Acil Yardım Lazım Lütfen - PC takılıyor

conversable
07-04-2021, 10:45   |  #1  
conversable avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bilgisayarı açıyorum, windows yükleme işareti dahil her şey takılarak hareket ediyor. Mouse oynatırken takıla takıla hareket ediyor. Bütün uygulamalar da takılıyor. Bilgisayarı kapat diyorum, kapanıyor fakat fanlar dönmeye devam ediyor. Tuşundan basıp kapatıyorum ve ardından açtıktan sonra hiçbir kasma-takılma sorunu olmuyor. Bilgisayarı her açışımda iki defa açmak zorunda kalıyorum. 
Bu sorun 6 aydır yok ve bilgisayarın parçalarını yeni topladım. Son 10 gündür kendi kendine oluştu.
Çok sinir bozucu bir durum hiçbir yerde böyle bir şey okumadım çözümünü de görmedim. Ne yapacağım ben, birisi yardım etsin lütfen.

Sistem Bilgilerim
klyglsn
07-04-2021, 13:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

sistem geri yükleme yapın muhtemelen güncellemeleri yükleyemiyordur belkide virüslenmiştir

excel_mustafa
07-04-2021, 13:53   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

program ekle kaldırın sol kısmından yüklü güncellemelere girip en son yüklenen güncellemeleri kaldır. düzelmezse hd tune ile hdd yi yavaş hızda bad sector testinden geçir. memtest64 ile ramları testten geçir.

Eren Özdemir0507
26-06-2021, 21:08   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

Büyük ihitmal internetten indirdiğin bir uygulama zarar vermiş

Bilgisayarına ya Trojan ya da Solucan virüs yayılmış

Format atmak sorununu çözebilir

tianjin
02-07-2021, 20:51   |  #5  
tianjin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
60 mesaj

Direkt olarak donanımsal problemdir.... Bundan ötürü anakart üzerinden sorun tespiti yapan parça ile bakılması gerekiyor. Bu tür parçaları ya internetten sipariş edin, ya da ilgili yere götürün.

celikserdarali
12-12-2021, 01:24   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba, bilgisayarın hard diskinde bir problem meydana gelmiş olabilir. Eğer yakın zamanda herhangi bir sarsıntı geçirdiyse, hard disk zarar görür ve işletim sisteminin çalışması çok yavaşlar. Mümkünse hard diskin sağlığına bak ve sonrasında kötü çıkarsa bir format dene. Eğer halen daha düzelmezse mutlaka yeni bir hard disk al. Bu arada kasanın aşırı titremesi ya da kasanın bulunduğu masadaki ses sisteminin masadaki titreşimi dahi hard diski olumsuz etkileyebilir. Öte yandan virüs ihtimalini de unutmamak gerekir. Görev yöneticisini de kontrol ederek, bilgisayarı neyin yorduğuna bir bakmayı deneyebilirsinn. Umarım kısa sürede çözebilirsin. İyi forumlar.

celikserdarali
12-12-2021, 01:30   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Geçmiş olsun HDD'yi kontrol etmeyi dene