 1.5 gb rom 

Desire serisinin ilk telefonuna göre bu büyük romlar çok avantajlı özellikle uygulamalar için geniş alan sunuyor. Desire 2.3 gingerbread sürümüne yükseltilemiyor çünkü romu küçük geliyor ama bu iki telefonda böyle bir sorunla karşılaşmazsınız her ikisi de romlarıyla tam not alıyor
her iki ürün 32 gb ye kadar micro sd destekliyor. Burada problem alacağınız sd kart hızlı olmalı samsung marka olmamalı yabancı sitelere baktım markası ve kalitesi iyi olan micro sd ler öneriliyor bu kartlar uygulama hatta rom yüklemek için bile kullanılabiliyor.
Hafıza alanında beraberlik var.

Bağlantı
her iki telefon tamamen aynı bağlantı özelliklerine sahip samsung galaxy s II ye göre daha düşük bağlantıözelliklerine sahip ben bu teefonlara amiral gemisi demem htc de demesin galaxy S II bunlara bağlantı özelliklerinde nal toplatır. Yine berabere.

Kamera 
HD 8mp
S   5mp

her ikisi 720p hd video kaydediyor 30 fps tabi
mesele megapixel değil kesinlikle değil.
mesele detay yakalama, renk, ışık dengesi,hız (deklanşör)
hd 8mp olsa da chip dergisi haziran sayısında 4 telefon karşılaştırılmış
1-nokia n8
2-iphone 4
3-samsung omnia 7
4-htc desire hd
sıralama böyle
desire hd ye şöyle demişler:
fotoğraflar öok dengeli biçimde aydınlatılıyor ancak renk ve geometri bozuklukları göz çarpıcı.
test değerlerinde renk sapması en çok bu telefonda var ve deklanşör süresi de fazla yani iphone 4 ve omnia ya göre fazla yani ışık ve detay olarak iyi de olsa renl ve hız olarak o kadar iyi değil 
Burada dikkat edilecek nokta şu ben bu telefonu en üst düzeye göre değerlendiriyorum yoksa bu telefon piyasada çok iyi bir kameraya sahip. Ama desire s daya iyi her nekadar 5mp olsa da
kamera bence berabere 

İşlemci ve grafik çözümü aynı işletim sistemi aynı (desire hd 2.3 gingerbread'a direk yükseltilebiliyor çünkü)
Batarya süreleri de birbirine yakın 

Sonuçta sen iki telefonu da eline alıcan bakacan ben olsam desire s alırım çünkü daha küçük daha hafif bu fark dışında kesinlikle arada bir fark yok her şey aynı mesele genişlik